+ Odpoveď do témy
Stránka 8 z 14 PrváPrvá ... 6 7 8 9 10 ... PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 71 po 80 z 133

Téma: Hudba ako zamestnanie

Členom od
    Oct 2010
    Level
    23
    Sila Reputácie
    11

Re: Hudba ako zamestnanie

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) bubo99 Zobraz Príspevok
    to sa mi zda celkom zvratene ..
    Vitaj v šoubiznise

Členom od
    Nov 2008
    Level
    68
    Sila Reputácie
    24

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) w3q Zobraz Príspevok
    Tak ako hovorí Dominick, veľa populárnych kapiel tvorí pesničky, v ktorých je viac nástrojov ako môžu sami uhrať a tak si zaplatia niekoho kto s nimi bude hrať.
    skor by som povedal, ze je tam viac akordov ako mozu sami uhrat

Členom od
    Nov 2006
    Level
    63
    Sila Reputácie
    16

no viem si celkom predstavit ako sa take veci vykonavaju .. ludia si beru zasluhy druhych na svoje triko a pod. to sa proste deje, ale ja stale myslim na to, ze urcite nie kazdy je taky ak toto je skutocne ten vysnivany soubiznis, vdaka ktoremu sa dozijes vecnej slavy, tak neviem .. znechucuje ma to

Členom od
    Jan 2010
    Level
    47
    Sila Reputácie
    26

ako myslím,že pri nahrávaní získaš veľmi veľa skillu, keď nahrávaš prvý krát, tak..fu...ani neviem povedať...a keby to mal za mňa robiť niekto iný?to si radšej to štúdio na tých pár hodín ešte priplatím...ale bude to plus pre mňa...tiež sa mi to nepáči...ale sú aj takí ľudia.
    Your ears are your most important piece of equipment. Unfortunately, they cannot be replaced as easily as your other gear.
    So please, say to drummer, that now he can pull out the stoppers from ears and stop play like a deaf schmuck.

Členom od
    Mar 2010
    Level
    47
    Sila Reputácie
    21

Ďakujem za odpovede, ak by niekto ešte niečo k tejto téme mal, veľmi rád si to prečítam. Pop sa mi hrať nechce, niežeby som nevedel, ale nemám ten štýl rád, a nebudem ho hrať. Radšej si nejako prerazím cestu so svojou kapelou a bude ma to baviť. A aj tak si ešte nechávam zadné vrátka (idem na VŠ ) takže nejako to už poriešim, ale samozrejme môj prvý záujem bude hudba
    Som rýchly a vytrvalý! Rýchlo sa unavím a dlho mi to vydrží...

Členom od
    Jan 2010
    Level
    47
    Sila Reputácie
    26

Kedysi by som napísal,že Pop zahrá každý debil...ale ako som videl, čo hral jeden týpek v popovej skladbe nejakej prachmi nacpanej kapely, alebo speváčky?, už si nepamätám, ale viem, že to bol nářez, a tú basu tam ani počuť nebolo, tak sa už ani nevyjadrujem.
    Your ears are your most important piece of equipment. Unfortunately, they cannot be replaced as easily as your other gear.
    So please, say to drummer, that now he can pull out the stoppers from ears and stop play like a deaf schmuck.

Členom od
    Mar 2010
    Level
    47
    Sila Reputácie
    21

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) gadge Zobraz Príspevok
    Kedysi by som napísal,že Pop zahrá každý debil...ale ako som videl, čo hral jeden týpek v popovej skladbe nejakej prachmi nacpanej kapely, alebo speváčky?, už si nepamätám, ale viem, že to bol nářez, a tú basu tam ani počuť nebolo, tak sa už ani nevyjadrujem.
    Ja som nepísal že pop je ľahký, ale nebaví ma ho hrať (sem tam si niečo vypočujem) každý hudobný štýl sa dá hrať ľahko aj ťažko (snáď okrem Jazz-u a Blues, ten sa nehrá ale žije )
    Som rýchly a vytrvalý! Rýchlo sa unavím a dlho mi to vydrží...

Členom od
    Jan 2010
    Level
    47
    Sila Reputácie
    26

ja som to ani tak nepochopil, že si to napísal, len som chcel dodať to,čo mi napadlo

Členom od
    Nov 2007
    Level
    85
    Sila Reputácie
    47

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) saimon256 Zobraz Príspevok
    Musim uznat ze zaujmava tema ...
    Tiez by ma zaujmalo ci je niekto na tomto fore kto z hudby žije, žil ... mohol by tu nieco prispiet . Mozno niekto to skusal, a nabral tak nejake skusenosti ...
    Viem ze Biťo má kapelu ktora chvilku bola na výslní a Marek tiez spomínal nejaky projekt(ale to si spominam len matne, aj ked, tiez tusim bluesova orientacia)
    Takze mohli by ste nám to priblizit ak to netajite
    neviem čo teraz myslíš tým výslním, či obdobie prvého albumu keď bola kapela nominovaná na vtedy ešte ceny hudobnej akadémie (aurel) na objav roka, to bol rok tuším 2000? a to som tam ešte veru nehral.. ... alebo teraz eurovízia, vydanie druhého albumu a pod? ..
    ono je to celé aj tak jedno, lebo na výslní je tu len pár kapiel ktoré vážne žijú len čisto hraním..
    ja nehovorím že sa nedá uživiť pri tých podmienkach ako mám ja ale človek len nehrá s kapelou, hrávajú sa eventy, firemky, chodievam zvučiť, nahrávam, robím veci na zakázku atď atď.. a aj tak pracujem.. nie som ešte na tom tak aby ma uživili koncerty a tantiemy..
    ono aj ako dominik povedal, celkom výhra je keď dostaneš "job" u niekoho známejšieho.. ja som napr. po prvej superstar odohral pár koncertov s Peťou Kepeňovou a boli to fakt že zážitky..
    GuitWashburn N2 Nuno Bettencourt Signature Model, Copy Of Strat, Marin Electroacoustic /nylon strings/
    Bass Lakland Jazzbass, LTD ESP B206, Squier Pbass
    Amp : Orange DT, Orange 2*12
    Eff : AKG wireless system, In Ear monitoring system, Bassboard : Line selector, Zoom MS60-B, DIbox
    Using : M-Audio Hardware, M-Audio Studiophile, Rode NT-1A, AKG-C1000/3000, Shure Beta52,SM57,SM58,PG56,PG81, Audix i-5

Členom od
    Aug 2008
    Level
    30
    Sila Reputácie
    13

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) david Zobraz Príspevok
    Ďakujem za odpovede, ak by niekto ešte niečo k tejto téme mal, veľmi rád si to prečítam. Pop sa mi hrať nechce, niežeby som nevedel, ale nemám ten štýl rád, a nebudem ho hrať. Radšej si nejako prerazím cestu so svojou kapelou a bude ma to baviť. A aj tak si ešte nechávam zadné vrátka (idem na VŠ ) takže nejako to už poriešim, ale samozrejme môj prvý záujem bude hudba
    podľa mňa, pokial sa chceš živiť len hudbou, musíš hrať pop(alebo niečo s ním spojené)...alebo potom ako iní hovoria, sa musíš pchať do všetkých možný projektov, no potom ti na kapelu a možno ani na hudbu neostane vela času lebo budeš viac celebrita ako hudobník a budeš žiť z reklám, súťaží, ...
    som iný ako ostatní....

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky