+ Odpoveď do témy
Stránka 2 z 2 PrváPrvá 1 2
Zobraz výsledky 11 po 16 z 16

Téma: Pripojenie reproboxu k mixu

Členom od
    Jan 2010
    Level
    66
    Sila Reputácie
    23

Re: Pripojenie reproboxu k mixu

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) muziker Zobraz Príspevok
    ............. a síce pozor na basu, aby "nerozhodila" všetky nástroje, čo sa takmer permanentne stáva ak ide basa na jeden zosík + box s gitarami a spevom pri vyšších hlasitostiach. .........
    Svata pravda, basa je previt. Pokial samozrejme nehovorime o PA nejakeho obludneho kalibru s vezou zosikov a hradbami bedni, ako nam svojho casu riesil Jano Bic....

Členom od
    Nov 2007
    Level
    85
    Sila Reputácie
    48

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) muziker Zobraz Príspevok
    Osobne by som pre kľudnú dušu basáka riešil amplifikovanie basy podľa predstáv basáka individuálne (samostatným aparátom) a a zvukár by mal primixovať cez line out do "PA" upravený zvuk tak, aby nerobil bordel s ostatnými nástrojmi a z "PA aby liezol vyvážený zvuk..
    ani nemusí byť aparát, stačí DI a nejaký ROZUMNÝ efekt/mulťák resp. simulácia bedne (čo už veľa krát ma v sebe DI resp. konštrukčne už je to DIbox) aby do linky na mixe išiel už " hotový zvuk " a nie suchá basa..
    GuitWashburn N2 Nuno Bettencourt Signature Model, Copy Of Strat, Marin Electroacoustic /nylon strings/
    Bass Lakland Jazzbass, LTD ESP B206, Squier Pbass
    Amp : Orange DT, Orange 2*12
    Eff : AKG wireless system, In Ear monitoring system, Bassboard : Line selector, Zoom MS60-B, DIbox
    Using : M-Audio Hardware, M-Audio Studiophile, Rode NT-1A, AKG-C1000/3000, Shure Beta52,SM57,SM58,PG56,PG81, Audix i-5

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    89

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Biťo Zobraz Príspevok
    ani nemusí byť aparát, stačí DI a nejaký ROZUMNÝ efekt/mulťák resp. simulácia bedne (čo už veľa krát ma v sebe DI resp. konštrukčne už je to DIbox) aby do linky na mixe išiel už " hotový zvuk " a nie suchá basa..
    Určite ano, je to jeden z jednoduchých spôsobov ako riešiť problém, ale je to vždy aj na basákovi ako si dokáže (a chce) upraviť zvuk svojho nástroja aby nerozd.bal zvuk celej kapely.

Členom od
    Sep 2009
    Level
    40
    Sila Reputácie
    15

Okej, čiže schéma;

1. Signál tejto (aktívnej) basgitary: http://www.hudobne-nastroje.sk/produ...actiona_ws.jpg
    ->
    2. do tohto DI Boxu: http://muziker.sk/ftp/shop/product_i...-bass_4444.jpg
    ->
    3. do tohto (pasívneho) PA: http://www.chappellofbondstreet.co.u...AGEPAS250M.jpg

a všetko by malo šlapať.. (?)

Členom od
    Feb 2011
    Level
    26
    Sila Reputácie
    12

oni sa ti snazia vysvetlit, ze pokial pustis basu s inymi nastrojmi, tak sa zvuk moze stat necistym kvoli fyz. vlastnostiam reprodukcie. Ked sa membrana rozkmita kvoli vytlakovaniu tonu z basgitary, tak je tazke tomu istemu reproduktoru zahrat cisty ton v strednom pasme. Aby sa ti potom nestalo to, ze hras na gitare vsetko je pekne a zrazu basak urobi slap a tvoja gitara uplne zmizne.

Členom od
    Sep 2009
    Level
    40
    Sila Reputácie
    15

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) umpiklumpik Zobraz Príspevok
    oni sa ti snazia vysvetlit, ze pokial pustis basu s inymi nastrojmi, tak sa zvuk moze stat necistym kvoli fyz. vlastnostiam reprodukcie. Ked sa membrana rozkmita kvoli vytlakovaniu tonu z basgitary, tak je tazke tomu istemu reproduktoru zahrat cisty ton v strednom pasme. Aby sa ti potom nestalo to, ze hras na gitare vsetko je pekne a zrazu basak urobi slap a tvoja gitara uplne zmizne.
    Je mi to jasné, nakoľko s tým už mám skúsenosti ( aktívna basa prerazila spev - bez DI Boxu, išla priamo do PA). Šlo mi iba o overenie schémy. Ďakujem všetkým, ktorí zareagovali, za objasnenie.

Napokon to ale vyzerá, že predsa len basu zapojím zvlášť cez kombo, aby vynikli basy a nemusel som riešiť preamp. Ostatné nástroje (gitara, klavír, spev) zapojím cez PA.
    Last edited by 0liver; 25.12.2012 at 21:10.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky