+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 3 1 2 3 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 27

Téma: Problém so šrobíkmi

Členom od
    Aug 2009
    Level
    48
    Sila Reputácie
    14

Unhappy Problém so šrobíkmi

Ahojte! Po dlhšom čase by som opäť potreboval vašu radu, a to v pomerne ošemetnej veci.
    Krátky úvod do situácie: kúpil som si zámky na popruh k môjmu stratu, avšak pri výmene kolíkov na uchytenie zámkov došlo k vydretiu závitov na hlavičke šróbikov. Tu vyvstal veľký problém, pretože jeden šróbik nie je úplne dotiahnutý, no nedá sa ani vyšrobovať, ani utiahnuť (kombinácia vydretej hlavičky a krátkej dierky). Druhý kolík je zase utiahnutý až príliš (praskol pod ním lak na gitare) avšak nedá sa odšrobovať z rovnakých dôvodov.
    Takže by som vás chcel poprosiť o radu, čo ďalej: na gitaru sa popruh uchytiť nedá, nakoľko jeden kolík nedrží, a ja bohužiaľ neviem, ako vytiahnuť šrobík s vydretým hlavičkovým závitom. Skúšal som všetko od kombinačiek až po vŕtačku.
    Čo mám robiť? Prípadne, nepoznáte niekoho z okolia Žiliny, kto by mi to vedel opraviť? Ďakujem...

Členom od
    Jan 2010
    Level
    62
    Sila Reputácie
    20

Re: Problém so šrobíkmi

Kombinačky a odkrútiť. Alebo hasák .

Členom od
    Aug 2009
    Level
    48
    Sila Reputácie
    14

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) frajerik Zobraz Príspevok
    Kombinačky a odkrútiť. Alebo hasák .
    Ak si si nevšimol, písal som, že už som skúsil všetko (aj kombinačky) avšak problém je v tom, že sa šrobík nedá uchytiť (je vnútri kolíka).
    Toto je ale seriózny problém - za dva týždne ma čaká koncert a ja netuším, ako to vyriešiť.

Členom od
    Jan 2010
    Level
    62
    Sila Reputácie
    20

Mi chceš povedať že si to zašruboval až tak že to netrčí a ta drážka je vychlotaná? Ajajaj. Nedá sa to nejak vypáčiť?

Členom od
    Aug 2009
    Level
    48
    Sila Reputácie
    14

Uhádol si na 100%. Pri pokuse vypáčiť to som zničil 2 šrobováky a nevydržali to ani kliešte (nerezový šróbik len tak ľahko nepustí).

Členom od
    Jan 2010
    Level
    62
    Sila Reputácie
    20

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

To boli šrubováky z papieru? . Čo si robil inač s tymi šrubkami že si to tak vychlotal ? Tú šrúbku asi tak ľahko nedostaneš von bez toho žeby si trochu poškodil gitaru si myslim. Viem že si písal, že si skúšal vrtačku ale hoď tam nejaké vrtáky do nerezu keď máš alebo neviem jake a prevrtaj ten šrub zošrotuj ho . Nič iné ma nenapadá ale ešte sa mi nestalo žeby som nemohol vyšrubovať šrubku aj keď mala hlavu už úplne vychlotanú, vždy pomohol väčší šrubovák .

Členom od
    Apr 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    64

normálne to vypáč blickami za ten krúžok na uchytenie pásu. Ak nie, tak možno nitovačka by to dokázala vytiahnuť.

Členom od
    May 2009
    Level
    46
    Sila Reputácie
    17

ja sa do toho velmi nerozumiem ale ako sa kukam na gitaru ,tak ja by som sa snazil vrtat do tej havicky nech odpadne (uplne ju rozvrtat) a ostane len ta druha cast srobu...Potom by som vybral to naco uchytavas pas a v gitare by som mal len telo srobu a k tomu by si sa uz dostal lahsie ako takto Dokonca by asi aj vytrcal ,tak to by uz vybralo aj 6rocne dieta.
    Last edited by Chester; 30.07.2010 at 11:03.

Členom od
    Oct 2006
    Level
    74
    Sila Reputácie
    28

ja by som kúpil normálny šrobovák nie tie tesco balenie 100 kusov za 100 korún a nabúchal by som ho do toho šróbu a klasicky vyšróboval

Už ani Winnetou nemal rád komančov...
    "no? a kam sa Hendrix dostal bez teorie? pod zem!"

Členom od
    Mar 2010
    Level
    47
    Sila Reputácie
    22

Alebo opatrne stlačiť ten kolík (gombík) hasákom aby uchytil ten šróbik a potom ho vytočiť von. Dá sa to aj tak že šróbik priletuješ na gombík a vyšrúbuješ to aj s ním, ale nesmieš prehriať ten kolík natoľko aby ti poškodil lak.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky