+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 2 1 2 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 20

Téma: škola jazzového klavíru

Členom od
    Apr 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    63

škola jazzového klavíru

Ahojte. hľadám nejakú dobrú publikáciu klavírnej jazzovej školy, kde sa rozoberá teória, ale aj prax. Niečo od stupníc, akordov a ich postupností až po zaujímavé a pekné jazzové skladby

Ak budete vedieť, prípadne máte niečo v digitálnej podobe, tak by som to veľmi ocenil
    ďakujem

Členom od
    Jan 2010
    Level
    62
    Sila Reputácie
    19

Re: škola jazzového klavíru

Neviem kde to síce zoženieš (možno youtube neviem nehľadal som) alebo možno aj na "iných" stránkach tak dobre video lekcie s dobrym vysvetlením aj teoria a tak je napr learn master piano. Máš tam aj niečo o jazzu, blues atd. Nieje to zamerane čisto na jazz. Je k tomu aj knižka s notami tabami jam along cd atď.

Členom od
    Apr 2009
    Level
    35
    Sila Reputácie
    14

MaReK ide na stare kolena sa znova ucit hrat na klavir. A k tomu Jazz (ovi). Inak tie (polo) luboky zneju skoro ako Piano.
    Ale to asi vies.

Členom od
    Jun 2007
    Level
    79
    Sila Reputácie
    29

mozem ti zohnat nejaku klavirnu teoriu ale v podstate jazz neriesi ci to je klavir alebo sax alebo trumpet, a na skladby mas 500 stranovy fakebook otvoris a hras jak dabel
    Last edited by Mihal; 15.03.2010 at 19:18.

Členom od
    Apr 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    63

Ja poznám klavír aj teorku, ale chcem jazzovú školu, od stupníc, nejakých cvičení, akordov - na klavír - až po skladby. Oni sú také publikácie presne na klavír, ale neviem ich zohnať - aj mi to bolo doporučené.

Miško, ak by si niečo takéto mal, tak by som bol moc šťastný
    Last edited by -MaReK-; 15.03.2010 at 20:02.

Členom od
    Nov 2005
    Level
    79
    Sila Reputácie
    40

Nuz, ja by som zacal najprv od Sarauera, normalne zaciatky hry na klavir, stupnice, akordy.. Co sa tyka presne iba jazzu, ja mam doma jazzovu skolu na klavir, je v taliancine a nahodou som na nu natrafil v Ba v antikvariate.. Sice Ti to asi velmi nepomoze, ale mozes si to zobrat aspon ako inspiraciu a pokukat u vas niekde v okoli
    Jazz na klaviri je podla mna dost tazky, ak ho chces zvladnut dobre. Chce to zladit pravu ruku s lavou, kde lava hra casto doprovod a prava "soluje", resp rozklada akordy a pod. Dolezite vsak je naucit sa hrat postupnost akordov v "spranych" sadzbach, obratoch. Taktiez vediet si vybrat upravy akordov a pod.. Urcite je to dobry napad, ale tiez to bude asi dost drina, drzim palce
    Last edited by Fil; 15.03.2010 at 20:29.

Členom od
    Apr 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    63

Nechce sa ti to náhodou skenovať?

Členom od
    Nov 2005
    Level
    79
    Sila Reputácie
    40

Mozem, len ja viem nastastie po taliansky, tazke si to viem prelozit, aj ked da sa aj z diagramov a not cosi vycitat.. Teraz to neviem najst, ale keby si chcel, mozem potom niekedy skusit. Len je to cisto brane uz len ako ucebnica jazzoveho klavira, neriesi sa tam uz samotna hra na klaviri.

Členom od
    Apr 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    63

aha, skúsim teda najprv niečo v češtine a dám ti vedieť, keď už nebudem mať východisko Ďakujem krásne zatiaľ

Členom od
    Aug 2006
    Level
    91
    Sila Reputácie
    41

Nedávno som aj ja v antikvariáte uvidel jednu knihu, vééééľmi starú knihu až ma upútala, názov čosi v zmysle "jazzový klavír", mierne som si ju prelistoval, bola dosť zničená.. a nostalgicky som si spomenul na časy spred 6 rokov, kedy som chcel vedieť hrať jazz na klavíry..
    Ale k veci, neviem, či by ti to pomohlo, ale šiel by som sa na to kuknúť ešte raz, zajtra nemám čas, takže v stredu, keď tak rovno a kúpim
    Bunnyyyyy!

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky