+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 14 1 2 3 11 ... PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 133

Téma: Hudba ako zamestnanie

Členom od
    Mar 2010
    Level
    47
    Sila Reputácie
    21

Hudba ako zamestnanie

Chcel by som sa opýtať tu prítomných pozostalých, čo mi treba na to aby som sa vedel uživiť hudbou, myslím aké vzdelanie, kam sa kontaktovať... To že musím vedieť hrať mi je jasné. Veľmi by ma to bavilo, ale neviem či je na Slovensku vôbec niečo takto možné (o pár šťastlivcoch viem, ale to mali poriadne šťastie). Prípadne rady čomu sa vyhnúť, a ako by sa to dalo uskutočniť
    Som rýchly a vytrvalý! Rýchlo sa unavím a dlho mi to vydrží...

Členom od
    Nov 2007
    Level
    85
    Sila Reputácie
    47

Re: Hudba ako zamestnanie

1. ak by si chcel učiť - potrebuješ školu
    2. hrať v nejakej filharmónii - školu nepotrebuješ ale na výberové konanie dostaneš partitúry nejakých klasických peciek a musíš to zahrať..
    3. hrať firemky alebo eventy - to je dnes niečo na štýl ako kedysi zábavové kapely.. potrebuješ kapelu ktorá zahrá známe (hlavne slovenské a české) hity (napr. báječnou ženskou, žbirku, mariku, noname atď atď...) ale to musí byť fakt kapela na úrovni ktorá to má do noty vyhraté a hudba znie ako z cédé.. veľa známych muzikantov hráva v takýchto eventových kapelách..
    4. hrať s kapelou a preraziť, byť hrávaný a pod.. to ani tak nemusíš nejak vedieť hrať ale musíš mať za prdelou človeka ktorý má páky a kontakty resp. sa Ťa musí chytiť nejaký manager ktorý ma dosah na rádia.. dnes je veľký problém aby Ťa niekde zahrali už len v lokálnych rádiách keď nemáš kontakty a to nehovorím o nejakom funku alebo exprese..
    5. Ďaľšich možností s hudou je veľa, chodiť zvučiť (ťažké prachy v aparáte), nahrávať (mať štúdio) ... atď atď..
    GuitWashburn N2 Nuno Bettencourt Signature Model, Copy Of Strat, Marin Electroacoustic /nylon strings/
    Bass Lakland Jazzbass, LTD ESP B206, Squier Pbass
    Amp : Orange DT, Orange 2*12
    Eff : AKG wireless system, In Ear monitoring system, Bassboard : Line selector, Zoom MS60-B, DIbox
    Using : M-Audio Hardware, M-Audio Studiophile, Rode NT-1A, AKG-C1000/3000, Shure Beta52,SM57,SM58,PG56,PG81, Audix i-5

Členom od
    Feb 2009
    Level
    76
    Sila Reputácie
    39

inak k tym lokalnym radiam..moj byvaly ucitel rozbieha internetove radio kde bude pustat nahravky vyhradne kapiel ktore nikde nehraju aby sa nejako mohli prezentovat..za sumu 20 euro vas budu hrat cely mesiac v kuse..kazdy den minimalne raz..velmi tomu podnikaniu na prvy pohlad neverim ale i tak mu drzim palce..ked bude ficat dam link
    without music, life would be a mistake. Friedrich Nietzsche

Členom od
    Oct 2010
    Level
    23
    Sila Reputácie
    11

Ak bude dosť návšetvníkov, tak prečo nie? On zarobí, kapely budú určite hranejšie a možno budeme počuť v rádiu niečo iné ako kuliho alebo lady gagu

Členom od
    Nov 2007
    Level
    85
    Sila Reputácie
    47

internetové rádia sú passe na hranosť (bude to mať riadne registrované - aby ti do ifpi rebríčka išla hranosť?)...
    ..a dať 20E aby ma nejaké internetové rádio hralo.. neviem, nejak mi to príde zbytočné...
    GuitWashburn N2 Nuno Bettencourt Signature Model, Copy Of Strat, Marin Electroacoustic /nylon strings/
    Eff : AKG wireless system, In Ear monitoring system, Bassboard : Line selector, Zoom MS60-B, DIbox
    Using : M-Audio Hardware, M-Audio Studiophile, Rode NT-1A, AKG-C1000/3000, Shure Beta52,SM57,SM58,PG56,PG81, Audix i-5

Členom od
    Oct 2010
    Level
    23
    Sila Reputácie
    11

Myslím že na začiatok lepšie ako nič

Členom od
    Feb 2009
    Level
    76
    Sila Reputácie
    39

no ma to mat normalne registrovane..vraj s tymto napadom hrania nehranych kapiel radio zatial nenasiel..tak sa rozhodol ze ho spravi..publikum je zalozene na referenciach kapiel znamim ..ma to byt celosvetove..teda kapely z celeho sveta by mali byt hrane..dalej na stranke maju mat kazda hrana kapela svoj profil aby si ich ludia vyhladali ked sa im zapacia ..teoreticky je to aj sanca ze manazer hladajuci talenty to bude pocuvat cely den a potom oslovovat tych ktori sa mu pacia ..avsak vsetko zavisi ci sa to uchyti u ludi ..ked bude pocuvatelnost bude aj ochota kapiel hodit 20 ecok ..ale ako Bito ravi nieje to zrovna popularny sposob to internetove radio
    ..vysvetli mi prosimta ten ifpi rebricek ci co to
    Last edited by Daemonion; 06.01.2011 at 12:08.
    without music, life would be a mistake. Friedrich Nietzsche

Členom od
    Nov 2007
    Level
    85
    Sila Reputácie
    47

IFPI rebríček je hranosť piesni v našich rádiach.. TOP50 slovenských a českých piesní a TOP100 všetkých hraných (vrátane SR-ČR) ta daný týždeň..
    ..z toho aj slovgram potom odvádza tantiemy za hranosť v rádiách..
    http://www.ifpicr.cz/hitparadask/ind...R&rubrika=1218

Členom od
    Oct 2010
    Level
    23
    Sila Reputácie
    11

Ja by som tam určite chodil často. V poslednej dobe už neviem čo počúvať, a tak ak by tam hrali dobrú muziku, určite by som to počúval často.

Členom od
    Jul 2010
    Level
    30
    Sila Reputácie
    14

treba kazdemu cloveku,ktory by mohol zacinajucej kapele/hudobnikovi/spevakovi pomoct ponukat nahravky,vystupenia atd... snazit sa aby o vas vedelo co najviac ludi ktori vas mozu niekam dalej posunut... velmi uzitocny je aj internet, napr. Arctic Monkeys zahrali koncert,povedali ludom o ich stranke na MySpace, ludia si to medzi sebo sirili a na dalsich koncertoch boli prekvapeni lebo ludia s nimi odspievali koncert

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky