+ Odpovedaj k článku
Zobraz výsledky 1 po 10 z 25

Článok: Gitarove lekcie od Vlada - I. trioly

Hybrid View

Členom od
    Mar 2006
    Level
    80
    Sila Reputácie
    51

12 z 12 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Post Gitarove lekcie od Vlada - I. trioly

OK.Takze vam posielam prve cvicenie

Nieco vam k nemu napisem aby ste vedeli co je dolezite vediet -

Tak hned na zaciatku.Nad kazdou tazkou dobou je taka strieska (znacka).Znamena ze tento ton je silnejsi ako ostatne.Treba ho normalne silno udriet trsatkom aby bolo pocut rozdiel v sile uderu.Je to taky zakladny nacvik dynamiky.Netreba to podcenovat a treba si na to davat pozor.Uci vas to aj istote a ovladani trsatka.

Tie znacky dole (sipka aj mostik) je smer trsatka .Mostik je brnknutie dole a sipka brnknutie hore.Hovori sa tomu aj uhoz hore alebo uhoz dole.Dolezita vec.Ked zacnete cvicenie uhozom dole a zahrate ho cele, tak druhy krat ho zacnine uhozom hore a zahrajteho cele.Je veľmi dolezite vediet hrat aj z hora aj z dola.Len v tedy zvladnete cvicenie pokial viete obidve verzie v rovnakom tempe.Toto bude platit pre vsetky cvicenia.

Nesmu vam v ziadnom pripade preznievat struny.To znamena ze kazdy ton ktorý zahrate musi byt cisty.Nesmie vam doznievat predchadzajuci ton ani ziadna ina prazdna struna.Musite sa naucit zatlmovat struny na ktorach sa momentalne nehra bud pravou alebo lavou rukou.Tato technika neni lahka.Tí co sa s tym uz stretli tak vedia o com rozpravam.

Dalej sa stretnete s číslami v kruzku.To je prstoklad lavej ruky.1-ukazovak,2-prostrednik,3-prstenik,4-malicek.Nerobte si vlastný.Treba dodrzat ten ako je napisane.Kazdy prst ma svoje miesto.Toto je pisane v ramci ekonomickeho hrania.

A este jedna rada.Snazte sa za kazdu cenu davat prsty kolmo na hmatnik.Nesmu ist sikmo.Budete mat potom problem roztahovat prsty.

Vsetky znacky su pisane len na zaciatku ale platia pre vsetky takty pokial neni zmena.

Este raz opakujem.Nesnazte sa to zahrat cim najrýchlejšie.V týchto cviceniach ide o to aby ste si zafixovali techniku pravej a lavej ruky.Aby ste to hrali automaticky a nemuseli nad tym premyslat.Ak to bude ciste cele,pridajte si rychlost ale ak nie tak je to zbytocne.

Druhe cvicenie bude 8.5.2011

edit: Tu je export do .pdf pre tych, ktori nemaju Guitar Pro - http://www.edisk.sk/sk/stahni/04311/..._962.77KB.html . Dik Mr. James.
    Attached Files
    Last edited by trekker; 02.05.2011 at 17:22.
    Ibanez JS 1000 BTB Satriani Signatur

LINE 6 Spider III 150W+footswitch Line6 FBV 2

http://www.facebook.com/#!/group.php...00489150010853

Členom od
    Feb 2009
    Level
    76
    Sila Reputácie
    39

Re: Gitarove lekcie od Vlada - I. trioly

len viac cvic..nevadi ze sa dodrbavas..v pocitani sa mylis lebo sa nanho uplne nesustredis (to ti teraz nenadavam neboj), pri hrani vzdy rozdelujes pozornost na to co robia prsty a na flow skladby. Ked sa tvoje prsty poriadne "nabiflia" co maju hrat tak sa budes moct pozornostou viac venovat tomu co pocujes v podklade a tam to uz budes pocut ze kedy
    without music, life would be a mistake. Friedrich Nietzsche

Členom od
    Feb 2011
    Level
    42
    Sila Reputácie
    11

S tym pocitam ze treba viac cvicit. Len som myslel ze som uz mešuge ked sa mi to stale stava. Dnes som bol z toho uz taky zdeptany ze som skoro gitaru rozkusal v zuboch

Členom od
    Feb 2009
    Level
    76
    Sila Reputácie
    39

zasa plati ze po prestavke sa lepsie cvici..tym prestavkou myslim zamestnat hlavu cimsi inym a nie len fyzicky oddychnut prsty ..je jasne ze si zdeptany ked ti to ide vkuse dookola.
    without music, life would be a mistake. Friedrich Nietzsche

Členom od
    Jun 2013
    Level
    3
    Sila Reputácie
    0

Ahoj dajú sa tie cvičenia zohnať ešte niekde v pdf formáte ?

Budem rada ak áno

+ Odpovedaj k článku

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Kľučové slová pre túto tému

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky