+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 4 1 2 3 ... PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 34

Téma: Teoretická fyzika

Členom od
    Apr 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    63

Teoretická fyzika

len tak zbrucha začnem u Einsteina, bo mal dobrý účes. Podľa mňa je jeho teória relativity nedokonalá. S tým, že sa častica nemôže pohybovať rýchlosťou svetla alebo vyššou rýchlosťou nesúhlasím. A čo vy?

Členom od
    Feb 2009
    Level
    76
    Sila Reputácie
    39

Re: Teoretická fyzika

nolen podloz na zaklade coho tak uvazujes;-) ..ja myslim ze medzi vlnami (ktore sa pohybuju rych svetla napr) a casticami je podstatny rozdiel kedze vo vlne sa informacia a energia prenasaju z miesta na miesto, ale
    bez prenosu hmoty - resp hmota je tu problem ..niesom si isty ale zatial v CERNe nedosiahli rychlost svetla..len rychlost jej blizku..ale to je zasa prax a nie teoria no :/
    without music, life would be a mistake. Friedrich Nietzsche

Členom od
    Jan 2010
    Level
    62
    Sila Reputácie
    19

0 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

podľa mňa je tu za chvíľu koniec šveta taže je to jedno

Členom od
    Feb 2009
    Level
    76
    Sila Reputácie
    39

nekaz debaty na akademickej pode..radsej prispej niecim hodnotnym
    without music, life would be a mistake. Friedrich Nietzsche

Členom od
    Jan 2010
    Level
    47
    Sila Reputácie
    26

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) -MaReK- Zobraz Príspevok
    len tak zbrucha začnem u Einsteina, bo mal dobrý účes. Podľa mňa je jeho teória relativity nedokonalá. S tým, že sa častica nemôže pohybovať rýchlosťou svetla alebo vyššou rýchlosťou nesúhlasím. A čo vy?
    Toto tvrdil už Mr. Tesla.

Tesla bol k Einsteinovmu vysvetľovaniu teórie relativity, ktoré vtedy svet tak oslavoval, veľmi kritický: "...je to zaodeté do veľkolepého matematického šatu, ktorý fascinuje a oslepuje, takže ľudia potom nevidia chyby, na ktorých to stojí. Tá teória je ako žobrák, zaodetý do purpuru, o ktorom si nevedomí ľudia myslia, že je to kráľ. Jej exponentmi sú briliantní ľudia, ale tí sú skôr metafyzici a nie vedci."

Neskôr takisto povedal: "Ja zastávam názor, že priestor nemôže byť zakrivený a to z prostého dôvodu, že nemá žiadnu povahu.
    Last edited by gadge; 07.04.2011 at 14:15.
    Your ears are your most important piece of equipment. Unfortunately, they cannot be replaced as easily as your other gear.
    So please, say to drummer, that now he can pull out the stoppers from ears and stop play like a deaf schmuck.

Členom od
    Nov 2006
    Level
    62
    Sila Reputácie
    36

Nemam dostatok vedomosti, preto mi je tazko hodnotit dokonalost alebo hladat nedostatky teorie relativity. No celkom sa stotoznujem s predpokladom teorie, ze rychlost svetla je vo vakuu konstantna a ze existuje stvorrozmerna sustava - casopriestor (t, x, y, z), ktoreho zakrivenie je dosledkom gravitacneho pola Zeme. Z tohoto, ak si dobre pamatam este zo skoly, vychadza alebo navazuje aj tzv. Heisenbergov princip neurcitosti, ktory je zakladom kvantovej mechaniky..

Členom od
    Nov 2006
    Level
    62
    Sila Reputácie
    36

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

gadge, to co povedali ini vidime, ale co hovoris ty? To je teraz zaujimave ..

Členom od
    Jan 2010
    Level
    47
    Sila Reputácie
    26

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) marowak Zobraz Príspevok
    gadge, to co povedali ini vidime, ale co hovoris ty? To je teraz zaujimave ..
    Mám nedostatočné vedomosti na túto tému, tak som aspoň sprostredkoval názor múdreho človeka na túto tému.
    Your ears are your most important piece of equipment. Unfortunately, they cannot be replaced as easily as your other gear.
    So please, say to drummer, that now he can pull out the stoppers from ears and stop play like a deaf schmuck.

Členom od
    Apr 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    63

Berme to takto. Existujú častice, ktoré sa dokážu pohybovať rýchlejšie ako svetlo. Nechcem ich nazvať tachyóny, pretože ich definícia sa mi nepáči. Tieto častice môžeme zahliadnuť iba ako normálne častice, ktoré sa podľa nás pohybujú v čase dopredu. Avšak musíme zabudnúť na takéto primitívne chápanie času a neobmedzovať sa iba na časopriestor, ale prejsť do celého hyperpriestoru. Potom si dokážeme uvedomiť, že pohyb častice rýchlejší ako svetlo dokáže meniť rozmer s časom a častica, ktorá sa hýbe nadsvetelnou rýchlosťou v skutočnom hyperpriestore preniká do ďalších rozmerov, je s nimi v interakcii a v našom viditeľnom časopriestorovom ohraničení ju vnímame ako bežnú časticu, ktorá je jej obrazom, a ktorá je energetická stopa skutočnej častice s opačnými vlastnosťami.

Členom od
    Nov 2007
    Level
    85
    Sila Reputácie
    47

a cestovenie hyperpriestorom?
    GuitWashburn N2 Nuno Bettencourt Signature Model, Copy Of Strat, Marin Electroacoustic /nylon strings/
    Bass Lakland Jazzbass, LTD ESP B206, Squier Pbass
    Amp : Orange DT, Orange 2*12
    Eff : AKG wireless system, In Ear monitoring system, Bassboard : Line selector, Zoom MS60-B, DIbox
    Using : M-Audio Hardware, M-Audio Studiophile, Rode NT-1A, AKG-C1000/3000, Shure Beta52,SM57,SM58,PG56,PG81, Audix i-5

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky