+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 5 1 2 3 ... PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 42

Téma: Ladicka

Členom od
    Mar 2010
    Level
    8
    Sila Reputácie
    0

Ladicka

chcel by som si kupit ladicku no som zaciatocnik a nevyznam sa. chcel by som taku ktora mi ukazuje aky ton hram (nie podla sluchu) a okolo 20€

Členom od
    Jul 2008
    Level
    36
    Sila Reputácie
    18

Re: Ladicka

ja som si pred par mesiacmi kupil ladicku "Dowina GT-007" - vynikajuca!!
    nie je to typicka ladicka, co do nej zapichnes kabel z gitary a ladis... tato ladicka vibracna - ma stipec, pomocou ktoreho ju len pricvaknes na hlavu gitary, zapnes a mozes ladit
    stoji asi 13€, mala, velmi dobre prenostna, a chvalihodne citliva
    Cort X-11
    Nashville NW-20CSB
    Fender Frontman 65R
    Marshall MG15
    Johnson Distortion DEQ2
    Dowina GT-007
    ...som zistil, že tu nič zmysluplne nepíšem...

Členom od
    Sep 2008
    Level
    42
    Sila Reputácie
    13

ja mam qwik tune, je to celkom v pohodicke ladicka :-)

Členom od
    Mar 2010
    Level
    47
    Sila Reputácie
    21

Ja som kúpil ladičku, cca ro(c)k do zadu. Má vstup na jack a je k tomu pribalený ten "štipec" s káblom. Ladička má aj metronom. Clifton WMT-555C

Alebo klasická klipová ladička (výhodou je podsvietený display) 4 módy ladenia (guitar, bass, violin, chromatic) možnosť zmeny frekvencie .... Ashton CPT100 http://hudebni-obchod.cz/hudebni-nas...100-ashton.htm

A favorit je pedál boss TU 2 pedálová ladička http://hudebni-obchod.cz/hudebni-nas.../tu-2-boss.htm
    Last edited by david; 28.04.2010 at 15:49.

Členom od
    Apr 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    63

Ja má obyčajnú ladičku, ktorá sa nedá ani podlaďovať. Je to taká staršia Yamaha, ale je úplne super. Má aj vstup aj výstup, takže sa dá použiť do pedalboardu (aj keď to nepoužívam).

Teraz by som určite bral štipcovú ladičku. Je to veľmi dobré - dobre naladí každú gitaru a na koncertoch (na tie asi nepomýšľaš) môže byť vždy pripnutá na doladenie a vo zvukovom reťazci nie sú žiadne zbytočnosti. A hlavne takú aby podporovala podlaďovanie +- 1 tón

Na tvojom mieste by som vzal ladičku s metronómom - začiatočníkovi to veľmi pomôže.
    Ideálne by si mal nejakú štipcovú s metronómom, napr. niečo takéto: BLOND Clip Tune
    Prípadne nejakú neštipcovú, čo to má všetko: BLOND MetroTune 3in1

Je to úplne jedno akú značku. Štipec, či neštipec - to je na tebe. Hlavne aby si v nej mal možnosť podlaďovať, metronóm a automatické ladenie aj s manuálnym. Ideálne Chromatickú (na takej naladíš hociaký tón, nie len 6strún gitary)
    Last edited by -MaReK-; 28.04.2010 at 16:56.

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    88

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Exclamation Re: Ladicka

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) lp1212 Zobraz Príspevok
    chcel by som si kupit ladicku no som zaciatocnik a nevyznam sa. chcel by som taku ktora mi ukazuje aky ton hram (nie podla sluchu) a okolo 20€
    Myslím (aj vzhľadom na ostatné reakcie), že je úplne zbytočné tu uvádzať akúkoľvek značku, keď podstatná je pre teba zrejme cena. Preto si zájdi do najbližšej predajne s hudobnými nástrojmi a daj predviesť všetky čo tam majú. Potom zváž ktorá sa ti najviac hodí. Každý má predsa len trocha iné požiadvky a nároky.

Dnes v digitálnej dobe je presnosť digitálnych ladičiek prakticky rovnaká. Dilemou pre teba môže byť len prítomnosť (alebo neprítomnosť) metronómu v ladičke. Musíš sa rozhodnúť sám či ho využiješ alebo nie.

Ďalšou maličkou dilemou môže byť aj skutočnosť či má (alebo nemá) byť ladička chromatická. Na tvojom mieste by som bral tú chromatickú, lebo je univerzálnejšia.
    Dnes sa v digitálnych ladičkách bežne stretneš aj s "komorným A" frekvencie 440 Hz a prepínaním (rozladením) smerom hore aj dole v určitom rozsahu.

Ďalším rozdielom medzi jednotlivými ladičkami môže byť absencia zabudovaného mikrofónu a má len vstup pre gitarový kábel, resp. v opačnom prípade je zabudovaný mikrofón v ladičke a naviac má aj vstup pre gitarový kábel.

Aby som úplne vyčerpal tému, môžeš sa stretnúť s analógovou ako aj s digitálnou ladičkou. V prvom prípade ti naladenie bude ukazovať ručička meracieho prístroja (toto je presnejšie), alebo stĺpec svietivých (LED) diód - toto je menej presné riešenie. Tú presnosť ber tak trocha s rezervou, lebona trhu sú aj presné ladičky so stĺpcom LED diód. Tie sú však v RACK-ovom prevedení ale to je iná cenová kategória. Čo sa týka presnosti ladičky, prakticky ti vyhovie každá (ak pravda nie si detailista).

Štipec ktorý sa tu spomína je plastový klips na jednoduché upevnenie ladičky na hlavu gitary. Nie je však nevyhnutný, ak sa nemieniš predvádzať. Množstvo gitaristov si položí ladičku na nohu a po naladení ju jednoducho odloží.

Ak si chceš trochu precvičovať aj sluch, asi by ti občas nezaškodilo aj ladiť podľa sluchu a prípadne nepresnosti doladiť ladičkou. To nikdy nie je na škodu. V minulosti sa používali mechaniclé rezonátory - ladičky tvaru písmena U, neskôr fúkacie (jazýčkové) ladičky pracujúce na princípe fúkacej harmoniky. Bol to pre sluch super tréning.

Členom od
    Mar 2010
    Level
    47
    Sila Reputácie
    21

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) muziker Zobraz Príspevok
    V minulosti sa používali mechaniclé rezonátory - ladičky tvaru písmena U, neskôr fúkacie (jazýčkové) ladičky pracujúce na princípe fúkacej harmoniky. Bol to pre sluch super tréning.
    Hlavne keď bola tá fúkacia ladička poctivý výrobok ČSSR (jolana to dodávala ku gitarám) to si si vážne pocvičil sluch keď bola ladička štvrť-tón mimo (presnejší je detský klavír made in china) Takéto exempláre mám doma 3, rozpredám len pre zberateľov nepotrebného bordelu

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    88

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) david Zobraz Príspevok
    Hlavne keď bola tá fúkacia ladička poctivý výrobok ČSSR (jolana to dodávala ku gitarám) to si si vážne pocvičil sluch keď bola ladička štvrť-tón mimo (presnejší je detský klavír made in china) Takéto exempláre mám doma 3, rozpredám len pre zberateľov nepotrebného bordelu
    Heh....David,David, nesmieš na všetko nazerať iba cez prizmu "čierno - biele". Medzi nimi je predsa ešte kopec odtieňov sivej, lebo pri takej interpretácii potom pôsobíš podobne asi ako Radio Jerevan....
    Last edited by muziker; 29.04.2010 at 20:06.

Členom od
    Mar 2010
    Level
    47
    Sila Reputácie
    21

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) muziker Zobraz Príspevok
    Heh....David,David, nesmieš na všetko nazerať iba cez prizmu "čierno - biele". Medzi nimi je predsa ešte kopec odtieňov sivej, lebo pri takej interpretácii potom pôsobíš podobne asi ako Radio Jerevan....
    Ja sa nepozerám na všetko iba cez prizmu. Tie ladičky sa dajú naladiť, treba len do planžety poriadne strčiť špendlíkom aby sa ohla a vytvorila štrbinu presnej šírky

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    88

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) david Zobraz Príspevok
    Ja sa nepozerám na všetko iba cez prizmu. Tie ladičky sa dajú naladiť, treba len do planžety poriadne strčiť špendlíkom aby sa ohla a vytvorila štrbinu presnej šírky
    No čo už s tebou David. Si jednoducho exot. To sa musí uznať. Rozprávaš, rozprávaš, len občas mám dojem že ani netušíš o čom.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky