+ Odpoveď do témy
Stránka 3 z 3 PrváPrvá 1 2 3
Zobraz výsledky 21 po 23 z 23

Téma: Závit na páku(floyd)

Členom od
    Mar 2013
    Level
    44
    Sila Reputácie
    11

Re: Závit na páku(floyd)

Na mojej Ibanezke RG 370 BK sa packa do tremola len vklada, neni tam ziaden zavit uz od vyroby.. To som bol trochu sklamany ked som ju kupoval lebo som myslel ze tam bude stat neako napevno.. (a to som este nevedel aka sranda bude ladenie) Ale aj tak ju moc nepouzivam, ked uz chem ohnut neaky ton tak kobylku chytim rukou a pritalcim alebo ju nadvihenm..

Členom od
    Apr 2011
    Level
    30
    Sila Reputácie
    14

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) muziker Zobraz Príspevok
    Skús natočiť pár závitov tenkej hodvábnej nite /niečo ako ovinutie konca struny pri očku/ na závit páky a tak ju namontuj na FR (množstvo si musíš odskúšať podľa konkrétnejo prípadu tak, aby závit šiel zatočiť dobre ztuha). Určite ti to pomôže. Po rozviklaní si nitku môžeš podľa potreby vymeniť.
    Presne tak. Hadam ani nebolo treba kupovat novu paku. Ja mam inak ten isty problem na novej (drahsej) gitare s original Floyd Rose tremolom, takze v cene gitary/floydu to nebude. Treba zabezpecit, aby bol chod zavitu tuhsi. Musim aj ja poriesit, lebo pocas posledneho koncertu mi dokonca 3x odpadla paka, co som v zapale black/death metalovej hry nevedomky odkrutil tu zavitovu capicku ("ch*j"), co je prinajmensom „mrzute“. Kazdoapdne nejake 6-hranne matky, olej a pod. by som neriesil. Co sa tyka kupy gitary Ibanez, tak tam samozrejme nie je co namietat. Ich dvojzvratne tremola su (v zavislosti od typu/ceny samozrejme) v mnohych ohladoch lepsie, ako systemy od fy. Floyd Rose.

PS: Inak mne sa pri rieseni podobneho problemu so skrutkou na straplocku osvedcil igelit, kusok som zakrutkoval do zavitu a ten sa uz ani nepohol. Zislo by sa mozno zistit, ako sa vola ten gumoidny material, co sa dava od vyroby na niektore skrutky, aby sa dlhodobo stazil chod zavitu, to by sa siklo, hm... :-/
    Last edited by iamomega; 11.05.2013 at 17:27.

Členom od
    Apr 2006
    Level
    87
    Sila Reputácie
    29

Podla mna celkom ucinnym riesenim je instalaterska paska http://www.manutan.sk/teflonova-tesn...a_M169637.html
    aspon teda pokial ide na pouzitie len pri koncerte, cim viac sa jej namota, tym pevnejsie to bdue drzat
    Fender Strat (Dimarzio Super Distortion pickup)
    Line6 UX2

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky