+ Odpoveď do témy
Stránka 400 z 438 PrváPrvá ... 300 350 390 398 399 400 401 402 410 ... PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 3,991 po 4,000 z 4373

Téma: Kúpa novej gitary, komba, efektu atď.

Členom od
    Sep 2008
    Level
    42
    Sila Reputácie
    13

Re: Výber gitary - POMOC

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Shillla Zobraz Príspevok
    Ahojte, potrebovala by som pomôcť; už dlhšiu dobu uvažujem, že začnem hrať na gitare, v minulosti som hrávala na keyboarde/piane a chcelo by to zmenu. Pôvodne som aj na gitaru mala chodiť (dokonca som mala aj gitarku doma kúpenú)ešte do ZUŠ-ky keď som bola krpec ale to nevydalo... takže ma to zase provokuje... no ale vrátim sa k veci. Potrebovala by som pomôcť pri výbere, keďže som z toho už tak trochu mimo (ok, trochu viac ), uvažujem o tejto klasickej španielke, pridám aj odkaz... ehm moja finančná situácia je dosť biedna, takže prvotná investícia bude musieť byť, ehm... celkom malá.. dúfam, že sa na tom aspoň niečo bude dať hrať Ďakujem za pomoc http://kultura.slovenskainzercia.sk/...lucida-ponuka/
    Ono spytam sa ta tak, chces hrat klasiku alebo skor nejake popove veci ci co? aaa chces chodit aj do skoly, alebo iba tak v kute svojej izby si brnkat? ak je to druha moznost, mozno by som pokukala aj po nejakych inych akustickych gitarach - dreadnought ci jumbo
    Last edited by fenderka; 19.04.2011 at 21:03.

Členom od
    Nov 2006
    Level
    62
    Sila Reputácie
    15

Ahoj, chcel by som si kúpiť nejakú poriadnu gitaru, rozpočet mám 700€, dosť ma láka Gibson LP junior http://www.thomann.de/cz/gibson_les_...or_1958_sy.htm bo by som chcel niečo so singlom. Doteraz som hral na Fokus LP standard.
    Ale by ma zaujímalo, či je v tomto prípade cena adekvátna kvalite nástroja. Teda, či by táto gitara mohla byť nástrojom na celí život (nehovorím, že jediným ), a či je každý kus kvalitný, keďže je to už Gibson. Bo u nás (myslím Slovensko celkovo) asi veľa týchto gitár nie je, čiže by som musel objednávať z Nemecka a dúfať, že nepríde nejaký črep.
    Díky

Členom od
    Jul 2010
    Level
    30
    Sila Reputácie
    14

myslim, ze za tu cenu zozenies nieco ovela lepsie kde nebudes musiet platit za napis Gibson. A nieco, kde budes mat sirsie zvukove moznosti ako s tymto jednym snimacom. Podla mna LP Junior nie je nieco cim sa moze Gibson chvalit, ale to je vec nazoru a vkusu

Členom od
    Sep 2010
    Level
    62
    Sila Reputácie
    12

Last edited by Blecky; 23.04.2011 at 13:20. Dôvod: doplnenie

Členom od
    Nov 2006
    Level
    62
    Sila Reputácie
    15

Rozmýšľal som aj nad tele a asi pri ňom aj skončím, keďže je oveľa častejší v kamenných obchodoch a budem si môcť vyberať aspoň z pár kusov. Predpokladám, že tele okolo 700 nebude ešte Amerika, ale Mexico, prípadne Japan. Sú tieto tele použitými komponentami na dostatočnej úrovni? Bo chcem už gitaru, kde nebude treba nič meniť časom za lepšie.
    Prípadne ma ešte napadá, že by mohol byť fajn nejaký Les Paul s P90 napr http://www.thomann.de/cz/gibson_les_...ded_p90_wc.htm čo ale asi tiež bude nedostatkoví tovar v našich končinách a nebude si z čoho vyberať
    alebo do tej mojej Fokusky dať aspoň jeden P90 ku kobylke a vymeniť elektroniku a daľšie veci, ale to by som dal najprv nejakému skúsenému muzikantovi ohodnotiť gitaru, či stojí za ju prerábať. Ale zatiaľ mi ju všetci chválili, aj zdatnejší muzikanti, takže istá nádej tu je

Členom od
    Mar 2011
    Level
    26
    Sila Reputácie
    11

patrí táto gitara k tým lepším alebo sa tam platí hlavne za to alexiho meno ? http://muziker.sk/elektricke-gitary/...xi-200-bk.html

alebo je už potom lepšie túto, aj za tú cenu http://muziker.sk/elektricke-gitary/...00-blacky.html
    Ibanez GRG170DX
    Fina AEQ-501R
    Nashville NW-020N
    Fender Frontman 15R
    Electro Harmonix Metal Muff

Členom od
    Apr 2011
    Level
    40
    Sila Reputácie
    19

Ahoj, no za Alexiho meno sa tam platí bohužiaľ a nie je ani taká dobrá myslím, že za 500 € už by sa dalo aj niečo s lepším drevom a hlavne lepším snímačom ako je henten továrenský. FR môže byť ešte šmejdni v tej cenovej kategórii + obal na tieto gitary tiež nebýva najlacnejší.
    Ten druhý model je znateľne lepší, "krk skrz" bude myslím cítiť a pekne sa natom sólovať (hlavne ak máš pršteky ako Alexi) ale tá cena mi príjde .. pfúú =) Pri týchto modeloch sa pripláca bohužiaľ za meno, skús si kuknúť na ESP stránke aj normálne rady Včkove, snáď nájdeš niečo podobné za lepšiu cenu.

Oproti tvojmu "grgu" nemusí byť tá Alexi 200vka až taký veľký rozdiel, hlavne ak budeš hrávať cez to kombíčko čo máš. A hlavne by si si mal odskúšať či ti zvukovo alebo pocitovo sedí. Z mojej strany zatiaľ všetko
    Awaken in the silent night. Alone, inland hysteria.I am a stranger in this land.Here I kneel before you. Oh, solemn glory. - CoL Following Betulas

Členom od
    Mar 2011
    Level
    26
    Sila Reputácie
    11

odskúšať ? a kde ?
    Ibanez GRG170DX
    Fina AEQ-501R
    Nashville NW-020N
    Fender Frontman 15R
    Electro Harmonix Metal Muff

Členom od
    May 2010
    Level
    29
    Sila Reputácie
    0

Nazdar. Chcel by som kupit novu akustiku, a rozhodujem sa medzi Takamine G320 alebo Epiphone EJ200. Ide mi hlavne o to ci sa mi oplati vrazat 300€ do Epiphonu, ked Takamine stoji nejakych 150€(mam trochu obmedzeny rozpocet) a na nete je na nu dost vela dobrych ohlasov. A este, ak niekto vie, tak by som potreboval vediet ktora gitara ma vacsie telo(chcem veelku gitaru). Dikec

Členom od
    Jul 2008
    Level
    52
    Sila Reputácie
    14

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) wonderwall Zobraz Príspevok
    Nazdar. Chcel by som kupit novu akustiku, a rozhodujem sa medzi Takamine G320 alebo Epiphone EJ200. Ide mi hlavne o to ci sa mi oplati vrazat 300€ do Epiphonu, ked Takamine stoji nejakych 150€(mam trochu obmedzeny rozpocet) a na nete je na nu dost vela dobrych ohlasov. A este, ak niekto vie, tak by som potreboval vediet ktora gitara ma vacsie telo(chcem veelku gitaru). Dikec
    TakamineG320 má kamoš ,myslím že si dobre vybral.Za tú cenu hrá fakt super...ale jednoznačne skús vyskúšať oboje ktorá sa ti viac páči. Ale ak máš obmedzený rozpočet tak tou takamine nič nepokazíš...A na veľkosť sa vykašli na nej nezáleží
    Moje nádobičko:
    Engl Fireball 60
    Harley Benton G212 Vintage
    Fokus Strat S-S-H KA
    Kustom Dual 30RC
    Akustika Marco
    Zopár káblov a veľa trsátiek

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Kľučové slová pre túto tému

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky