+ Odpoveď do témy
Zobraz výsledky 1 po 9 z 9

Téma: Digitalne komba

Členom od
    Apr 2009
    Level
    35
    Sila Reputácie
    14

Digitalne komba

Chcel by som spytat aky je vas nazor na digitalne komba, znackou ktora vyraba len takyto druh komba je Line6. Ale dokonca aj Vox ma jeden model digitalneho komba
    http://www.voxamps.com/us/da5/
    V prvom rade ma zaujima aky zvuk maju vsetky tie napodobeniny komb, efektov a coho este? V podstate mnoho 'krabickovych' efektov su tak ci tak digitalne.
    Je zvuk lepsi ako nejaky zvuk nejakeho SW, napr. AmpliTube?
    Oplati sa to kupit. Ved aj klavesy funguju na takomto principe. Tak preco by to nebolo dobre?
    Taketo kombo jevlastne ako normalne kombo plus multiefekt? Alebo na akej technologi to pracuje?

Dakujem za odpovede

Členom od
    Mar 2010
    Level
    47
    Sila Reputácie
    21

Re: Digitalne komba

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) tele Zobraz Príspevok
    Chcel by som spytat aky je vas nazor na digitalne komba, znackou ktora vyraba len takyto druh komba je Line6. Ale dokonca aj Vox ma jeden model digitalneho komba
    V prvom rade ma zaujima aky zvuk maju vsetky tie napodobeniny komb, efektov a coho este? V podstate mnoho 'krabickovych' efektov su tak ci tak digitalne.
    Oplati sa to kupit. Ved aj klavesy funguju na takomto principe. Tak preco by to nebolo dobre?
    Taketo kombo jevlastne ako normalne kombo plus multiefekt? Alebo na akej technologi to pracuje?

Dakujem za odpovede
    Takéto kombo má v podstate digitálny modelingový predzosilňovač, ale na zvuku a jeho kvalite záleží od konkrétneho modelu.

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    88

Exclamation Re: Digitalne komba

Dakujem za odpovede
    Samozrejme dnes sa vyrábajú takéto "digitálne kombá" ako na bežiacom páse a pridám ti ďalšiu značku Johnson, ale je ich podstatne viac.

Čo sa týka kvality, tá je priamo závislá na matematických modeloch jednotlivých simulácií (dnes možno prakticky nasimulovať absolútne všetko). Tí ktorí z vás študujú na elektrotechnických školách určite vedia o čom hovorím. Tu sa stretneme aj s ďalšími technicus terminus - ako je kvantovanie a vzorkovanie, ktoré sú dôležité pri digitálnom spracovaní signálov (na fakulte elektroniky technickej univerzity sa to učí do zbláznenia).
    Vždy záleží na dosiahnutej kvalite pri týchto procesoch.

Treba si ale uvedomiť jedno. Vždy sa to bude len približovať (viac alebo menej) starým analógovým aparátom ktoré slúžili za vzor pri ich simulácii digitálnymi kombami. Asi by bolo úplne super vlastniť originály všetkých starých analógových "vintage" aparátov. Reálne to však znamená investovať strašnú sumu, pri ich používaní je problém s prenášaním (vyššia váha) a vzhľadom na ich vek je potrebná aj pravidelná údržba. Ich spotreba je tiež nezanedbateľná. Odmenou za to všetko trápenie je nezameniteľný sound.

Dnes keďže je tu doba rýchla a vyžadujú sa aparáty ľahké, prenosné, spoľahlivé a za slušný peniaz, majú svoje miesto na trhu aj "digitálne kombá". Každý záujemca o také kombo si aloe musí uvedomiť jedno. Čím viac "vychytávok" bude v takom kombe vyžadovať pri ešte dostupnej cene, tým bude asi aj kvalita klesať. Teda maximalistické myslenie sa tu určite nebude celkom vyplácať, aj keď technika napreduje rýchlym tempom a ceny sa tlačia dole.

Preto každý záujemca by si mal nájsť dostatok času na premyslenie si čo vlastne nevyhnutne bude potrebovať a koľko za to chce utratiť. Potom si treba sadnúť a také kombo poriadne odskúšať. V prvom momente vás asi každé ohúri množstvom funkcíí, ale časom zistíte, že žiadna vás úplne neuspokojuje svojou kvalitou. Preto treba skúšať viackrát s odstupom času, aby ste sa mohli na také kombo pozrieť s chladnou hlavou ešte pred jeho kúpou. Lebo časom môžete dôjsť ku presvedčeniu, že všetky tieto "vymakané" mašinky vlastne ani nepotrebujete a stačí vám "klasika", keďže tá je zvukovo jednoducho pre vás lepšia.

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    88

Exclamation Re: Digitalne komba

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) david Zobraz Príspevok
    Takéto kombo má v podstate digitálny modelingový predzosilňovač, ale na zvuku a jeho kvalite záleží od konkrétneho modelu.
    Ale môže obsahovať aj digitálny koncový (výkonový) zosilňovač (napr. v triede D, T - učí sa to na stredných školách elektrotechnických). Taký zosilňovač má podstatne nižšiu hmotnosť, vyššiu účinnosť a tak sa aj menej hreje. Na druhej strane je podstatne zložitejší a tiež aj drahší.

V predzosilňovači musíš najprv prekonvertovať spojitý analógový signál s el. gitary v A/D resp. A/Č prevodníku na digitálny a ten sa už potom spracúva ďalej. Jednotlivé simulácie (modelingový predzosilňovač ako si spomenul) sa potom riešia podľa matematických simulácií konkrétnych zvukov jednotlivých modelov analógových aparátov.

Členom od
    Apr 2009
    Level
    35
    Sila Reputácie
    14

Dakujem za odpovede, naozaj super

este by ma zaujimalo, ci dokazu simulovac citlivost na dynamiku ako lampove aparaty?

V podstate iba ta citlivost na dynamiku je rozdiel medzi lampou ai tranzistorom? Alebo je este nieco v com sa lampa a tranzistor odlisuju?

Členom od
    Mar 2010
    Level
    47
    Sila Reputácie
    21

Dakujem za odpovede, naozaj super

este by ma zaujimalo, ci dokazu simulovac citlivost na dynamiku ako lampove aparaty?

V podstate iba ta citlivost na dynamiku je rozdiel medzi lampou ai tranzistorom? Alebo je este nieco v com sa lampa a tranzistor odlisuju?
    dokážu ale iba simulovať takže 100% to nieje, a rozdiel je ak v tom že ak máš fľaškový aparát tak ti do skúšobne netreba radiátor

Členom od
    Feb 2009
    Level
    76
    Sila Reputácie
    39

nieje pravda ze dynamika uplne absentuje pri trandakoch...ja mam line6 spider3 15w ..snad ten najtrapnejsi modelingovy amp (teda vlastne mame tu este kombo v prasku od fendra - cize nie najhorsi)..s dynamikou sa da pracovat pomerne dobre aj na cleane aj na skresleni..akurat kazdemu kolko staci tak taky ma nato nazor
    without music, life would be a mistake. Friedrich Nietzsche

Členom od
    May 2009
    Level
    46
    Sila Reputácie
    16

Tuto otazku som uz daval do chatu ,len tam som serioznu odpoved nedostal : Ake kombo vas presvedcilo najviac alebo z ktorych znaciek by ste si vybrali (Marshall,Peavey,Fender,Line 6,Kustom) Chcel by som hrat metal a toto kombo je onicom co mam (Behringer lx210) A minul by som zan okolo 200€ +/- 50€...

Členom od
    Aug 2008
    Level
    30
    Sila Reputácie
    13

ja mám Peavey Envoy...na metal, ale aj hocičo iné úplne super zvláda i skúšobňu a pri nazvučení aj koncert
    a je to cca v tej cene...niečo cez 200+footswitch k tomu musíš dokúpiť
    som iný ako ostatní....

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky