+ Odpoveď do témy
Stránka 2 z 3 PrváPrvá 1 2 3 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 11 po 20 z 27

Téma: Toto ma dostalo - Kuly sa vyjadruje k hudobnej tvorbe PPE

Členom od
    Nov 2006
    Level
    62
    Sila Reputácie
    36

Re: Toto ma dostalo - Kuly sa vyjadruje k hudobnej tvorbe PPE

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) reeller_sk Zobraz Príspevok
    Nerozumiem ťa Simon, čo sa na tom tak rozohňuješ a kydáš, každý vie, že desmod je brak, ale zas ja nemám potrebu to napísať 10 krát do článkov, počuješ ukludni sa nedávaj sa na rovnakú úroveň ako sú oni, toto nie je cesta. Treba to odsúdiť, ale nekydať na ich hudbu, to neposunie nikoho nikam.
    Co ty vies, ci prave to neposunie. Hla, a uja Fica posunulo, aj Muftyho ..

Členom od
    Oct 2006
    Level
    74
    Sila Reputácie
    28

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Toto nie je politika, ale kultúra to je niečo úplne iné, kultúre sa nedá povedať čo je dobré a čo je zlé, v politike sa dá povedať dá sa to merať. Ale pravdu máš, že možno aj to je cesta, akurát keď sa pustíš do boja týmto spôsobom treba si uvedomiť to že budeš na tej istej úrovni.

Už ani Winnetou nemal rád komančov...
    "no? a kam sa Hendrix dostal bez teorie? pod zem!"

Členom od
    Jul 2006
    Level
    70
    Sila Reputácie
    42

2 z 2 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Nerozumiem ťa Simon, čo sa na tom tak rozohňuješ a kydáš, každý vie, že desmod je brak, ale zas ja nemám potrebu to napísať 10 krát do článkov, počuješ ukludni sa nedávaj sa na rovnakú úroveň ako sú oni, toto nie je cesta. Treba to odsúdiť, ale nekydať na ich hudbu, to neposunie nikoho nikam.
    Rozmýšľam, či je toto naozaj reakcia na moje príspevky.

Nezdieľam postmodernistický pohľad súčasnej mládeže, ktorý každému priznáva nárok na vlastnú pravdu a neraz popiera aj elementárne fyzikálne zákony. Desmod ma nezaujíma, tak ako ma nezaujíma Smer, Kotleba, Slota, homeopatiká ani vesmírní lidé.

Ale vyhradzujem si právo ozvať sa, keď niekto z vyššie uvedených začne šíriť bludy cez masovokomunikačné prostriedky. Považujem to dokonca za svoju povinnosť voči tým, ktorí možno majú tendenciu sa nechať zblbnúť radikálnymi postojmi niekoho "populárneho". (Oskar Rózsa sa minule takto strápnil v jednom videoblogu SME. Odporúčam pozrieť a zasmiať sa.)

Takže, aby sme si všetci rozumeli: Nech si počúva kto chce čo chce, ale keď bude niekto rozdávať "rozumy", zamyslite sa prosím pozorne nad tým, kto nám tie rozumy podsúva a odkiaľ ich vytiahol. (Napríklad aj z grilovaných kureniec.)

(Verím, že na tomto sa zhodneme Mr. Reeller )

Členom od
    Oct 2006
    Level
    74
    Sila Reputácie
    28

Ja ti dávam vo všetkom za pravdu, súhlasím s tebou, akurát neviem či je to správne podané, ale možno som ja už moc citlivý na kydanie na seba navzájom. Vždy som hovoril, že treba bojovať rovnakými zbraňami ako protivník, ale keď je on primitív tak neviem či je dobré tak isto primitívne kydať, proste každý nech hodnotí seba a snaží sa byť čo najlepší, hlavne v kultúre je vyslovene primitívne podľa mňa vyjadrovať sa o druhých v zlom .
    PS: pravda je len jedna

Už ani Winnetou nemal rád komančov...
    "no? a kam sa Hendrix dostal bez teorie? pod zem!"

Členom od
    Nov 2007
    Level
    57
    Sila Reputácie
    25

No tato diskusia ma dva aspekty....

1. to ze Kuly tazko niesol ze ludia neprisli na desmod ale na pivo a ze organizatori pohody neboli ochotny cvaknut take love za 114 kilo nemotorneho potu na podiu to je jedna vec..
    2. to ze ich hudba co vydaju prechadza silnym postprocessingom je vec uplne jasna a vela mainstreamovych alebo aj mimo prudovych kapiel sa bez neho nezaobide.
    3. to ze existuju kapely resp zvukari ktore/y vedia aj na live urobit zvuk crystalovy a dokonaly aj na mileticke su za prve drahy za druhe je ich malo...
    4. ruku na srdce PPE k nim nepatri (tym co exceluju zvukom na vystupeniach) resp nemozu si dovolit dobreho zvukara resp organizator ich zaraduje do programu ked dobry zvukar este veceria a planuje studuje hudbu headlinera
    5. Simon si ochotny propustit ze mozno aj vdaka technickym a inym zalezitostiam (mozno spevacka nemala odposluch funkcny) mohol zo zaznamu (je jedno ci ze FM radiu) PPE zniet zle a falosne?
    Staci si pozriet toto http://www.youtube.com/watch?v=ZCGb1dxefMM a je jasne ze zvukovy zazrak PPE jednoducho nie je (nie samo o sebe ale tym co si vedia "zohnat").
    6. porovnavat kvalitu umenia je vzdy narocne a na(o)zraty Kuly by sa do toho fakt nemal pustat je otazne mozete vysvetlovat punkerovi ze Analyza dokaza ***** postrada urctiu hudobnu napaditost a ze Zona A hra polena v 3 litroch whisky....

Sry ale cele je to len o tom ze ti naozraty Kuly brnkol po sturne...

ak uz Kuly je u teba uplny primitiv (to sa nehadam na jeho ludske osobne vlastnosti mam tiez svoj nazor) tak som zvedavy kde je taky Tasler...

Fender Stratocaster Classic 70's Natural (mexicka fesanda)
    http://www.fender.com/products//sear...tno=0137000321
    Cort Earh 100 Natural
    BOSS ME-50
    BOSS RC-2 (20tku uz asi neuvidim)
    Marshall MG 15CD (ano ano 15w tranzitak ale lubim ho )

Členom od
    Nov 2007
    Level
    85
    Sila Reputácie
    47

no ten PPE čo si sem dal znie sto krát zaujímavejšie a invenčnejšie ako desmod (pre mňa)
    GuitWashburn N2 Nuno Bettencourt Signature Model, Copy Of Strat, Marin Electroacoustic /nylon strings/
    Bass Lakland Jazzbass, LTD ESP B206, Squier Pbass
    Amp : Orange DT, Orange 2*12
    Eff : AKG wireless system, In Ear monitoring system, Bassboard : Line selector, Zoom MS60-B, DIbox
    Using : M-Audio Hardware, M-Audio Studiophile, Rode NT-1A, AKG-C1000/3000, Shure Beta52,SM57,SM58,PG56,PG81, Audix i-5

Členom od
    Nov 2007
    Level
    57
    Sila Reputácie
    25

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Biťo Zobraz Príspevok
    no ten PPE čo si sem dal znie sto krát zaujímavejšie a invenčnejšie ako desmod (pre mňa)
    hovoril som zvukovej kvalite nie o kompozici skladby...

a zaroven mi mozete na hovorit kolko chcete o prinose k slovenskej hudbe, napaditosti, aranzma, textu invenci ci co vsetko tam mozeme najst ked jedno je pravda spev teda zazracny nie je ba skor podpriemerny.
    Neobhajujem desmod len hovorim ze nie je vsetko zlato co je za zlato povazujeme....

aj ja by radsej vypocul myslou a pristupom k hudbe flexibilnejsie kapelky ked uz by som musel (tie co kuly kritizoval) ale zase budme objektivny
    Last edited by quark321; 15.07.2010 at 14:22.

Fender Stratocaster Classic 70's Natural (mexicka fesanda)
    http://www.fender.com/products//sear...tno=0137000321
    Cort Earh 100 Natural
    BOSS ME-50
    BOSS RC-2 (20tku uz asi neuvidim)
    Marshall MG 15CD (ano ano 15w tranzitak ale lubim ho )

Členom od
    Nov 2006
    Level
    62
    Sila Reputácie
    36

Toto nie je politika, ale kultúra to je niečo úplne iné, kultúre sa nedá povedať čo je dobré a čo je zlé, v politike sa dá povedať dá sa to merať. Ale pravdu máš, že možno aj to je cesta, akurát keď sa pustíš do boja týmto spôsobom treba si uvedomiť to že budeš na tej istej úrovni.
    1. V politike by mala byt urcite ista kultura.
    2. V kulture zasa politika nie.
    1. zatial neplati. 2. tiez este neplati. Takze je to premiesane a teda obe su v jednom vreci; ci chces alebo nie, je to zatial tak.

Ano, rovnakymi zbranami, to je vysada gentlemanov. Ale nikto nehovori o rovnakej taktike
    Ludia u nas vo vseobecnosti nevedia prijimat objektivnu kritiku, nevedia stravit uspech ci neuspech, v tom je problem. Cest vynimkam...

Členom od
    Nov 2007
    Level
    85
    Sila Reputácie
    47

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) quark321 Zobraz Príspevok
    hovoril som zvukovej kvalite nie o kompozici skladby.
    ..... ale zase budme objektivny
    keď ide o objektívnosť tak hlavne NIE na základe chabej ukážky z YT a ešte aj unplugged vstupu v rádiu kde si z toho evidentne robia prdel (viď bubeník mláti do flašky od dačoho :-D)
    GuitWashburn N2 Nuno Bettencourt Signature Model, Copy Of Strat, Marin Electroacoustic /nylon strings/
    Bass Lakland Jazzbass, LTD ESP B206, Squier Pbass
    Amp : Orange DT, Orange 2*12
    Eff : AKG wireless system, In Ear monitoring system, Bassboard : Line selector, Zoom MS60-B, DIbox
    Using : M-Audio Hardware, M-Audio Studiophile, Rode NT-1A, AKG-C1000/3000, Shure Beta52,SM57,SM58,PG56,PG81, Audix i-5

Členom od
    Jul 2006
    Level
    70
    Sila Reputácie
    42

K PPE sa nejdem vyjadrovať. Je to výborná partia, ktorá robí to, čo ich baví a je to na nich aj vidno. Na ničom inom nezáleží.

Ináč, na tom koncerte na Pohode, ktorý prenášalo FMko som bol a osobne ho považujem za jeden z najvydarenejších, aký pudingáči zahrali. (A že som ich nevidel málo, keďže sa stretávame skoro na každom druhom pódiu. )

Kuli mi naozaj v danom momente brnkol na strunu, lebo porušil to nepísané pravidlo na ktoré tu apeloval aj Mr. Reeller: Muzikanti sa cez médiá navzájom nezhadzujú.

Ešte keby to tak povedal Breiner, alebo hoci aj Kušnierik, budiž, ale tamtá "vec".

Ad Tásler: škoda reči.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Kľučové slová pre túto tému

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky