+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 3 1 2 3 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 25

Téma: Tremolo

Členom od
    Dec 2009
    Level
    38
    Sila Reputácie
    15

Tremolo

Čaute, tak mam taky problem na mojom Floyd Rose. Ak pracujem s pákou, ako keby sa nevracala na pôvodne miesto tj. do stredu tak aby ladila. Vytvorím vam taku stupnicu aby ste lepšie pochopili.. 0 je pôvodne miesto, ak idem pákou dole a pustím ju vráti sa asi tak -0,5. Ak idem pákou hore, vráti sa asi tak +0,5 ale nikdy nie presne na 0, ciže do stredu. Vzadu v gitare mam len 3 pružiny. Ak by som dal štvrtú podla mna by sa už na tu nulu vracala ale zas by sa tažšie tahala páka, ako to mám vyriešiť?
    Guitars : Epiphone Les Paul ULTRA, Ibanez RG270 DX, Santos Martinez SM 50(Acoustic)
    Amp : Orange Dual Terror + Marshall 1936 Lead, Line6 Micro Spider®
    Effect : EHX Metal Muff, Digitech RP90
    Other : Line6 GX Recording Machine

Členom od
    Jan 2010
    Level
    62
    Sila Reputácie
    22

Re: Tremolo

Predať ibadnes a kúpiť niečo iné ... No skúsiť tu ďalšiu pružinu prípadne dotiahnuť tie 3 čo tam máš alebo iné struny viac ma nenapadá.

Členom od
    Jan 2010
    Level
    47
    Sila Reputácie
    29

Tá jedna pružina teda zaťaží riadne..fuu...mal by si si doniesť drevorubača na ťahanie tej páky, alebo spraviť kladkostroj k tomu keď tam budú 4 pružiny a brať ho na každý koncert.

Na tú dodatočnú záťaž si zvykneš, radšej budem ťahať o jednu pružinu viac, ako hrať na rozladenej gitare.
    Last edited by gadge; 27.01.2011 at 20:24.
    Your ears are your most important piece of equipment. Unfortunately, they cannot be replaced as easily as your other gear.
    So please, say to drummer, that now he can pull out the stoppers from ears and stop play like a deaf schmuck.

Členom od
    May 2009
    Level
    46
    Sila Reputácie
    19

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) gadge Zobraz Príspevok
    Na tú dodatočnú záťaž si zvykneš, radšej budem ťahať o jednu pružinu viac, ako hrať na rozladenej gitare.
    Ani to nie je celkom pravda.Napr ja som mal 4 pruziny a normalne sa 1 vzdy odkvacila, pretoze tam nebol ziaden tah, tie pruziny boli nenapnute.Stacilo potiahnut pakou a uz mi spadla pruzina nechal som tam 3 a teraz je to fajn a Jim daco podobne som uz aj ja zbadal, ale mozno je to iba starsimi strunami (u mna).

Členom od
    Dec 2009
    Level
    38
    Sila Reputácie
    15

Nedavno asi pred dvoma týždnami som dával nové struny tak to pochybujem ale možno to bude aj tym že kobylka nieje uplne zarovno s povrchom gitary.
    Guitars : Epiphone Les Paul ULTRA, Ibanez RG270 DX, Santos Martinez SM 50(Acoustic)

Členom od
    Aug 2007
    Level
    37
    Sila Reputácie
    19

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Jimmy Jim Zobraz Príspevok
    Nedavno asi pred dvoma týždnami som dával nové struny tak to pochybujem ale možno to bude aj tym že kobylka nieje uplne zarovno s povrchom gitary.
    Dotiahni si tie skrutky vzadu...tam kde je prisrobovany ten zaves na pruziky...(predtym ale povol struny) tremolo sa ti vyrovna a to ladenie by sa malo trosku spravit.. alebo si kup nove pruzinky... idealne vsetky 4 aby mali rovnaku tuhost a aby ti niektore nevypadavali ako kolegovi pod tebou...

http://3.bp.blogspot.com/_cJCkVjilNZ...imagestep6.jpg
    takto by to (ne)malo vyzerat
    http://www.guitarmasterclass.net/gui...1236386659.png
    Last edited by mar_tin; 27.01.2011 at 21:42.

Členom od
    Nov 2005
    Level
    79
    Sila Reputácie
    43

Ja mam sice na strate "normalne" tremolo, ale mam tiez 4 pruziny, z toho jedna je extra silna (tu mam na strane basovych strun, ktore maju silnejsi tah). Mam to tak preto, aby mi kobylka sedela na tele gitary. Jasne, ze paka ide tazko, nemozem s nou robit halusky ako Jeff Beck (hlavne ak nejde smerom hore), ale ma to svoj zmysel. Pointa je v tom, ze tam mozem mat aj 3 pruziny a aj tak by mi ta kobylka sedela na tele, pokial by som dal "pazur" (claw) viac dozadu. Proste tah pruzin musi byt vacsi, ako tah strun, ak posunies claw viac dozadu, pruziny sa viac napnu a tah bude vacsi bez nutnosti pridavat dalsiu pruzinu. Kazdopadne pruzina naviac tiez pomoze, jasne, ze Ti potom pojde kobylka o cosi tazsie (ale vzdy lepsie, ako by Ti toto mala robit).

Toto mam na mysli -

edit: Vidim, ze ma uz niekto predbehol

Členom od
    Nov 2007
    Level
    85
    Sila Reputácie
    50

nemusíš ani dávať štvrtú, ja som mal tento istý problém na FR, máš tie pružiny už "vyťahané"... hybaj kúpiť nové a bude to robiť to čo má..
    GuitWashburn N2 Nuno Bettencourt Signature Model, Copy Of Strat, Marin Electroacoustic /nylon strings/
    Bass Lakland Jazzbass, LTD ESP B206, Squier Pbass
    Amp : Orange DT, Orange 2*12
    Eff : AKG wireless system, In Ear monitoring system, Bassboard : Line selector, Zoom MS60-B, DIbox
    Using : M-Audio Hardware, M-Audio Studiophile, Rode NT-1A, AKG-C1000/3000, Shure Beta52,SM57,SM58,PG56,PG81, Audix i-5

Členom od
    Dec 2009
    Level
    38
    Sila Reputácie
    15

Skusim to A existuje viac druhov tych pružín? Alebo ake by som mal kúpiť?

Členom od
    Nov 2007
    Level
    85
    Sila Reputácie
    50

čo ja Ti viem, vždy som si kupoval "pružiny do tremola", nie nejaký špeci typ ani nič..
    GuitWashburn N2 Nuno Bettencourt Signature Model, Copy Of Strat, Marin Electroacoustic /nylon strings/
    Bass Lakland Jazzbass, LTD ESP B206, Squier Pbass
    Amp : Orange DT, Orange 2*12
    Eff : AKG wireless system, In Ear monitoring system, Bassboard : Line selector, Zoom MS60-B, DIbox
    Using : M-Audio Hardware, M-Audio Studiophile, Rode NT-1A, AKG-C1000/3000, Shure Beta52,SM57,SM58,PG56,PG81, Audix i-5

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky