+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 2 1 2 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 11

Téma: Puzdro alebo kufor na gitaru?

Členom od
    Jul 2010
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

1 z 2 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Question Puzdro alebo kufor na gitaru?

Mám si kúpiť púzdro alebo kufor na gitaru? alebo oboje?

Kedze mozno nehravas casto koncerty (a gitaru beries skor castejsie k ucitelovi na hodiny a pod) a nemas az tak drahu gitaru, postacilo by Ti tvrdsie puzdro. Ja mam napr. jedno take zn. Fender a je fakt dobre - ale je na elektricku gitaru. Na akustiku osobne kufor nepouzivam, ale pri nejakej drahsej, ktoru by som castejsie bral na koncerty, tam by som zvazil aj kufor. - Fil
    Last edited by Fil; 20.07.2010 at 21:57.

Členom od
    Nov 2007
    Level
    85
    Sila Reputácie
    48

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Re: ...

na takéto veci je tu odborník Karol (reller_sk) .. jemu napíš, on sa v tomto fakt vyzná....
    GuitWashburn N2 Nuno Bettencourt Signature Model, Copy Of Strat, Marin Electroacoustic /nylon strings/
    Bass Lakland Jazzbass, LTD ESP B206, Squier Pbass
    Amp : Orange DT, Orange 2*12
    Eff : AKG wireless system, In Ear monitoring system, Bassboard : Line selector, Zoom MS60-B, DIbox
    Using : M-Audio Hardware, M-Audio Studiophile, Rode NT-1A, AKG-C1000/3000, Shure Beta52,SM57,SM58,PG56,PG81, Audix i-5

Členom od
    Jul 2010
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Ak mám povedať svoj názor tak: púzdro je lacnejšie ako kufor ale zase nekupuj nejaký shit (platí pre oboje). A zase záleží na tom či hrávaš profesionálne, aj koncerty... alebo je to len tak že niekde pri ohníku s kamarátmi (ak vôbec). Ak máš zhruba 60€ na dobrý kufor, máš drahú gitaru, cestuješ dlhé cesty a často ju prenášaš, trebárs aj spomínané koncerty, tak rozhodne kufor. Ak nie si finančne na tom dobre, nechodíš na dlhé cesty, nie často prenášaš na dlhšie trate a chceš ju len preniesť niekam do parku alebo ku kamarátovi aby ste si spolu zahrali... tak postačí aj vak.
    Ale to už je na tebe ...

Členom od
    May 2006
    Level
    63
    Sila Reputácie
    31

vzdy je lepsi kufor.najlepsie mat oboje. Ak ides peso zoberes kufor. Nikdy nevies aky ozraty sa na teba v autobuse zvali a zlomi ti gitaru(aj ked za 5 korun). Ja chodim casto s gitarou na bicykli a preto mam aj makke puzdro. Samozrejme to ti neodporucam... je to cisty nezmysel..padnes a velmi lahko sejmes gitaru Ale myslim ze ak si chces vybrat len jedno z toho a nemas love na oboje a nechystas sa chodit s gitarou na bajku tak si kup kufor. Ten ti ostane aj ked si kupis inu gitaru.

Členom od
    Apr 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    64

Ja mám tvrdený polystyrenový kufor. Používam ho na koncerty. Ale 90% času nosím mäkké Fender púzdro ako spomínal FIL. Keď si dávam pozor, tak je veľmi nepravdepodobné, že by som gitaru poškodil. Ani sa v púzdre nerozladí. Možno v zime napešo na ľade by sa mohla poškodiť

Členom od
    May 2006
    Level
    63
    Sila Reputácie
    31

su aj dobre puzdra. u nas v obhodoch som ich samozrejme nevidel, ale mas take ze tam mas riadny vystuz milion vreciek. Stoja pomaly tak ako kufor ale ak si kupis take tak to fakt takto po meste staci. Ak uz chces chodit na koncerty urcite kufor.

Členom od
    Nov 2005
    Level
    79
    Sila Reputácie
    41

U mna to je asi tak, ze strata nosim takmer vzdy v kufri. Avsak vacsinou chodim autom a nemusim to so sebou terigat dlho v ruke. Kufor prida gitare zopar kil a pri dlhsom pesibuse je to neprakticke. Strata teda v kufri, ale napr. BR akustiku mam dobrom puzdre. Naozaj v dobrom, je dost velke, ale ma vystuzene steny a vnutri hrubu vrstvu molitanu. Skoro ako lahsi kufor na chrbat Tiez ak by som mal elektriku ako napr. PRS SE, nosil by som ju asi v gigbagu, ktory by dali ku gitare, ten PRSacky je vcelku dobry.

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    89

Smile Re: ...

Ak dovolíte pridám aj ja svoj názor. Pri prvej gitare to môže byť vcelku dilema (kufor, mäkké púzdro), ale ak bude tých nástrojom viac (povedzme 15 - 20), tak to už bude jednoduché. Najmä ak pôjde o drahšie nástroje.

Všeobecne pôjde vždy o to, na čo konkrétne má slúžiť púzdro (kufor). Ak to bude na uschovanie nástroja doma, tak budeme voliť zrejme iné (lacnejšie) riešenia, ako keď budeme nástroj nosiť na koncerty v aute spolu s aparatúrou a kde hrozí aj častejšie poškodenie nástroja (ak pôjde o viac nástrojov asi sa rozhodneme pre pevný "CASE"). Avšak zase iné to bude ak budeme chcieť nosiť lacnejší nástroj na chrbte (v ruke) do skušobne v MHD, alebo peši, tu zvolíme zrejme gigbag.

Nech už budú názory akékoľvek, pevný kufor mi príde ako najlepšie riešenie, lebo chráni nástroj (je jedno či to bude akustická, či elektrická gitara, alebo basgitara) najlepšie pred náhodným poškodením úderom v nejnevhodnejšom okamihu a na najnevhodnejšom mieste aj keď je pravdaže trocha ťažšie a "hranatejšie" riešenie a tiež sa taký kufor hodne blbšie nosí v ruke.
    Gigbag je samozrejme ľahší, skladnejší a príjemnejší na nosenie povedzme aj na chrbte, ale na strane druhej aj menej chráni nástroj po stránke mechanickej.
    Preto ako dôležitý aspekt voľby je aj cena nástroja. Asi by bolo tak trocha smiešne na gitaru za 2500 korún kupovať pevný kufor povedzme za 4000 korún a opačne pri gitare povedzme za 60 - 80 000 korún nebudeme šetriť a nekúpime si na ňu gigbag za 300 korún.

Berte to len ako môj pohľad na tento problém. Je to vždy individuálne rozhodnutie konkrétneho jedinca po zvážení všetkých "pre" a "proti".

Členom od
    Mar 2010
    Level
    47
    Sila Reputácie
    22

Alebo ak sa nevieš rozhodnúť tak celkom dobré riešenie je Ritter z rady 7000, Je to gigbag z výplňou z 30mm molitanu a laminátovej (plastovej) dosky na prednej a zadnej strane + polyformová kocka v spodnej časti na ochranu ak na ľade padneš na zadock . Je síce ťažšie ako normálny gigbag ale ľahšie a skladnejšie ako kufor (váži dosť veľa ale aj toho veľa znesie, bez problémov sa doňho zmestí gitara aj s príslušenstvom, textami...) cena sa pohybuje okolo 200-300€ (ako kufor) ale je rozhodne pohodlnejšie na chrbte, hoci aj na bicykli.

Členom od
    Jun 2009
    Level
    56
    Sila Reputácie
    23

ja som kupil toto http://www.skacel.sk/3591-sk/rockbag...aru.php?mnu=92 .
    Vystuz tiez tusim 30mm, aj ked dosky nema. Ale je vode odolne. Jasne ze nemozes hadzat gitaru o zem ale v pohode. Spoluziak ma puzdro ktore je vystuzene polystyrénom(a dost hrubym na puzdro), stalo ho to asi 100€, tusim tiez rockbag, ale je to mohutnejsie ako kufor teda.
    “Being good is not about playing fast, it's about thinking fast.”
    ---
    http://www.youtube.com/user/1Simonz

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky