+ Odpoveď do témy
Stránka 3 z 15 PrváPrvá 1 2 3 4 5 13 ... PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 21 po 30 z 142

Téma: Diskusia k Vladovym lekciam

Členom od
    Mar 2006
    Level
    80
    Sila Reputácie
    51

Re: Gitarove lekcie

Ja by som ich az za take lahke nedaval.Pre ludi co uz maju co to nahrate tak mozno.Inac chalani pozor na jednu vec.Naucit sa nieco na spamat a vediet to aj zahrat neni to iste.
    Ibanez JS 1000 BTB Satriani Signatur

LINE 6 Spider III 150W+footswitch Line6 FBV 2

http://www.facebook.com/#!/group.php...00489150010853

Členom od
    Oct 2006
    Level
    69
    Sila Reputácie
    22

toto som poznal uz predtym, ale nikdy som nemal trpezlivost naucit sa to naspamat. tak snad sa teraz uz prinutim

Členom od
    Apr 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    63

Ako už trekker napísal, tieto cvičenia nie je potrebné hrať naspamäť, ba až nežiadané. Treba ich hrať priamo z tabov/nôt, bez nejakého pamätania.

Členom od
    Nov 2006
    Level
    62
    Sila Reputácie
    36

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) -MaReK- Zobraz Príspevok
    trekker, je to perfektné. Určite by som aj ja vyučoval toto ako základ

PS: inak si myslím, že na tieto ľahké stačí aj týždeň
    -MaReK-, je to to, co mi trek poslal niekedy davnejsie, takze to budes mat priamo od neho oficialne tu a postupne..

Členom od
    Nov 2005
    Level
    79
    Sila Reputácie
    40

Chlapci, hlavne to uz nerieste v zmysle "co by tam malo byt a ako by to malo byt lepsie" atd., je to trekkerov projekt a nech si to spravi sam bez zbytocneho brblania. Lebo casto sa stava, ze ak chce niekto nieco spravit, najdu sa nespokojnici a ti, co by to vedeli spravit "aj lepsie". Takze len tak vopred radim radsej si to pozriet a cvicit, ako do toho brblat.
    Téma o Rorym Gallagherovi:

reeller_sk: nebyť týchto zlosynov stále by sa hral jazzík a swing a nebol by to žiadny hnusný metal...
    Daemonion: sak to ze by si nemal co hrat
    -----------------------------
    NavzdyFender: ...a gitarista, ktorý má už na tom kolene toľko vyžmolenú gitaru...

Členom od
    May 2009
    Level
    46
    Sila Reputácie
    16

neviem ci som tupy ale mne robia najvacsi problem tie silnejsie tony som zvyknuty na to, ze bud hram nieco silno alebo slabo anyway dobra lekcia paci sa mi x) GJ

Členom od
    Nov 2005
    Level
    79
    Sila Reputácie
    40

Ak myslis dynamiku, tak to vymakas jedine cvicenim, co asi aj sam vies
    Téma o Rorym Gallagherovi:

reeller_sk: nebyť týchto zlosynov stále by sa hral jazzík a swing a nebol by to žiadny hnusný metal...
    Daemonion: sak to ze by si nemal co hrat
    -----------------------------
    NavzdyFender: ...a gitarista, ktorý má už na tom kolene toľko vyžmolenú gitaru...

Členom od
    Feb 2009
    Level
    76
    Sila Reputácie
    39

skladam dole sombrero..si makac trekker ze si si dal taku namahu riesit aj ostatne nastroje do podkladu..paci sa mi ze je to pomerne intenzivne robene to cvicenie..snad mam jednu prosbu, resp ci by niekto nemohol napisat ohladom podkladu a melodie ake stupnice a stupne akordov sa tam hraju..bolo by to asi dobre robit si asociacie v hlave uz teraz ze co hrame
    without music, life would be a mistake. Friedrich Nietzsche

Členom od
    Oct 2006
    Level
    69
    Sila Reputácie
    22

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) -MaReK- Zobraz Príspevok
    Ako už trekker napísal, tieto cvičenia nie je potrebné hrať naspamäť, ba až nežiadané
    ja som jeho prispevok pochopil skor naopak v kazdom pripade mam problem ucit sa taketo technicke veci naspamat

Členom od
    Nov 2006
    Level
    62
    Sila Reputácie
    36

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Daemonion Zobraz Príspevok
    skladam dole sombrero..si makac trekker ze si si dal taku namahu riesit aj ostatne nastroje do podkladu..paci sa mi ze je to pomerne intenzivne robene to cvicenie..snad mam jednu prosbu, resp ci by niekto nemohol napisat ohladom podkladu a melodie ake stupnice a stupne akordov sa tam hraju..bolo by to asi dobre robit si asociacie v hlave uz teraz ze co hrame
    Daemon, citaj noty, vacsinou su to rozklady jednoduchych akordov a ich obraty (napr. tam, kde je v takte c-e-g, alebo e-g-c, alebo g-c-e, tak mas C-dur, a podobne), logicky prechadzaju do rozkladu ineho akordu v ramci pouzitej kadencie napr. g-c-e prejde do d-h-g a moze hned do a-c-e (cize C dur do G dur a to do a mol, atd.) a v zavere je a mol pentatonika, ak som si dobre vsimol. No a to sa opakuje cez trioly dookola v roznych obmenach a cez jednu ci dve oktavy. Iba tak strucne zhodnotene. Ci vidim zle?..

trek, ja nepouzivam gp5, ale stiahol som si open source TuxG a tam nevidim prstoklad (spominal si cisla v kruzkoch pod notami). Nemam cosi zapnute v Tuxe, co by som mal mat? Nevie niekto poradit? Vie to Tux vobec?..

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) m4jo Zobraz Príspevok
    ja som jeho prispevok pochopil skor naopak v kazdom pripade mam problem ucit sa taketo technicke veci naspamat
    Ked sa na to pozries lepsie a cvicenie si zanalyzujes, zistis, ze nic svetoborne sa tam nehra, ako som pisal vyssie, iba rozklady a obraty a casti stupnice (dobre, sem-tam prikraslene blue tonmi alebo inak ozivene #) dookola niekolkokrat za sebou, aby sa tie postupy dostali do prstov a zautomatizovali, lebo hocikedy sa casti/uryvky daju vhodne pichnut do solovej hry/improvizacii (ako pisal trek niekde v uvode). A cibri sa tak aj technika, presnost, rychlost, ... co ja viem co este. Proste je to cvicenie, ktore by si si pri vacsej snahe dokazal vymysliet aj sam, aspon podobne (jednoduchsie, ci zlozitejsie, na tom nezalezi). Ja som si ich zopar takto vymyslel sam na urcite kadencie a zistil som, ze casti niektorych som dokonca pocul v roznych skladbach gitaristov. A islo iba naozaj o "sproste" rozklady akordov s vyuzitim spolocnych tonov toniny nahor a nadol, v obratoch, ... ..
    Last edited by -MaReK-; 26.04.2011 at 14:49. Dôvod: spojené

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky