+ Odpoveď do témy
Stránka 320 z 438 PrváPrvá ... 220 270 310 318 319 320 321 322 330 370 420 ... PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 3,191 po 3,200 z 4373

Téma: Kúpa novej gitary, komba, efektu atď.

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    88

Exclamation Re: Kúpa novej gitary, komba, efektu atď.

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) -MaReK- Zobraz Príspevok
    ďakujem, že si poopravil moje nepresné tvrdenia.
    Občas sa každý dopustí nepresností z rôznych dôvodov.Preto som považoval za potrebné aby to bolo technicky správne, lebo pri posúvaní týchto tech. informácií poostupne dochádza vplyvom nepresností občas aj k úplne opačnému výsledku.

Ináč k nastavovaniu biasu koncových elektrónok ešte malá poznámka.
    Chce to samozrejme poznať charakteristiky elektrónok. Každý výrobca má určité odlišnosti v špecifikáciách svojich elektrónok, preto sa môže stať, že napr. taká EL84 od rôznych výrobcov bude mať trocha iný charakter zvuku a tiež bude potrebovať mierne upraviť prvky spolupracujúce s ňou.
    K nastravovaniu biasu je potrebný jednosmerný voltmeter (multimeter) - najlepšie starý analógový resp. v prípade digitálneho taký, ktorý meria efektívne hodnoty. Je to ale trocha drahšie (lepšie napr. FLUKE stoja aj 200 - 300 Euro).

Niektorí výrobcovia elektrónok pre uľahčenie výmeny elektrónok, uvádzajú na sokloch lámp aj veľkosť biasu. Potom stačí na starej pozrieť tento údaj a osadiť tam rovnakú. V takomto prípade odpadá meranie a nastavovanie.

Ak to tak nie je, neostáva nič iné len merať a nastavovať príslušným regulačným prvkom ktorý býva "ukrytý" pod chassis - dnes obyčajne na DPS. Bez toho vám zosilňovač nebude hrať čisto a dobre. Tu ešte upozorňujem na nutnosť meniť všetky koncové lampy spolu (2, alebo 4) aj napriek tomu že povedzme "odíde" len jedna jediná. Vyhnete sa tak technickým problémom so svojím zosilňovačom ako aj problémom so zvukom.

Členom od
    Aug 2009
    Level
    48
    Sila Reputácie
    13

Re: Kúpa novej gitary, komba, efektu atď.

Celú noc ma prenasledovala myšlienka, či pôjde zapojiť Vox AmPlug CR do komba Fender FM 212 R. Je to vôbec technicky uskutočniteľné, resp. účelné? Narážam hlavne na Fuzzov názor, že skreslený kanál na spomínanom kombe nestojí za veľa...
    Ďakujem.

Členom od
    Apr 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    63

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Je to možné, ale musíš dať hlasitosť na veľmi malú, aby si neodpálil vstup. Neviem, či to to kombo má, ale ak hej, tak to zapoj do slabšieho vstupu.

Členom od
    Aug 2009
    Level
    48
    Sila Reputácie
    13

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) -MaReK- Zobraz Príspevok
    Je to možné, ale musíš dať hlasitosť na veľmi malú, aby si neodpálil vstup. Neviem, či to to kombo má, ale ak hej, tak to zapoj do slabšieho vstupu.
    Či má ten správny vstup, to práve ani ja neviem... (ešte ho nemám )
    Hlasitosť myslíš na Amplugu alebo na kombe?

Členom od
    Sep 2008
    Level
    42
    Sila Reputácie
    13

Smile Re: Kúpa novej gitary, komba, efektu atď.

caute... chcem sa opytat... ma niekto skusenosti s touto gitarkou? http://www.muziker.sk/Default.aspx?F...s=kod_id;13788

vdaka

Členom od
    Apr 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    63

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) starydrotar Zobraz Príspevok
    Či má ten správny vstup, to práve ani ja neviem... (ešte ho nemám )
    Hlasitosť myslíš na Amplugu alebo na kombe?
    Hlasitosť výstupu na VOXe, aby si neodpálil vstup na kombe.

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) fenderka Zobraz Príspevok
    caute... chcem sa opytat... ma niekto skusenosti s touto gitarkou? http://www.muziker.sk/Default.aspx?F...s=kod_id;13788

vdaka
    Je to fajná gitara, ale mala by si si vybrať z viac kusov, aby si našla správny. Niektoré majú dosť tupý zvuk a neladia poriadne.
    Last edited by -MaReK-; 27.04.2010 at 12:48.

Členom od
    Oct 2006
    Level
    74
    Sila Reputácie
    27

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) fenderka Zobraz Príspevok

vdaka
    To v tejto cenovej kategórií to je skorej o konkrétnom kuse, môj može hrať v poriadku a ten tvoj čo si objednáš bude zlý, tieto lacné veci sa kupujú tak, že ideš a zahráš na všetkom bez ohľadu na značku, pokiaľ s tým máš problém daj si zaviazať oči// a vyber to najlepšie ...
    Ten hajzlík ma predbehol napísal to isté ...

Už ani Winnetou nemal rád komančov...
    "no? a kam sa Hendrix dostal bez teorie? pod zem!"

Členom od
    Nov 2009
    Level
    26
    Sila Reputácie
    12

Vďaka za opovede.

Zdravím,hrám na gitare,zvládam už obyčajné "táboracké" akordy,takisto aj barové a aj pár ľahších sóličiek,hrám zatiaľ iba na španielke.Predtým som hral asi trištvrte roka na basgitare a chcem si kúpiť elektrickú gitaru,kombo do skúšobne(hrám v kapele) a nejaký poriadny efekt.Vyhliadnuté mám Epiphone LP special II.Fender Frontman 65W alebo 100W a efekt JackHammer.A otázka je či som dobre vybral alebo viete o niečo lepšom?Ďakujem .

Členom od
    Mar 2009
    Level
    58
    Sila Reputácie
    22

Re: Vďaka za opovede.

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) 1KorNi Zobraz Príspevok
    Zdravím,hrám na gitare,zvládam už obyčajné "táboracké" akordy,takisto aj barové a aj pár ľahších sóličiek,hrám zatiaľ iba na španielke.Predtým som hral asi trištvrte roka na basgitare a chcem si kúpiť elektrickú gitaru,kombo do skúšobne(hrám v kapele) a nejaký poriadny efekt.Vyhliadnuté mám Epiphone LP special II.Fender Frontman 65W alebo 100W a efekt JackHammer.A otázka je či som dobre vybral alebo viete o niečo lepšom?Ďakujem .
    Tu gitaru urcite nekupuj .. inak nazaciatok stym ostatnym co si si vyhliadol uplne pohodovo ... otazka aky mas Euro limit ?
    VOX AC4TV 4W all tube 10" celestion
    Homemade FUZZ, BOSS-OS2
    Epiphone LP 100,Burny Les paul standart 1983-86
    Epiphone Akustika (kopia gibsona
    HOHNER Cdur HARMONIKA
    dufam ze si do vianoc kupim nejake PRS alebo Gibson

Členom od
    Apr 2010
    Level
    4
    Sila Reputácie
    0

Ma niekto skusenost s Gitarou Martin? Uvazujem nad novou gitarou len nepoznam nikoho kto taku ma, len som pocul ze Martin je super.
    Kupili by ste gitaru ze ebay?
    Diky

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Kľučové slová pre túto tému

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky