+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 3 1 2 3 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 21

Téma: Problém s ladením struny G (Epiphone LP Standard)

Členom od
    Dec 2007
    Level
    42
    Sila Reputácie
    0

Question Problém s ladením struny G (Epiphone LP Standard)

Zdravím.
    Nechal som si z USA (za lacnejšie) doviesť novú Epiphone LP Standard a stretol som sa s menším problémom. Mierne falošne mi znie struna G, aj keď je ladená ladičkou. Skúšal som upraviť pnutie strún - to by už malo byť na všetkých strunách správne. Nepomohlo to. Potom som skúsil zmeniť struny - prešiel som od D'Addario cez Rotosound, teraz hrám na Elixiroch. Problém u všetkých rovnaký, pri Elixiroch samozrejme to bolo o trochu lepšie. Tak som skúsil zmeniť hrúbku. Bežne hrávam na 11 - 11,5 a teraz som kúpil Elixir 10. To už viac krát nespravím (struny sú rozladené vždy po minúte ) No a tak som to zaviezol do servisu, kde mi mierne upravili krk a zmenšili dohmat. Keď som sa spýtal na strunu G tak mi servisák vravel, že Epiphony nie sú až tak kvalitné gitary. A to sa mi až tak veriť nechce.
    No a moja otázka znie: Mal ten servisák pravdu alebo existuje nejaká iná cesta ako kúpa novej gitary ? Som vďačný za akúkoľvek radu.

PS.: Ak tu taká téma už bola, tak sa ospravedlňujem.

Členom od
    Apr 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    66

Re: Problém s ladením struny G (Epiphone LP Standard)

Nič si z toho nerob! Lacnejšie gitary majú veľké problémy s Gčkom. Aj podľa toho spoznáš kvalitný nástroj. Nalaď si ju uchom. Dokonalé ladenie na štandardnom krku nespravíš, musel by si mať niečo takéto od truetemperament: http://www.truetemperament.com/site/index.php

Členom od
    Oct 2006
    Level
    74
    Sila Reputácie
    30

počkaj ale ako ti to vlastne neladí? ladí ti to na prázdnej a 12ke? ak áno tak ostatné je tým čo marek píše ak ani tam tak nechápem celej téme ...

Už ani Winnetou nemal rád komančov...
    "no? a kam sa Hendrix dostal bez teorie? pod zem!"

Členom od
    Dec 2007
    Level
    42
    Sila Reputácie
    0

Ak nechápeš tak to skúsim uviesť do praxe: Dajme tomu, že ladím s ladičkou. Všetky struny znejú ako majú len G mi znie akosi inak, tak ju ešte preladím podľa ucha aby znela OK. Ale keď hrám na prvých 4 pražcoch tak má mierne iný tón, čo mi potvrdila aj ladička - je tam mierna odchylka. Je to počuť hlavne pri akordoch Ddur alebo Amol (ak hrám s Elixirmi tak sa ten Amol dá vydržať).
    Ina ten fretting system, čo poslal Marek vyzerá fakt super

Členom od
    Jan 2010
    Level
    47
    Sila Reputácie
    29

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Dodo Zobraz Príspevok
    Ina ten fretting system, čo poslal Marek vyzerá fakt super
    Podľa mňa to vyzerá divne...a neviem, či by sa na to chcelo výrobcom gitár takto ohýbať...už obyčajné pražcovanie je dosť zaujímavé. Toto je už...hmm, rád by som si pozrel, ako to ohýbajú.
    Tak to si teda šťastný majiteľ, ako kukám.
    Your ears are your most important piece of equipment. Unfortunately, they cannot be replaced as easily as your other gear.
    So please, say to drummer, that now he can pull out the stoppers from ears and stop play like a deaf schmuck.

Členom od
    Nov 2007
    Level
    85
    Sila Reputácie
    50

g struna v prvej a druhej polohe je vždy problém pri lacnejších gitarách... s tým nič nenarobíš.. treba to nejak "kompromisne" doladiť..
    GuitWashburn N2 Nuno Bettencourt Signature Model, Copy Of Strat, Marin Electroacoustic /nylon strings/
    Bass Lakland Jazzbass, LTD ESP B206, Squier Pbass
    Amp : Orange DT, Orange 2*12
    Eff : AKG wireless system, In Ear monitoring system, Bassboard : Line selector, Zoom MS60-B, DIbox
    Using : M-Audio Hardware, M-Audio Studiophile, Rode NT-1A, AKG-C1000/3000, Shure Beta52,SM57,SM58,PG56,PG81, Audix i-5

Členom od
    Oct 2006
    Level
    74
    Sila Reputácie
    30

jáj tak áno s G je vždy problém je moc hrubá na to že je neopletená, tam s tým veľa nenarobíš, dolaď oktávy a nalaď gitaru a podľa ucha dolaď tie prvé aby nezneli moc falošne ako Biťo povedal. Prote sú dobré drahé gitary ))

Už ani Winnetou nemal rád komančov...
    "no? a kam sa Hendrix dostal bez teorie? pod zem!"

Členom od
    Dec 2007
    Level
    42
    Sila Reputácie
    0

Pozeral som aj na iné fóra a nie som v tom sám .. V každom prípade ďakujem za reakcie. Už to ladím podľa ucha a znie to lepšie. Ešte sa chcem len dodatočne spýtať k problematike lacných gitár. Mám v najbližšej budúcnosti v pláne si kúpiť nejaký štandardný stratocaster a zisťujem, že taký Fender by ma vyšiel na približne rovnakú cenu ako tento môj Epiphone. Mám sa aj u takej značky akou je Fender obávať podobných problémov ?

Členom od
    Nov 2007
    Level
    85
    Sila Reputácie
    50

ja mám dva mexičany, výročného strata a tele.. nepostrehol som problémy s neladením (síce som držal pár mexičanov čo neladili).. všetko je to o kuse..
    čo to máš prosimťa za epifón?
    GuitWashburn N2 Nuno Bettencourt Signature Model, Copy Of Strat, Marin Electroacoustic /nylon strings/
    Bass Lakland Jazzbass, LTD ESP B206, Squier Pbass
    Amp : Orange DT, Orange 2*12
    Eff : AKG wireless system, In Ear monitoring system, Bassboard : Line selector, Zoom MS60-B, DIbox
    Using : M-Audio Hardware, M-Audio Studiophile, Rode NT-1A, AKG-C1000/3000, Shure Beta52,SM57,SM58,PG56,PG81, Audix i-5

Členom od
    Dec 2007
    Level
    42
    Sila Reputácie
    0

Písal som v prvom príspevku. Je to Les Paul Standard. Dovezený z USA, aj s dovozom ma to stálo menej ako tu, cca 400 eur.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky