+ Odpoveď do témy
Stránka 4 z 5 PrváPrvá ... 2 3 4 5 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 31 po 40 z 49

Téma: vyber gitary

Členom od
    Aug 2008
    Level
    36
    Sila Reputácie
    14

Re: vyber gitary

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) krait Zobraz Príspevok
    snivaj dalej a ak nevies citat alebo si to nebodaj nepostrehol, tak uz nemas odbocovat od temy. a tych 500smajlikov si nechavaj pre niekoho ineho.
    mimochodom keby bol naozaj tak zly ako tvrdis, asi by nehral xy rokov za jednu z najuznavanejsich a najlepsich kapiel.
    jednu z najuznavanejsich a najvyfetovanejšich kapiel ale slash je fajn, mne sa páčia jeho veci, síce nie všetko, ale na niektoré nedám dopustiť....
    " Sedeli vrabce na zábradlí, sedeli až kým neprechladli."

Členom od
    Nov 2007
    Level
    57
    Sila Reputácie
    26

No zacneme tym ze charakter tonov Fender gitar je viac menej dany ze jo.. Na co treba pozerat je ako pohodlne sa na tom hra...
    ja som fanusik uzkych hmatnikov cize mne ako naj volba prisla tato gitara okrem toho mi viac sedel U shape krk ako C shape
    http://fender.com/products/search.php?partno=0137002321 (len RW hmatnik) pretoe ma vintage hmatnik ktory je najuzsi aky som kedy drzal v ruke

Potom tu mame standrd Fender kde ma hmatnik uz medium jumbo frets http://fender.com/products/search.php?partno=0144602375 a C shape krk

a tvoja gitara okrem specialneho middle snimaca ma 22 prazcov s velkostou full jumbo a C shape krk

zvukovo ide o krasne nastroje len posledna otazka ostava pohodlie gitaristu

ten highway 1 series je stavany na high gainy aj ked je SSS cize ak je to to co chces hrat tak mozno este treba opacit HSS verzie

Fender Stratocaster Classic 70's Natural (mexicka fesanda)
    http://www.fender.com/products//sear...tno=0137000321
    Cort Earh 100 Natural
    BOSS ME-50
    BOSS RC-2 (20tku uz asi neuvidim)
    Marshall MG 15CD (ano ano 15w tranzitak ale lubim ho )

Členom od
    Mar 2008
    Level
    44
    Sila Reputácie
    16

vedeli by ste poradit neaku gitaru so zamkami a tremolom ? taku do 350-400 eur?
    Tenson španielka
    Randall RG75 + footswitch (NA PREDAJ!) BAZOS INZERAT
    Ludwig CS Accent black + Tama Speed Cobra + Paiste cymbals + EVANS skin

Členom od
    Sep 2010
    Level
    62
    Sila Reputácie
    13

Členom od
    Jun 2009
    Level
    19
    Sila Reputácie
    14

no uz dosetri kilo a okolo 450 - 500 sa da zohnat japonska RGcka jazdena co us uz vpodstate profi nastroje
    PRS McCarty Limited Brazilian, Ibanez RG2610z, Ibanez RG1527, Fender Stratocaster USA
    Bogner Uberschall TwinJet EL34, Mesa Recto 4x12

Členom od
    Aug 2010
    Level
    41
    Sila Reputácie
    0

Zdravím mam v plane kupu novej gitary evntualne tejto: http://bigmusic.sk/fender-squier-vin...Idx=10&id=2125 no niesom velmi ostrielany (skor vyhukaný) vo vsetkych tych typov gitár.. hladam skor stary "špinavy" zvuk... žiaden deathmetal.. ak by niekto poradil, potešilo by to.. vopred vdaka.

Členom od
    Apr 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    64

Telecaster je na to veľmi dobrá voľba. Možno ešte pokukaj Squier Telecaster Vibe. Je to takmer najvyššia rada Squieru.

Myslíš ten zvuk niečo takéto?

http://www.youtube.com/watch?v=3alArGpmpbo

Členom od
    Aug 2010
    Level
    41
    Sila Reputácie
    0

vdaka... niečo také som mal na mysli ale tiež mam rad zvuk ala The Stooges... mimochodom čo hovoríš na squier gitary..ma to vobec zmysel ? snažil som sa trochu poinformovať a podla mna je vyhodnejšie kupiť lepšiu squierku ako lacnejší original...
    ked som finančne obmedzeny samozrejme..

Členom od
    Oct 2010
    Level
    23
    Sila Reputácie
    12

Squier gitary su rozhodne dostatočné na začiatok. Neviem ako dlho hráš, ale podľa mňa si so Squierom užiješ veľa zábavy.

K typu gitary, aký by si chcel hrať hudobný štýl? Telecastre majú veľmi pekný zvuk a dá sa na nich hrať naozaj všeličo. Všetko ale aj tak záleží od štýlu hudby ktorým sa chceš pobrať

Členom od
    Jan 2010
    Level
    47
    Sila Reputácie
    27

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) struna Zobraz Príspevok
    vdaka... niečo také som mal na mysli ale tiež mam rad zvuk ala The Stooges... mimochodom čo hovoríš na squier gitary..ma to vobec zmysel ? snažil som sa trochu poinformovať a podla mna je vyhodnejšie kupiť lepšiu squierku ako lacnejší original...
    ked som finančne obmedzeny samozrejme..

JPP....je to všetko o vkuse, egu, charakteroch aj gitary aj hráča, skille a sluchu. A čo keď ešte lepšie ako squier a aj fender hrá napodobenina od fokusu, alebo inej firmy?...A čo keby som kúpil nejaký náhradné diely na gitaru, kvalitné snímače a za takú istú sumu by som mal zvuk o 200% lepší, ako ty?
    S gitarami je to ako s babami v tých amerických filmoch. Uvidíš ju, zastaví sa čas, a celý čas ti behá po hlave len tá, vyskúšaš a nechceš nijakú inú.
    Nejde fakt ani tak o značku, ako o to, čo vyhovuje tebe...každý kus z výroby sa môže líšiť od toho druhého nejakým malilinkým rozdielom, ktorý ti akurát sadne(alebo naopak, kvôli nemu ho zatratíš)
    Nie je nad to, poriadne si vyskúšať nástroj v obchode(ešte lepšie doma).
    Pre tých, čo si myslia že to je chujovina, pár slovami: "vždy záleží od konkrétneho kusu".
    Každý je tu nejako finančne obmedzený.
    Last edited by gadge; 06.01.2011 at 20:14.
    Your ears are your most important piece of equipment. Unfortunately, they cannot be replaced as easily as your other gear.
    So please, say to drummer, that now he can pull out the stoppers from ears and stop play like a deaf schmuck.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky