+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 5 1 2 3 ... PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 41

Téma: Sum

Členom od
    Oct 2008
    Level
    38
    Sila Reputácie
    13

Unhappy Sum

Takze mam nasledovny problem ak tlmim pravou rukou tak to neunosne sumi a ja nechapem preco...robi to vtedy ked mam tone od 2-9 a pravu ruku mam nad snimacom...ked stlmim lavou rukou na hmatniku tak to robi iba dokedy to nestlmi ( 1-2 sekundy )
    viď video
    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=8MhAjeFL2RE"]http://www.youtube.com/watch?v=8MhAjeFL2RE[/ame]

...nevsimajte si ze tam je iba 5 strun kedze par minut predtym sa mi podarilo urvat ečko
    ...je to chyba snimaca? alebo to tak ma byt?

Členom od
    Dec 2009
    Level
    38
    Sila Reputácie
    12

Re: Sum

Buď je chybný snímač, alebo konektor ?
    Guitars : Epiphone Les Paul ULTRA, Ibanez RG270 DX, Santos Martinez SM 50(Acoustic)
    Amp : Orange Dual Terror + Marshall 1936 Lead, Line6 Micro Spider®
    Effect : EHX Metal Muff, Digitech RP90
    Other : Line6 GX Recording Machine

Členom od
    Jan 2010
    Level
    62
    Sila Reputácie
    19

Možno blbá otázka ale skúšal si aj iný kábel?

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    88

Exclamation Re: Sum

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Brandy Zobraz Príspevok
    Takze mam nasledovny problem ak tlmim pravou rukou tak to neunosne sumi a ja nechapem preco...robi to vtedy ked mam tone od 2-9 a pravu ruku mam nad snimacom...ked stlmim lavou rukou na hmatniku tak to robi iba dokedy to nestlmi ( 1-2 sekundy )
    viď video
    http://www.youtube.com/watch?v=8MhAjeFL2RE

...nevsimajte si ze tam je iba 5 strun kedze par minut predtym sa mi podarilo urvat ečko
    ...je to chyba snimaca? alebo to tak ma byt?
    Prv než začneš vynášať súdy, by si mal gitaru vyskúšať na inom kombe, resp. inú gitaru na svojom kombe (pri tom istom nastavení). Podobne vyskúšať aj iný kábel. Až ti bude jasné v čom tkvie tvoj problém, možno isť ďalej do hĺbky.

Členom od
    Oct 2008
    Level
    38
    Sila Reputácie
    13

tak kabel som iny skusal, ale robi to iste.. a mam 2 komba voxa ad30vt-xl a kombo znacky sx...viem ze to sx je tazko povazovat za kombo ale no...a robi to rovnako
    Epiphone Les Paul Studio Worn Cherry
    RM pickups
    Vox AD30VT-XL

Členom od
    Aug 2009
    Level
    28
    Sila Reputácie
    0

Presne toto iste sa mi stalo na mojej cortke... mam dokonca aj to iste kombo len 15 watt. Problem bol nakoniec v gitare museli mi ju vymenit. Snad ti to pomoze. Ja by som utekal do hudobnin kde si ju kupil.

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    88

tak kabel som iny skusal, ale robi to iste.. a mam 2 komba voxa ad30vt-xl a kombo znacky sx...viem ze to sx je tazko povazovat za kombo ale no...a robi to rovnako
    Podľa toho čo vravíš to potom vyzerá naozaj na gitaru. Vyskúšal by som to nasledovne: signál zo snímača (jedného zvlášť a potom druhého zvlášť) by som priamo viedol káblom do komba. Ak to prestane robiť, potom hľadaj problém napr. v zlom ukostrení (zemnení nástroja), prípadne vo vadnom JACK-u. Príčinou môže byť zlé spájkovanie (studené spoje), zlé kontakty v JACK-u, prípadne aj chýbajúce prepojenie kostry snímačov zo strunníkom nástroja.

Členom od
    Oct 2008
    Level
    38
    Sila Reputácie
    13

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) muziker Zobraz Príspevok
    Podľa toho čo vravíš to potom vyzerá naozaj na gitaru. Vyskúšal by som to nasledovne: signál zo snímača (jedného zvlášť a potom druhého zvlášť) by som priamo viedol káblom do komba. Ak to prestane robiť, potom hľadaj problém napr. v zlom ukostrení (zemnení nástroja), prípadne vo vadnom JACK-u. Príčinou môže byť zlé spájkovanie (studené spoje), zlé kontakty v JACK-u, prípadne aj chýbajúce prepojenie kostry snímačov zo strunníkom nástroja.
    postupoval som tak ako si pisal nuz nenasiel som chybu neviem si s tym rady
    RM pickups
    Vox AD30VT-XL

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    88

postupoval som tak ako si pisal nuz nenasiel som chybu neviem si s tym rady
    Tu pomôže len merať a merať (ohmeter, osciloskop). Prípadne krok po kroku skúsiť odkresliť zapojenie a porovnať so schémou. Chybu nájdeš bez vybavenia len vylučovacou metódou. Skús to s tým vyvedením signálu snímačov ako som ti radil. Ak to bude OK, pridávaj ďalšie časti elektriky až prídeš na na to čo ti to spôsobuje.

Členom od
    Oct 2008
    Level
    38
    Sila Reputácie
    13

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) muziker Zobraz Príspevok
    Tu pomôže len merať a merať (ohmeter, osciloskop). Prípadne krok po kroku skúsiť odkresliť zapojenie a porovnať so schémou. Chybu nájdeš bez vybavenia len vylučovacou metódou. Skús to s tým vyvedením signálu snímačov ako som ti radil. Ak to bude OK, pridávaj ďalšie časti elektriky až prídeš na na to čo ti to spôsobuje.
    ospraevdlnujem sa nespravne som pochopil ako si napsial, ze len priamo mam vyviest signal zo snimacov do komba moja chyba...nuz dnes som tak spravil, priamo som vyviedol signal zo snimaca do komba a robi to este viac...takze z toho vyplyva, ze to bude vina snimacov tak?
    RM pickups
    Vox AD30VT-XL

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky