+ Odpoveď do témy
Stránka 2 z 12 PrváPrvá 1 2 3 4 ... PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 11 po 20 z 118

Téma: Rytmus

Členom od
    Mar 2010
    Level
    47
    Sila Reputácie
    21

Re: Rytmus

Rytmus sa už dlho na scéne neudrží, keď sa objavil tak ho počúval každý. Ale normálnych ľudí začnú nadávky po istom čase otravovať. Dnes ho počúvajú už len deti od 10-14 rokov, ktoré si myslia že učiť sa vulgarizmy, a opakovať ich po nejakom rytmusovi je frajerina. A on má už len jedinú možnosť ako sa udržať na scéne, a snaží sa zviditelniť kým sa dá, a kde sa dá. Mňa osobne jeho hudba nenadchla, ani nerozčúlila. Ale poriadne ma naštval obrázok "Rytmus král" na všetkých PC na škole ako screensaver, a pozadie. (Robím v škole údržbu pc takže pozerať sa na to 2 týždne, a ešte aj celý deň, vie vytočiť. )

Členom od
    Oct 2009
    Level
    39
    Sila Reputácie
    16

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) rudi1217 Zobraz Príspevok
    Pokus o hudbu je presne ten vyraz pre rytmusa
    uz len ta kombinacia: rapujuci cigan
    ved to neni ani hudba, nechapem ako sa o moze nekomu pacit
    Preco by to nemala byt hudba?

Členom od
    Mar 2010
    Level
    47
    Sila Reputácie
    21

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Slayertplsko Zobraz Príspevok
    Preco by to nemala byt hudba?
    Lebo v hudobnej teórii je hudba zvuk ktorý má určitú periodickú rýchlosť (rytmus) , melódiu .... a mnoho ďalších charakteristických črtov

A rap má asi len ten rytmus

Členom od
    Oct 2006
    Level
    74
    Sila Reputácie
    28

nože napíš definíciu hudby, keď to už ideš rozoberať z tohto hľadiska ...

Už ani Winnetou nemal rád komančov...
    "no? a kam sa Hendrix dostal bez teorie? pod zem!"

Členom od
    Mar 2010
    Level
    47
    Sila Reputácie
    21

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) reeller_sk Zobraz Príspevok
    nože napíš definíciu hudby, keď to už ideš rozoberať z tohto hľadiska ...
    síce končím tohto roku ZUŠ ale z hlavy ju neviem. pohľadám a napíšem, ak nie tak požiadam Muzikera.

Tak tu to je: "Hudba sa vo všeobecnosti definuje ako špecifická ľudská aktivita, ktorá sa pomocou v priestore a čase charakteristicky zoskupených tónov a zvukov a na základe spoločenských skúseností usiluje o (hlavne estetickú) komunikáciu. Hudba je konkrétnejšie druh umenia, ktorého výrazovými prostriedkami sú tóny a základnými komponentami harmónia, melódia, rytmus a farba. Podľa Cassiodora je hudba matematická veda."

Členom od
    Feb 2009
    Level
    76
    Sila Reputácie
    39

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) david Zobraz Príspevok
    Lebo v hudobnej teórii je hudba zvuk ktorý má určitú periodickú rýchlosť (rytmus) , melódiu .... a mnoho ďalších charakteristických črtov

A rap má asi len ten rytmus
    periodicku ma..opakuje sa 3sekundovy podklad 3 minuty a tie 4 klavesy melodiu maju..nevysvetlis ze rap nieje hudba..hudbou neje len teba ci pre mna
    without music, life would be a mistake. Friedrich Nietzsche

Členom od
    Mar 2010
    Level
    47
    Sila Reputácie
    21

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Daemonion Zobraz Príspevok
    periodicku ma..opakuje sa 3sekundovy podklad 3 minuty a tie 4 klavesy melodiu maju..nevysvetlis ze rap nieje hudba..hudbou neje len teba ci pre mna
    Ale Hudba sa vo všeobecnosti definuje ako špecifická ľudská aktivita, ktorá sa pomocou v priestore a čase charakteristicky zoskupených tónov a zvukov a na základe spoločenských skúseností usiluje o (hlavne estetickú) komunikáciu. Hudba je konkrétnejšie druh umenia, ktorého výrazovými prostriedkami sú tóny a základnými komponentami harmónia, melódia, rytmus a farba. Podľa Cassiodora je hudba matematická veda.

Ku*va, Pi*a, Ko*ot,... Sú hlavne estetická komunikácia,

Kde je tam harmónia medzi DUC & DUC

A kde je tam farba ??

Členom od
    Oct 2009
    Level
    39
    Sila Reputácie
    16

Ale Hudba sa vo všeobecnosti definuje ako špecifická ľudská aktivita
    Preco ludska? Preco vtaci spev nemoze byt hudba? Napr. vyznamny francuzsky skladatel Olivier Messiaen povedal, ze vtaci su najlepsi hudobnici. On dokonca cestoval po svete a zaznamenaval vtacie piesne a neskor ich aj citoval vo svojich skladbach.

A preco aktivita? Je hudba proces, alebo produkt? Podla mna skor produkt. Ine nazory?

ktorá sa pomocou v priestore a čase charakteristicky zoskupených tónov a zvukov
    To je ako, charakteristicky? Nechapem tu frazu 'tonov a zvukou'. Ton je predsa druh zvuku. Asi mysleli 'tonov a hlukov', to by urcite davalo zvysel.

a na základe spoločenských skúseností
    Toto by som teda do definicie nedaval. Ale v kazdom pripade velmi pravdiva a zaujimava pripomienka. A to je aj kluc k celemu problemu.

usiluje o (hlavne estetickú) komunikáciu.
    Vsimni si, prosim, slovko 'hlavne'.

Hudba je konkrétnejšie druh umenia, ktorého výrazovými prostriedkami sú tóny
    Kam sa podeli tie hluky/zvuky?? Aj ked nepise, ze jedinymi vyrazovymi prostriedkami, ale aj tak to posibi matuco.

a základnými komponentami harmónia, melódia, rytmus a farba.
    Tomu mam ako rozumiet? Ze niektora hudba obsahuje niektore z nich, niektora vsetky? Alebo hudba musi obsahovat vsetky tieto styri komponenty?

Ku*va, Pi*a, Ko*ot,... Sú hlavne estetická komunikácia,
    Akokolvek nie som fanusikom takejto estetiky, nevidim dovod, preco by nebola esteticka. Okrem toho, to slovko 'hlavne'. Ale cela debata, aky druh komunikacie a ci vobec komunikacia, je zbytocna.

Kde je tam harmónia medzi DUC & DUC
    Nepocuvam hiphop/rap, ale myslim, ze zatial som vsade nejaku tu harmoniu nasiel - no mozno su aj piesne bez harmonie. Ale aj tak nechapem, ako je to relevantne. Bavime sa, ci je alebo nie je hiphop hudba, spravne? To je skoro, ako keby si sa pytal, kde su tam husle.

A kde je tam farba ??
    Nerozumiem tejto dileme. Definuj farbu, ako ju ty chapes.

V kazdom pripade, je to dost subjektivna, zvlastna a hlavne neohrabana definicia. Ale ja ako nic v zlom. Chapem ta. Tiez som mal podobne nazory, ked som mal 15.

Členom od
    Jun 2009
    Level
    56
    Sila Reputácie
    22

síce končím tohto roku ZUŠ ale z hlavy ju neviem. pohľadám a napíšem, ak nie tak požiadam Muzikera.

Tak tu to je: "Hudba sa vo všeobecnosti definuje ako špecifická ľudská aktivita, ktorá sa pomocou v priestore a čase charakteristicky zoskupených tónov a zvukov a na základe spoločenských skúseností usiluje o (hlavne estetickú) komunikáciu. Hudba je konkrétnejšie druh umenia, ktorého výrazovými prostriedkami sú tóny a základnými komponentami harmónia, melódia, rytmus a farba. Podľa Cassiodora je hudba matematická veda."
    mam len ja taky pocit alebo je to definicia z wikipedie ?
    podla mojho nazoru ma hudba 3 podstatne zlozky: melodia, harmonia a rytmus. Farba tam zrejme nepatri, farba je vlastnost tonu.

Ak sa mi podari uvediem tu neskor definiciu hudby kt. som cital ja, v jednej sice starsej ale celkom dobre knizke o hud. teorii

Zvazte sami ...

(okrem ineho dufam ze ma nik neukamenuje za to ze to som to tu uverejnil )
    Last edited by saimon256; 09.05.2010 at 19:47.
    “Being good is not about playing fast, it's about thinking fast.”
    ---
    http://www.youtube.com/user/1Simonz

Členom od
    Mar 2010
    Level
    47
    Sila Reputácie
    21

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) saimon256 Zobraz Príspevok
    mam len ja taky pocit alebo je to definicia z wikipedie ?
    podla mojho nazoru ma hudba 3 podstatne zlozky: melodia, harmonia a rytmus. Farba tam zrejme nepatri, farba je vlastnost tonu.

Ak sa mi podari uvediem tu neskor definiciu hudby kt. som cital ja, v jednej sice starsej ale celkom dobre knizke o hud. teorii

Zvazte sami ...

(okrem ineho dufam ze ma nik neukamenuje za to ze to som to tu uverejnil )
    áno je to z wikipedie nechcelo sa mi hľadať po webe, a áno rap sa zaraďuje medzi hudobné štýly ale nieje to hudba ako taká. A okrem toho ja nenarážam na rap celkovo, ale na rytmusa a jeho tzv. hudobnú produkciu (ktorá toho s pôvodným černošským rapom veľa spoločného nemá). Černošský rap sa počúvať dá kdežto rytmus nie. To si radšej pustím Stihl180 15 cm od ucha.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky