+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 4 1 2 3 ... PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 38

Téma: akordy

Členom od
    Oct 2010
    Level
    19
    Sila Reputácie
    11

akordy

Ahojte,
    neviete mi pomoct s akordamy?
    viem iba C dur a hladal som na googli a vyhladalo mi to kopu takych a kopu zasa takych takze neviem comu mam verit..,.

pls pomozte

Členom od
    Jan 2010
    Level
    47
    Sila Reputácie
    26

Re: akordy

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Kevin Zobraz Príspevok
    Ahojte,
    viem iba C dur a hladal som na googli a vyhladalo mi to kopu takych a kopu zasa takych takze neviem comu mam verit..,.

pls pomozte
    ak máš guitar pro,tak tam ich je plno

Členom od
    Sep 2008
    Level
    42
    Sila Reputácie
    13

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

[QUOTE=Kevin;66135]Ahojte,

Najdes ich aj tu na gitarista.sk alebo napriklad aj tu: http://www.everithing.estranky.cz/st...aru--ucte-sa__
    alebo aj tu http://www.guitarcats.com/chords
    alebo aj na youtube a tak

Členom od
    Jan 2010
    Level
    62
    Sila Reputácie
    19

Ahoj. Keď vieš C tak by si sa ďalej mohol učiť G, D atď. Potom prejsť na Dmi Ami a potom pozrieť nejaké 7čkové, barre alebo základné dvojkové čo ti pridajú do opaska ďalšie možnosti. Ak nevieš hľadať čo potrebuješ tak si zožeň učiteľa no ale aby som nebol sviňa tak sa pozri na tento obrázok a môžeš sa ich aj naučiť.

Členom od
    Oct 2009
    Level
    39
    Sila Reputácie
    15

Ahojte,

pls pomozte
    Asi myslis to, ze napr. pre akord C dur si nasiel rozne sposoby ako ho zahrat? No a preco by to malo byt divne? Kto vravi, ze je len jeden sposob?
    When you see the complexity of what you think is simple, then you will see the simplicity of what you think is complex.

Členom od
    Jul 2006
    Level
    70
    Sila Reputácie
    41

Ahojte,

pls pomozte
    Sevas! Bude to možno znieť prekvapivo, ale:
    1. - muzika sa skladá z tónov
    2. - taký akord je súzvuk troch a viacerých tónov
    3. - aj na gitare hráš na jednotlivých strunách tóny
    4. - existuje kvantum tých správnych držaní akordu, pokiaľ sú tam tie tóny, ktoré tam majú byť

Takže: Ver takmer všetkému a hraj to, čo Ti je najviac pohodlné a nenamakáš sa pri vymieňaní akordov!

Členom od
    Oct 2010
    Level
    19
    Sila Reputácie
    11

oka diky len som sa chcel ujistit aby som sa nenauucil zle

Členom od
    May 2006
    Level
    63
    Sila Reputácie
    29

jasne tak C dur ma tony c,e,g tie najdes na 100 miestach na gitare. Takze C dur akord mozes hrat tiez na roznych miestach a v roznych sadzbach. Ked nieco pisu niekde ze je inak,neznamena to ze to zle. Zacal by som na tvojom mieste orientaciou na hmatniku.zdar

Členom od
    Nov 2006
    Level
    62
    Sila Reputácie
    36

Neviem, ci to patri sem, no nechcel som zakladat zbytocne novu temu a to, o com by som sa rad podelil s ostatnymi sa tyka akordov. Prosim, nesmejte sa prilis na tom, co napisem, no vzhladom k tomu, ze som na to akosi prisiel takmer sam, tak sa mi to zda ako paradna a hlavne prakticka vec pre gitaristov, co realne hravaju (ja si iba pre seba, no tesi ma to).
    Ide o take trocha by som povedal, aranzovanie. Totiz, vacsinou basa vali spodok (zakladny ton akordu) a zvysne doprovodne nastroje by mali akordicky/harmonicky vyplnit priestor skladby (si myslim). Ak su vsak v kapele napr. 2 gitary, tak je blud, aby hrali obe rovnake akordy, ze? Naco? Tak mi napadlo, ze pri harmonizacii skladieb do septakordov alebo vyssie je mozne nahradit akordy nasledovne (necham na vas, aby ste si odvodili a overili to, co som si aj ja), pretoze rozhoduju hlavne tercie a septimy, kvinty nemaju v tomto pohlade vyznam:
    1. Xmaj7 akord nahradi trojzvuk mol akordu od tercie zakladneho tonu X akordu
    2. Xmi7 akord nahradi trojzvuk dur akordu od tercie zakladneho tonu X akordu
    3. X7 akord nahradi trozvuk vytvoreny z malych tercii od tercie zakladneho tonu X akordu
    No a super na tom je, ze substitucie lahko a pohodlne ide zahrat na tenkych spodnych 3 strunach gitary. Tepla voda, co? Nevadi, no skuste si to a mozno tiez najdete inu dimenziu, ako som nasiel aj ja.
    Kto ovlada teoriu, isto o tom vie a nepride mu to ako bohvieaka myslienka. Ja som sa tym chcel pochvalit, lebo pri brnkani a skusani ma zaujimalo, co vlastne robim a mozno to niekomu tiez pomoze skvalitnit jeho hudobne napady..

Členom od
    May 2008
    Level
    39
    Sila Reputácie
    14

Jej... Super... Neviem posudit s mojimi znalostami ci je to naozaj tak ale ak ano tak ja si mysilm ze je to super vec. Mozno ze naozaj ak niekto ovlada teoriu perfektne, tak si povie ze je to samozrejme ale ja som o tom nevedel a pride mi to ako super vec.
    Pockam ako sa k tomu vyjadria Lektori akademie Musicana (Simon a lubosb) a ak to potvrdia tak potom je to super.
    Vdaka za uzitocnu vec...
    Niet co dodat.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky