+ Odpovedaj k článku
Zobraz výsledky 1 po 5 z 5

Článok: Ampeg B100R trochu inak.

Členom od
    Jan 2010
    Level
    66
    Sila Reputácie
    22

2 z 2 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Ampeg B100R trochu inak.

Toto nechce byt review aparatu, je to len postreh.

Takze postreh ohladne spojenia elektrickej gitary a basoveho komba. Konkretne som to vyskusal s gitarou Fender Telecaster VTM HH na kombe Ampeg B100R. Snad tu je niekto ako ja, teda ze si pri nahravani vystacime sami na gitaru aj basu.

B100R je mooooc zaujimava solid state basova bedinka. Tlaci to poctivych 100 W do 150 W repraku, vobec sa pritom netrapi a v spojeni s Fender JB (ine som neskusal) to dava taky zvuk, ze podvedome hladate cez nejaku skulinku oranzovy svit lamp. Vzdy som myslel, ze polovodicovy Ampeg je o specialnych frekvencnych korekciach, ale bude tam aj nejake ine knowhow. Clovek nemusi mat bohvie ake usi, aby citil tu presvedcivu teplu udernost. Myslim, ze fakt „vintage“ je to prave slovo. (Nieco podobne som citil, ked som pred rokmi hraval na vermonackej MV3. Nesmejte sa, pani, bolo to sice seredne, NDR vyroba, ziadne extra korekcie, malo to len 12 W vykonu a gitarovy vstup bol DIN patkolik, ale bol to cistokrvny lampas a jednoducho ako sa hovori bolo to tam. A aj ked to je na neuverenie, s tymi 12 watmi som odohral zabavu na obecnom hrisku!!!! Mozno sa nezrutili okolite domy, ale moju basu pocut bolo).

Takze strucne a jasne, s basou si B100 R velmi rozumie.

Nedavno som kupil elektriku Fender Telecaster VTM HH, po tom, co som ju odskusal na Fender FM65 gitarovom aparate. Doma som to cvicne zapojil do Ampega, ale popravde, nedufal som, ze z tohu bude nejaky kloudny vysledok. Predsa len, basovy reprak, ziadna horna ...

Pravda je vsak taka, ze z toho vyliezol nadherny clean, namoj dusu krajsi, ako z FM65 – a to je aparat na tento ucel vytvoreny. Nie su tam sice tie najvyssie vysky, ale ani mi nechybaju. Je jasne, ze ziadne skreslenie z toho nemozno vytiahnut, ale na to sluzia rozne procesory. Uberiete basy, stlacite Ultra high, gitaru cez procesor a vyrobite taky deathmetal, ze sa zamilujete sami do seba. Ten deathmetal spominam preto, lebo predpokladam, ze mnohi dnesni mladi muzikanti inklinuju k nejakej metalovskej odnozi (ako moj 30rocny syn napr.) Nastavil som na tom ale - cez procesor - aj napr. absolutne perfektný cisty Marvinovsky zvuk (kto nevie aky je to, tak je to lead guitar starych Shadows). Zaklad je proste pekny clean a ten tam je. No a ten Ampeg Custom reproduktor v aparate je zazracny (ten reproduktor je sice no name, ma na sebe jednu takmer necitatelnu mrnavu peciatku SLM - firma Saint Luis Music Electronics vlastni firmu Ampeg - ale je na zakazku vyrobeny u Eminence, takze ziadne becko). Ved aj cena tejto bednicky nie je najnizsia.

Zaver: basaci, zrejme su aj ine (lepsie) basove aparaty, ktore su vhodne aj na solovu gitaru, ale ktovie, v akej cenovej hladine. Teraz vieme aspon jedno: Ampeg B100 R to urcite je. Fakt.

Last edited by Petrik; 09.04.2010 at 08:10. Dôvod: doplnenie

Členom od
    Nov 2005
    Sila Reputácie
    40

Re: Ampeg B100R trochu inak.

Dik za report, aj Marek tuna ma Vermonu a chvali si Co sa tyka toho skreslenia, neviem, mne sa paci akurat lampove, ked to robis cez procesor, je to vacsinou pocut (chemia). Pri metale to nevadi, ale simulovat plexinu na doraz.. To nebude ono

Členom od
    Jan 2010
    Sila Reputácie
    22

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Fil Zobraz Príspevok
    Dik za report, aj Marek tuna ma Vermonu a chvali si Co sa tyka toho skreslenia, neviem, mne sa paci akurat lampove, ked to robis cez procesor, je to vacsinou pocut (chemia). Pri metale to nevadi, ale simulovat plexinu na doraz.. To nebude ono
    Pozri, basovy polovodicovy aparat a procesor nikdy nenahradia nejaku drahu lampu. Viem to, lebo mam cosi za sebou. Ale ked nie si zaujaty a nevolas sa nahodou Karci Santana, tak s tou kombinaciou vyzijes uplne suprovo. Ak mas zaujem, mozem ti poslat mp3 s takou domacou nahravkou. Nie je to bohvieco a aj skreslenie je zrejme ine ako hladas ty, ale proste na ukazku. Vsetky plejbeky som robil cez B100R, v pripade Telecastra este cez RP 255 od Digitecha.

Členom od
    Nov 2005
    Sila Reputácie
    40

Jasne, ved ja Ti rozumiem a mas v tom pravdu. Ja mam doma na cvicenie Fender Vibro Champ, ten ma tiez DSP efekty (aj ked je to lampa), ale hra super. Hravam s nim dokonca teraz aj na skuskach v kapele cez PA. Ja zaujaty nie som, skusal som uz hrat na vselico tiez, moj kamarat/ucitel ma stary Roland Cube 60 a hra to uplne super clean na jazzovu gitaru (teda clean zostava clean, je to tranzistor). Mam doma aj malicky Fender Frontman 15R tranzistor a ten je tiez velmi fajn. Lampu preferujem nad tranzistorom hlavne kvoli dynamike, ale nehovorim, ze by som mal nejaky problem hrat na inom, proste len sa mi ten lampovy zvuk a feel paci

Členom od
    Jan 2010
    Sila Reputácie
    22

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Fil Zobraz Príspevok
    Jasne, ved ja Ti rozumiem a mas v tom pravdu. Ja mam doma na cvicenie Fender Vibro Champ, ten ma tiez DSP efekty (aj ked je to lampa), ale hra super. Hravam s nim dokonca teraz aj na skuskach v kapele cez PA. Ja zaujaty nie som, skusal som uz hrat na vselico tiez, moj kamarat/ucitel ma stary Roland Cube 60 a hra to uplne super clean na jazzovu gitaru (teda clean zostava clean, je to tranzistor). Mam doma aj malicky Fender Frontman 15R tranzistor a ten je tiez velmi fajn. Lampu preferujem nad tranzistorom hlavne kvoli dynamike, ale nehovorim, ze by som mal nejaky problem hrat na inom, proste len sa mi ten lampovy zvuk a feel paci
    Suhlas.
    Tym clankom som vlastne chcel naznacit, ze to je univerzal, ktory krasne prepusti aj gitaru a ze niektore dnesne polovodicove ampy su tak prespekulovane, ze vobec nie kazdy rozozna, ci tam su lampy. Aj ten Ampeg ma na posluch zmiatol a to je co povedat (nechcem si nezmyselne fandit, ale usi mam fakt dobre). Az ma heglo, ze len tak na cvicenie pouzivas Vibro Champ ... ale potom mi doslo, ze to je efektova verzia, taky lampas nelampas. Vibro Champy za mojich cias boli plne lampy, dokonca s lampovym rectifierom.

+ Odpovedaj k článku

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky