+ Odpoveď do témy
Stránka 7 z 14 PrváPrvá ... 5 6 7 8 9 ... PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 61 po 70 z 133

Téma: Hudba ako zamestnanie

Členom od
    Nov 2006
    Level
    63
    Sila Reputácie
    16

Re: Hudba ako zamestnanie

jasne no tak svet a ludia v nom su dokazom toho, ze nic neje nemozne, takze do toho, ak tomu veris

Členom od
    Oct 2010
    Level
    23
    Sila Reputácie
    11

To je fuk, ale ideme do californie

Členom od
    Aug 2008
    Level
    30
    Sila Reputácie
    13

hudbou sa živiť určite dá...lenže otázka znie, že akou hudbou? odpoveď je jasná: rádiovou...nikto mi asi nebude odporovať v tom, že kto sa chce normálne živiť hudbou, musí byť hraný v rádiách...aj menežer, pokial sa chce riadne uživiť, musí menežovať kapelu, ktorú hrajú...hranosť v rádiách prospieva každej kapele, čiže neni o čom...
    samozrejme dá sa ako-tak uživiť aj hudbou, ktorá nefrčí nonstop v rádiách, no stále je tam to "ako-tak"...žial....
    ale sú aj hviezdy, ktoré robia hudbu bez prívlastku POP(pop-rock, pop-punk, pop-...) a majú slušné prachy z toho...ale tiež to musia byť kapely, ktoré pozná každý priaznivec toho-ktorého štýlu...
    a ako sa stať takým známim? treba sem-tam spraviť "nesvätý" komerčný projekt, ktorý vás vynesie hore aby vás spoznalo čo najviac ludí a potom sa treba opäť pustiť do undergroundu a to hlavné: VEĽA KONCERTOVAŤ A ŠÍRIŤ SVOJE NAHRÁVKY
    je však aj lahšia cesta a to cesta predania sa...robiť to čo nechceme, ale čo chcú naše peňaženky
    toľko môj príspevok...
    som iný ako ostatní....

Členom od
    Jun 2009
    Level
    56
    Sila Reputácie
    22

Musim uznat ze zaujmava tema ...
    Tiez by ma zaujmalo ci je niekto na tomto fore kto z hudby žije, žil ... mohol by tu nieco prispiet . Mozno niekto to skusal, a nabral tak nejake skusenosti ...
    Viem ze Biťo má kapelu ktora chvilku bola na výslní a Marek tiez spomínal nejaky projekt(ale to si spominam len matne, aj ked, tiez tusim bluesova orientacia)
    Takze mohli by ste nám to priblizit ak to netajite

OT: Secret som cital aj ja + viac knih podobneho razu. A je to sice dobre, ale na poriadny blues, potrebujes poriadny skill, ale inak drzim palce.
    A myslim ze prve cim by si mal zacat je spravit nahravku v dobrej kvalite(ak si to uz nespravil), odtoho sa odpichnes ... Inak o podobnom som snival aj ja ... no bohuzial, zatial LEN snival ...
    “Being good is not about playing fast, it's about thinking fast.”
    ---
    http://www.youtube.com/user/1Simonz

Členom od
    Jul 2010
    Level
    30
    Sila Reputácie
    14

alebo by si musel byt taky dobry gitarista,aby ta volali na nahravanie a koncerty umelci,ktori by dobre platili,cize tí,ktorych hraju v radiach... oni (alebo skor ich manazeri) maju radi istotu, ze aj trojakordovu pesnicku hra niekto fakt skuseny, a hlavne si to mozu dovolit...

Členom od
    Oct 2010
    Level
    23
    Sila Reputácie
    11

Tak ako hovorí Dominick, veľa populárnych kapiel tvorí pesničky, v ktorých je viac nástrojov ako môžu sami uhrať a tak si zaplatia niekoho kto s nimi bude hrať.

Členom od
    Jan 2010
    Level
    47
    Sila Reputácie
    26

Dominick to nemyslel len tak, Ak sú menej skúsené kapely, ktoré začínajú hrať...idú prvý krát nahrávať do štúdia, alebo tak....tak si zaplatia gitaristov a hudobníkov, ktorí to nahrajú za nich
    Your ears are your most important piece of equipment. Unfortunately, they cannot be replaced as easily as your other gear.
    So please, say to drummer, that now he can pull out the stoppers from ears and stop play like a deaf schmuck.

Členom od
    Jun 2009
    Level
    56
    Sila Reputácie
    22

Ale robia to aj skusenejsie kapely ...
    Napr gitarista XY vymysli solo, vie ho zahrat , ale robi album a chce ho tam mat tip top tak si zavola nejakeho studioveho hraca a potom si pochvaluje ako dobre to zahral
    “Being good is not about playing fast, it's about thinking fast.”
    ---
    http://www.youtube.com/user/1Simonz

Členom od
    Jul 2010
    Level
    30
    Sila Reputácie
    14

Ale myslel som to aj so solovymi spevakmi napriklad... spevaka si vsimne manazer, spravia pesnicku presne pre neho, treba ju nahrat, zoberu zopar muzikantov a ked sa chyti treba chodit aj zahrat na koncerty

Členom od
    Nov 2006
    Level
    63
    Sila Reputácie
    16

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) saimon256 Zobraz Príspevok
    Ale robia to aj skusenejsie kapely ...
    Napr gitarista XY vymysli solo, vie ho zahrat , ale robi album a chce ho tam mat tip top tak si zavola nejakeho studioveho hraca a potom si pochvaluje ako dobre to zahral
    to sa mi zda celkom zvratene ..

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky