+ Odpoveď do témy
Stránka 6 z 9 PrváPrvá ... 4 5 6 7 8 ... PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 51 po 60 z 82

Téma: Nahrávanie

Členom od
    Jul 2010
    Level
    31
    Sila Reputácie
    11

Re: Nahrávanie

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) frajerik Zobraz Príspevok
    Externu zvukovu kartu, mikrofonny predzosilnovac.
    Vďaka za odpoveď. Vieš mi ale hodiť nejaké konkrétne linky na tie veci? Nechcem nič drahé... Nejaká redukcia mi nepostačí? Nevyznám sa v tom.

poznn.: Niekto, precitaj si moj post tu
    Last edited by Fil; 11.07.2011 at 22:48. Dôvod: redirect ;)

Členom od
    Apr 2011
    Level
    40
    Sila Reputácie
    19

http://www.m-audio.com/products/en_us/FastTrack.html toto mam ja a staci uplne ma to aj phantomove napajanie ak by to mikrak potreboval.
    Awaken in the silent night. Alone, inland hysteria.I am a stranger in this land.Here I kneel before you. Oh, solemn glory. - CoL Following Betulas

Členom od
    Jul 2010
    Level
    31
    Sila Reputácie
    11

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Fil Zobraz Príspevok
    Ahoj, no na domace nahravanie si si nekupil idealny majk. Ak ho vsak budes pouzivat aj na stage, je to super volba. Avsak skor, nez si ho kupil, mal si pogooglovat resp. sa popytat na nete, co este k tomu vsetkemu treba. Ak mas PC (teda desktop, tower, nie laptop), mozes to vyriesit aj cez PCI kartu so SPDIF alebo ADAT ci analogove vstupmi/vystupmi. Tie karty vsak nemaju mikrofon. predzosilnovace, takze si musis kupit externy predzosik, alebo napr. analogovy mix s ADAT alebo SPDIF vystupom (SPDIF prenesie iba dva kanaly, ADAT je viackanalova architektura). Dalsia moznost (menej pouzivana pri PC) je napr. PC firewire karta a externa firewire zvukovka (rychly prenos, idealny pre nahravanie viacerych kanalov naraz) alebo najjednoduchsie riesenie - USB zvukovka (napr. M-Audio FastTrack Pro). Tie PCI karty (ako napr. veci od RME alebo M-Audio Delta rady) su naozaj profi solution, rovnako ako firewire karty (alebo nebodaj mixy). USB je najlacnejsia varianta, ale ok pre ludi, ktori nahravaju iba seba. Mna jedine (trochu, inac to chapem) udivuje to, ze si si kupil mikrofon za 300 euro a teraz sa pytas, ako ho mas zapojit do pocitaca. Tak neviem, ci si sa dostatocne "dovzdelal" pred kupou. Urcite zabudni na "pchanie" toho mikrofonu cez redukciu do PC. Tym zdegradujes ten majk na uroven 10 euroveho majku z Tesca.

Este som zabudol dodat, ze potrebujes aj fantomove napajanie na ten kondik. Teda musis si kupit nieco, co uz fantom ma, alebo potom externy fantom, co su dalsie peniaze naviac.
    Ten mikrák nerieš , skrátka som si ho vedel zohnať za veľmi smiešnu cenu. Možno, že je to aj fake, ktovie, ja som len rád, že už konečne mám mikrofón.

Musím povedať, že sa teraz cítim aj tak veľmi hlúpo. Trochu síce som unavený, ale nemyslím si, že to zajtra ráno budem viac chápať. Ďakujem ti určite za odpoveď, no neviem aj tak, čo mám robiť. Vieš mi odporučiť niečo konkrétne čisto pre mňa? Aby som s tým nemal veľa starosti, zároveň žeby zvuk nebol "lacný" a vedel som to všetko sám používať? Budem nahrávať zrejme vždy len klavír so spevom. Ozaj používať na to budem desktop PC, mám síce aj notebook...

Členom od
    Nov 2005
    Level
    79
    Sila Reputácie
    40

To je v pohode, vobec som to nemyslel tak, ze si "hlupy" ci nieco podobne. Ziadne znizovanie ludskej dostojnosti Mne slo len o to, ze si si mal fakt spravit research pred kupou. Totiz ak je to majk primarne na domace nahravanie, toto su lepsie varianty (z nizsej cenovej kategorie) - http://muziker.sk/mikrofony/studiove...fony/nova.html .
    Dovod, preco som Ta tak sfukol bol ten, ze to vyzeralo, ze si clovek pri peniazoch, ktory da 300 euro za podiovy vokalny mikrofon a potom ho chce pouzivat na doma cez vstavanu zvukovu kartu v pocitaci. Kazdy ma samozrejme pravo "nevediet a naucit sa", to je praveze to dobre a spytat sa treba.
    V Tvojom pripade, ked naozaj nechces investovat vela do zvukovky, najlepsia volba asi bude rada FastTrack od M-Audio, ako pisal uz kolega vyssie. Bud obycajnu FastTrack, alebo FastTrack Pro, ta ma lepsie specky a zopar veci naviac (hlavne 2 mikrofon. predzosiky). Obe karty maju aj fantom, takze mas vybavene. Potom este poriadny XLR-XLR kabel, ziadny noname alebo Soundking, ale zainvestuj a kup si Cordial s Neutrikmi (alebo nieco na tej urovni). Len si nekup dobre veci a neprepoj ich lacnym kablom.
    Téma o Rorym Gallagherovi:

reeller_sk: nebyť týchto zlosynov stále by sa hral jazzík a swing a nebol by to žiadny hnusný metal...
    Daemonion: sak to ze by si nemal co hrat
    -----------------------------
    NavzdyFender: ...a gitarista, ktorý má už na tom kolene toľko vyžmolenú gitaru...

Členom od
    Jul 2010
    Level
    31
    Sila Reputácie
    11

Dobre, mikrofón už nebudem riešiť, proste mám taký, aký mám. Ozaj, ja som sa práve z tohto fóra dočítal o tom, že tento, čo mám, je fajn na to, čo chcem.

Tie FastTracky mi už vytvoria nejaký profi záznam? Lebo napríklad taký ani nepotrebujem. Stačí mi zatiaľ priemer pre bežné laické ucho. Nebudem si vytvárať tracky, ktoré chcem napaľovať na audio CD. Skôr ich chcem uploadovať napr. na niečo ako YouTube. A takéto portály kvalitu aj tak zhoršujú...

Členom od
    Nov 2005
    Level
    79
    Sila Reputácie
    40

Tie FastTracky su uplny low-end v tomto segmente, ale su velmi dobre a presne vhodne na to, co Ty potrebujes. Musis mat A/D D/A prevodnik, mik. predzosik a fantom, vsetko toto tie karty maju. Portaly ako YT sice kvalitu "zhorsuju", ale existuje tam aj HD format (zvuk aj video) a podla mna niekedy skor "kvalitu" YT zhorsuju Ti, co tam uploaduju veci. A dalsia vec, potrebujes aj dobre odposluchy. Tak bud si zozen sluchadla (AKG a spol.), alebo zainvestuj este do reprakov, na Tvoje pouzitie stacia aj AV40 od M-Audio.
    Téma o Rorym Gallagherovi:

reeller_sk: nebyť týchto zlosynov stále by sa hral jazzík a swing a nebol by to žiadny hnusný metal...
    Daemonion: sak to ze by si nemal co hrat
    -----------------------------
    NavzdyFender: ...a gitarista, ktorý má už na tom kolene toľko vyžmolenú gitaru...

Členom od
    Apr 2011
    Level
    40
    Sila Reputácie
    19

edit bo som si tému pomýlil
    Ale fast-track je najlepšia voľba, neni drahý a robí dosť dobré nahrávky aj keby si si rozmyslel, a ak si kukneš všetci tí youtube speváci sa spoliehajú na kvalitu zvuku a nie výhovorky že youtube to kazí, doba sa zmenila, algoritmi na zmenu formátu už sú veľmi nízko stratové.
    Last edited by Mess; 12.07.2011 at 17:10.
    Awaken in the silent night. Alone, inland hysteria.I am a stranger in this land.Here I kneel before you. Oh, solemn glory. - CoL Following Betulas

Členom od
    Jul 2010
    Level
    31
    Sila Reputácie
    11

No dobre, som už ale neplánoval toľko investovať. Ten FastTrack pokiaľ som dobre pozeral stojí všade okolo 100 eur, nie? No tak si ho kúpim. To je inak čisto iba tá "krabička" bez káblov, keď to kúpim?

No verím, že to budem vedieť všetko v poriadku ovládať, čítal som aj v tejto téme o nejakých programoch na nahrávanie zvukov, tak dúfam, že to zvládnem.

Členom od
    Apr 2011
    Level
    40
    Sila Reputácie
    19

ale je k tomu usb kabel ak sa to pytas ale ziadny nastrojovy.

Členom od
    Jul 2010
    Level
    31
    Sila Reputácie
    11

No k mikrofónu mám tento kábel:

http://img585.imageshack.us/img585/4034/sku591446.jpg

Môžem ho používať k tomu FastTracku?

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky