+ Odpoveď do témy
Stránka 2 z 3 PrváPrvá 1 2 3 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 11 po 20 z 25

Téma: Tremolo

Členom od
    Dec 2009
    Level
    38
    Sila Reputácie
    15

Re: Tremolo

Okej tak to by som mal A ešte teraz jedna vec, ked menim pružiny ako ich mam povoliť abo čo?
    Guitars : Epiphone Les Paul ULTRA, Ibanez RG270 DX, Santos Martinez SM 50(Acoustic)
    Amp : Orange Dual Terror + Marshall 1936 Lead, Line6 Micro Spider®
    Effect : EHX Metal Muff, Digitech RP90
    Other : Line6 GX Recording Machine

Členom od
    Nov 2007
    Level
    85
    Sila Reputácie
    50

ja som to robil keď som mal zhodene struny, povolíš tie šróby kde sú zaháknuté pružiny, dáš ich dole, dáš nové a nastavíš gitaru
    GuitWashburn N2 Nuno Bettencourt Signature Model, Copy Of Strat, Marin Electroacoustic /nylon strings/
    Bass Lakland Jazzbass, LTD ESP B206, Squier Pbass
    Amp : Orange DT, Orange 2*12
    Eff : AKG wireless system, In Ear monitoring system, Bassboard : Line selector, Zoom MS60-B, DIbox
    Using : M-Audio Hardware, M-Audio Studiophile, Rode NT-1A, AKG-C1000/3000, Shure Beta52,SM57,SM58,PG56,PG81, Audix i-5

Členom od
    Dec 2009
    Level
    38
    Sila Reputácie
    15

No počkaj ako dole, mne hovorili že nesmu sa uplne všetky struny dať naraz dole že to sa po jednej musia meniť?
    Guitars : Epiphone Les Paul ULTRA, Ibanez RG270 DX, Santos Martinez SM 50(Acoustic)

Členom od
    Jan 2010
    Level
    47
    Sila Reputácie
    29

Nie? a ja to robím stále tak...zhodím všetky, vyčistím hmatník, nasadím struny, nastavím torznú tyč, ak nesedí a naladím..aj oktávy poprípade
    Your ears are your most important piece of equipment. Unfortunately, they cannot be replaced as easily as your other gear.
    So please, say to drummer, that now he can pull out the stoppers from ears and stop play like a deaf schmuck.

Členom od
    Nov 2005
    Level
    79
    Sila Reputácie
    43

No z "fyzikalnych pricin" nie je samozrejme dobre zhodit naraz vsetky struny Totiz struny v napnutom stave vytvaraju velky tlak na krk a prirodzene ho ohybaju. Krk je ale vystuzeny, aby tento tlak vyrovnaval a teda "sa ohyba" opacnym smerom. Teraz si predstav, ze zhodis naraz vsetky struny. Ten velky tlak, ktory vyrovnaval krk zrazu prudko upusti a krk sa ohne naopak. Ked toto budes robit casto, moze sa stat, ze krk skonci po par rokoch. Ak sa mylim, opravte ma
    Preto je lepsie davat struny postupne dole, najlepsie po 3 (na 6 strunovej gitare), aby sa tlak vyrovnaval postupne, teda aby bola stale nejaky tlak strun na krk.

Členom od
    Nov 2007
    Level
    85
    Sila Reputácie
    50

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

neviem raz za čas zhodím všetky struny, aby som aj vyčistil hmatník a pod. ale mením struny po jednej..
    myslím že pri výmene pružín treba zhodiť a to neuškodí raz za čas..
    GuitWashburn N2 Nuno Bettencourt Signature Model, Copy Of Strat, Marin Electroacoustic /nylon strings/
    Bass Lakland Jazzbass, LTD ESP B206, Squier Pbass
    Amp : Orange DT, Orange 2*12
    Eff : AKG wireless system, In Ear monitoring system, Bassboard : Line selector, Zoom MS60-B, DIbox
    Using : M-Audio Hardware, M-Audio Studiophile, Rode NT-1A, AKG-C1000/3000, Shure Beta52,SM57,SM58,PG56,PG81, Audix i-5

Členom od
    Jan 2010
    Level
    47
    Sila Reputácie
    29

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Fil Zobraz Príspevok
    No z "fyzikalnych pricin" nie je samozrejme dobre zhodit naraz vsetky struny Totiz struny v napnutom stave vytvaraju velky tlak na krk a prirodzene ho ohybaju. Krk je ale vystuzeny, aby tento tlak vyrovnaval a teda "sa ohyba" opacnym smerom. Teraz si predstav, ze zhodis naraz vsetky struny. Ten velky tlak, ktory vyrovnaval krk zrazu prudko upusti a krk sa ohne naopak. Ked toto budes robit casto, moze sa stat, ze krk skonci po par rokoch. Ak sa mylim, opravte ma
    Preto je lepsie davat struny postupne dole, najlepsie po 3 (na 6 strunovej gitare), aby sa tlak vyrovnaval postupne, teda aby bola stale nejaky tlak strun na krk.
    nevymieňam až tak často struny...a tiež sa mi zdá,že basové struny majú nižší ťah, ako gitarové.
    Podľa mňa sa ten krk aspoň trošku uvoľní nebudú ho bolieť kríže ...ale radšej natiahnem struny tak,že ich uchytím najprv všetky do ladiacich a napínam postupne, nenaladím hneď Ečkovú strunu do Ečka, skôr to by bol šok asi pre tú gitaru..
    Your ears are your most important piece of equipment. Unfortunately, they cannot be replaced as easily as your other gear.
    So please, say to drummer, that now he can pull out the stoppers from ears and stop play like a deaf schmuck.

Členom od
    Feb 2009
    Level
    76
    Sila Reputácie
    42

take soky na krk by som skor ocakaval pri spanelke ako pri gitare s torznou tycou ..tiez na svojej zhodim vsetky struny raz za cas ked lestim krk (mehehe) ale zakazdym je to za prve zbytocne (lebo sa ti budu na floyde potom tazsie ladit struny ako ked ich menis po jednej) a za druhe je tu nejake to riziko ohladom funkcnosti toho krku

ak nemenis struny tak pruziny mozno tiez nahodit "za jazdy" ..otocis ju, pakou natiahnes struny aby si uvolnil pruziny a potom ich prehodis..ale nepodcenuj to, sikovne ruky su v tomto pripade nutnost!
    without music, life would be a mistake. Friedrich Nietzsche

Členom od
    Dec 2009
    Level
    38
    Sila Reputácie
    15

A keby mi tu paku niekto podržal? Ale šikovne ruky treba aj tak

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) gadge Zobraz Príspevok
    Nie? a ja to robím stále tak...zhodím všetky, vyčistím hmatník, nasadím struny, nastavím torznú tyč, ak nesedí a naladím..aj oktávy poprípade
    A keď už si načal tuto temu, zaujmalo by ma ako sa na tremole ladia oktávy, lebo doteraz som na to neprišiel?
    Last edited by Jimmy Jim; 28.01.2011 at 14:19.

Členom od
    Feb 2009
    Level
    76
    Sila Reputácie
    42

http://forum.gitarista.sk/showthread...highlight=cort v poslednych prispevkoch som to opisoval chalanovy
    http://forum.gitarista.sk/showthread...ladenie+oktavy toto tiez nezaskodi precitat;-)
    Last edited by Daemonion; 28.01.2011 at 14:38.
    without music, life would be a mistake. Friedrich Nietzsche

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky