+ Odpoveď do témy
Stránka 9 z 14 PrváPrvá ... 7 8 9 10 11 ... PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 81 po 90 z 133

Téma: Hudba ako zamestnanie

Členom od
    Nov 2007
    Level
    85
    Sila Reputácie
    47

Re: Hudba ako zamestnanie

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Nováčik Zobraz Príspevok
    ... sa musíš pchať do všetkých možný projektov, no potom ti na kapelu a možno ani na hudbu neostane vela času lebo budeš viac celebrita ako hudobník a budeš žiť z reklám, súťaží, ...
    never tomu.. ako gitarista hociakej kapely, v hociakom projekte o teba nejaká reklama nezakopne resp. nebudeš žiadna celebrita, všetko stojí na frontmanoch ...
    .. si zober, kde sa hovorí o gitaristoch desmodu, no name a bla bla bla (okrem teplého na streche či ako sa to volá... a preto hneď nie sú celebrity..)
    GuitWashburn N2 Nuno Bettencourt Signature Model, Copy Of Strat, Marin Electroacoustic /nylon strings/
    Bass Lakland Jazzbass, LTD ESP B206, Squier Pbass
    Amp : Orange DT, Orange 2*12
    Eff : AKG wireless system, In Ear monitoring system, Bassboard : Line selector, Zoom MS60-B, DIbox
    Using : M-Audio Hardware, M-Audio Studiophile, Rode NT-1A, AKG-C1000/3000, Shure Beta52,SM57,SM58,PG56,PG81, Audix i-5

Členom od
    Aug 2008
    Level
    30
    Sila Reputácie
    13

áno, ale pri tých rôznych projektoch sa môže dostať všelikde...a môže sa ocitnúť v reklame, kde sa gitarista hodiť bude(aj keď to bude napr. reklama "len" na hudobniny)...a potom ho zavolajú do superstar kapely atď atď...je to len príklad...samnozrejme za predpokladu že bude ozaj dobrý a že sa bude všade pchať
    som iný ako ostatní....

Členom od
    Jun 2009
    Level
    56
    Sila Reputácie
    22

Ale inak, da sa to zobrat z rozneho pohladu to zivenie hudbou ... ved mozes byt aj ucitelom(ci uz na ZUS-statnej alebo sukromnej, konzervatoriu a dokonca aj na VSMU).
    Akurat:
    ak chces ucit na ZUS od tusim 2013 plati ze musis mat konzervatorium. Dovtedy ti staci druhy stupen zus.
    ak chces ucit na konzervatoriu , musis mat vsmu
    a ak chces ucit na vsmu , musis mat vsmu + doktorat.

Osobne ked som sa o to zaujmal u ucitela, tak povedal ze konzervatorium ako take vyznam velky nema(co sa tyka uplatnenia), skor je to o tom ze ta to bavi a nazbieras tam vela kontaktov. Tiez si ho mozes spravit popri VSMU

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Biťo Zobraz Príspevok
    neviem čo teraz myslíš tým výslním, či obdobie prvého albumu keď bola kapela nominovaná na vtedy ešte ceny hudobnej akadémie (aurel) na objav roka, to bol rok tuším 2000? a to som tam ešte veru nehral.. ... alebo teraz eurovízia, vydanie druhého albumu a pod? ..
    Myslel som tu euroviziu.
    “Being good is not about playing fast, it's about thinking fast.”
    ---
    http://www.youtube.com/user/1Simonz

Členom od
    Nov 2007
    Level
    85
    Sila Reputácie
    47

áno, ale pri tých rôznych projektoch sa môže dostať všelikde...a môže sa ocitnúť v reklame, kde sa gitarista hodiť bude(aj keď to bude napr. reklama "len" na hudobniny)...a potom ho zavolajú do superstar kapely atď atď...je to len príklad...samnozrejme za predpokladu že bude ozaj dobrý a že sa bude všade pchať
    jasné že všetko závisí od všetkého, skôr som narážal na tie celebrity, to je veľmi malé percento gitaristov..

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) saimon256 Zobraz Príspevok
    Myslel som tu euroviziu.
    Tak to zrovna si nemyslím že bolo "výslnie"
    GuitWashburn N2 Nuno Bettencourt Signature Model, Copy Of Strat, Marin Electroacoustic /nylon strings/
    Eff : AKG wireless system, In Ear monitoring system, Bassboard : Line selector, Zoom MS60-B, DIbox
    Using : M-Audio Hardware, M-Audio Studiophile, Rode NT-1A, AKG-C1000/3000, Shure Beta52,SM57,SM58,PG56,PG81, Audix i-5

Členom od
    Jun 2009
    Level
    56
    Sila Reputácie
    22

prečo nie ?
    ---

Členom od
    Nov 2007
    Level
    85
    Sila Reputácie
    47

podľa mňa väčší úspech bolo vydanie albumu u Sony BMG, hranosť v rádiách a koncerty..

Členom od
    Jun 2009
    Level
    56
    Sila Reputácie
    22

no ved predpokladam ze to nadväzovalo prave po eurovizii
    ---

Členom od
    Nov 2007
    Level
    85
    Sila Reputácie
    47

.. aj pred.. ale ano, po to bolo viac

Členom od
    Jan 2010
    Level
    50
    Sila Reputácie
    13

hudbou sa živiť určite dá...lenže otázka znie, že akou hudbou? odpoveď je jasná: rádiovou...nikto mi asi nebude odporovať v tom, že kto sa chce normálne živiť hudbou, musí byť hraný v rádiách...aj menežer, pokial sa chce riadne uživiť, musí menežovať kapelu, ktorú hrajú...hranosť v rádiách prospieva každej kapele, čiže neni o čom...
    samozrejme dá sa ako-tak uživiť aj hudbou, ktorá nefrčí nonstop v rádiách, no stále je tam to "ako-tak"...žial....
    Tak ja s tym nesuhlasim. To by potom neexistovali gitaristi ako Paco de Lucia, John McLaughlin, Joe Satriani, Steve Vai a pod. Tych asi radia velmi nehravaju. Podla mna je dolezite, aby bol hudobnik niecim zaujimavy. Niekedy to ani nemusi byt priamo hudba, ale nieco, co zaujme ludi natolko, ze su ochotni platit za jeho koncertovanie. Ak niekto bluesuje a bluesuje a bluesuje a pritom znie ako milion dalsich gitaristov na youtube, asi na tom velmi nezbohatne.

Uplnym paradoxom je pre mna metal. V radiu to nehraju, takmer nikto okrem metalistov to nepozna a mnohe kapely su schopne vypredavat futbalove stadiony a zarabat ako hokejisti NHL. Kolko beznych ludi pozna napr. takeho Malmsteena?

Členom od
    Nov 2007
    Level
    85
    Sila Reputácie
    47

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) philcan2 Zobraz Príspevok
    Tak ja s tym nesuhlasim. To by potom neexistovali gitaristi ako Paco de Lucia, John McLaughlin, Joe Satriani, Steve Vai a pod. Tych asi radia velmi nehravaju. Podla mna je dolezite, aby bol hudobnik niecim zaujimavy. Niekedy to ani nemusi byt priamo hudba, ale nieco, co zaujme ludi natolko, ze su ochotni platit za jeho koncertovanie. Ak niekto bluesuje a bluesuje a bluesuje a pritom znie ako milion dalsich gitaristov na youtube, asi na tom velmi nezbohatne.

Uplnym paradoxom je pre mna metal. V radiu to nehraju, takmer nikto okrem metalistov to nepozna a mnohe kapely su schopne vypredavat futbalove stadiony a zarabat ako hokejisti NHL. Kolko beznych ludi pozna napr. takeho Malmsteena?
    áno, to si spomenul zahraničných gitaristov ktorý vydávajú sólové albumy, sú tlačený atď atď... v podstate máš pravdu, ale spýtam sa, doteraz sme sa bavili na urovni slovensko (možno plus čr)... povedz mi nejakých slovenských gitaristov ktorí na slovenskej scéne vydavajú inštrumentálne albumy, sú hraný ako napr. satroš a vai (bavíme sa na slovenské pomery)
    viem o Henrym, Jimmy C. tuším teraz si natáča sólovku a viac ma ani nenapadá..
    EDIT : skoro som zabudol na Andreja Šebana (si ho spomenul v inej téme.. )
    Last edited by Biťo; 09.01.2011 at 07:50.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky