+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 2 1 2 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 14

Téma: Potrebujem maličkú radu. a možno trochu väčšiu. :D

Členom od
    Mar 2011
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

Potrebujem maličkú radu. a možno trochu väčšiu. :D

Zdravím všetkých. Na tomto fóre som nový a tak neviem či zaraďujem do správnej sekcie svoj článok no potreboval by som radu.

Mám doma zosilňovač Tesla Mono 50 a chcel by som prerobiť vstupy aby sa dali využívať.

Je tam teraz 6 vstupov:

2x mikrofón,
    gramofón,
    magnetofón,
    universal,
    a linka.

Tieto by som rád prerobil nejako nasledovne.

pri mikrofónoch by som len vymenil koncovky za nové čo ako predpokladám by pre mňa nemal byť žiaden problém.
    No ďalšie dva vstupy by som rád prerobil pre gitaru. Nechcem zasahovať do konštrukcie. Chcem len vymeniť koncovky aby sa tam dal strčiť priamo gitarový kábel. Mohli by ste mi poradiť ktoré dva by boli najvhodnejšie? Uvažoval som nad univerzálnym a magnetorónovým. Samozrejme vodič pre nahrávanie z magnetofónového vstupu by som odpojil a vytvoril tak ďalší výstup pre nahrávanie. Šlo by to prerobiť takouto cestou? Ďalší vstup by som rád prerobil pre vstup napríklad z Mp3 prehrávača. Ten by som zamenil za gramofónový. no chcem sa opýtať či môžem signály z Mp3 prehrávača (ľavý a pravý) jednoducho spojiť a poslať do zosilňovača?

Taktiež by ma zaujímalo načo konkrétne slúži vstup linka. Nestretol som sa s tým a chcel by som si byť istý že ak sa pustím do prerábky tejto mašinky tak to nepokazím a bude to aj fungovať. Aký by tam bol najvhodnejší konektor?

Tu je schéma: http://www.radiojournal.cz/schemata/mono50.pdf

Členom od
    Jan 2010
    Level
    47
    Sila Reputácie
    27

Re: Potrebujem maličkú radu. a možno trochu väčšiu. :D

Veľmi sa do tejto témy nerozumiem(skoro vôbec), tak možno blbá otázka, ale nebude tam treba dať nejaký korekčný predzosilňovač na tie vstupy?
    Your ears are your most important piece of equipment. Unfortunately, they cannot be replaced as easily as your other gear.
    So please, say to drummer, that now he can pull out the stoppers from ears and stop play like a deaf schmuck.

Členom od
    Apr 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    64

Odporúčam ti skôr túto problematiku riešiť na www.svetelektro.com

Nie je lepšie najprv skúsiť ako vôbec hrá ten zosík? Spraviť si prevodný káblik 5kolík-6,3jack a zapojiť to?
    Väčší problém vidím vo výstupe, aby si to mohol zapojiť na normálnu bedňu (gitarovú, hifi veža,...)
    Na tej stránke ti určite poradia, alebo google nejaké módy - niečo je aj tu: http://forum.muziker.sk/viewtopic.php?t=5052

Členom od
    Mar 2011
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) gadge Zobraz Príspevok
    Veľmi sa do tejto témy nerozumiem(skoro vôbec), tak možno blbá otázka, ale nebude tam treba dať nejaký korekčný predzosilňovač na tie vstupy?
    ak myslíš kvôli gitare tak nie lebo predchádzajúci majiteľ s tým hral v kapele a predpokladám že ani pre Mp3 prehrávač by to nepotrebovalo keďže gramofón je čosi ako Mp3 prehrávač len staršia verzia... a k mikrofónom je tam vstup už originálny.

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) -MaReK- Zobraz Príspevok
    Odporúčam ti skôr túto problematiku riešiť na www.svetelektro.com

Nie je lepšie najprv skúsiť ako vôbec hrá ten zosík? Spraviť si prevodný káblik 5kolík-6,3jack a zapojiť to?
    Väčší problém vidím vo výstupe, aby si to mohol zapojiť na normálnu bedňu (gitarovú, hifi veža,...)
    Na tej stránke ti určite poradia, alebo google nejaké módy - niečo je aj tu: http://forum.muziker.sk/viewtopic.php?t=5052

hmm s výstupom to už mám tiež vyriešené. kúpim si 100V transformátor a bude to ok... a ako som už spomínal tak predchádzajúci majiteľ s tým hral v kapele na gitare a z viacerých zdrojov som počul že to hrá veľmi pekne s gitarou ... vraj to v tej dobe bolo to to najlepšie čo sa dalo zohnať. a k tomu prevodovému kábliku neviem ako nie je to zlý nápad no práve takouto cestou som to nechcel riešiť. ten 5kolík je ďalšia investícia nie síce veľká no predsa. celé prerobenie vstupov mi vychádza len tak tak...

mne skôr robí problém či môžem zapojiť tie gitarové jacky namiesto tých vstupov ktoré tam sú a či sa dá len tak spojiť signál stereo a poslať do mono zosiku a ak áno tak ako. Či to pôjde jednoduchým spojením signálov a zem ostane alebo zem vynechám a pripojím signál jeden napr. ľavý ako signál a druhý napr. pravý na zem ... to mi nie je celkom jasné ináč si myslím že by to malo ísť v pohode.
    Last edited by -MaReK-; 02.03.2011 at 21:35. Dôvod: spojené

Členom od
    Jan 2010
    Level
    47
    Sila Reputácie
    27

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Ondrej12128 Zobraz Príspevok
    ak myslíš kvôli gitare tak nie lebo predchádzajúci majiteľ s tým hral v kapele a predpokladám že ani pre Mp3 prehrávač by to nepotrebovalo keďže gramofón je čosi ako Mp3 prehrávač len staršia verzia... a k mikrofónom je tam vstup už originálny.
    myslel som to aj kvôli tej vstupnej impedancii...ale ak na tom hral v kapele, tak teda neviem...nebudem sa do toho starať...asi by si sa mál vážne opýtať niekde inde
    Your ears are your most important piece of equipment. Unfortunately, they cannot be replaced as easily as your other gear.
    So please, say to drummer, that now he can pull out the stoppers from ears and stop play like a deaf schmuck.

Členom od
    Mar 2011
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

hmm ok tak skúsim niekde inde. ďakujem za ochotu a snahu =)

Členom od
    Apr 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    64

...k tomu prevodovému kábliku neviem ako nie je to zlý nápad no práve takouto cestou som to nechcel riešiť. ten 5kolík je ďalšia investícia nie síce veľká no predsa. celé prerobenie vstupov mi vychádza len tak tak...
    5kolík stojí asi 0,20€, ale ak to je veľa som ticho
    Jacky do panelu sú oveľa drahšie.

mne skôr robí problém či môžem zapojiť tie gitarové jacky namiesto tých vstupov ktoré tam sú a či sa dá len tak spojiť signál stereo a poslať do mono zosiku a ak áno tak ako. Či to pôjde jednoduchým spojením signálov a zem ostane alebo zem vynechám a pripojím signál jeden napr. ľavý ako signál a druhý napr. pravý na zem ... to mi nie je celkom jasné ináč si myslím že by to malo ísť v pohode.
    stereo prevedieš na mono, ak spojíš živy oboch kanálov (tzv. L+P) a zem necháš spoločnú. Potom berieš L+P ako jednu živu na mono a zem ako zem.

Členom od
    Mar 2011
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

dik za radu som zvedavý ako to bude hrať. možno aj ten prevodový káblik spravím uvidím.

Členom od
    Mar 2010
    Level
    47
    Sila Reputácie
    22

pozri si v charakteristike zosilňovača vstupné impedancie na jednotlivých kanáloch, a podľa toho vyber, mikrofónové vstupy by mali byť fajn, a na gitaru by som použil line vstup, a na druhú gitaru(basu) univerzal.
    Som rýchly a vytrvalý! Rýchlo sa unavím a dlho mi to vydrží...

Členom od
    Nov 2009
    Level
    54
    Sila Reputácie
    13

Smile Re: Potrebujem maličkú radu. a možno trochu väčšiu. :D

dik za radu som zvedavý ako to bude hrať. možno aj ten prevodový káblik spravím uvidím.
    Jasne! Ja mam stary Tesla Stereo Mix, asi 30 rocny, normalne som spravil kabliky /5kolik-samica 6.3 jack, na mikrofon/ 5kolik - gitara jack a podobne. Fachci to aj na PC aj na Fender combo. Tesla sa nezda

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Kľučové slová pre túto tému

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky