+ Odpoveď do témy
Zobraz výsledky 1 po 5 z 5

Téma: Jason Becker

Členom od
    Jul 2010
    Level
    30
    Sila Reputácie
    17

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Jason Becker

Minule som sa dopracoval k článku, v ktorom bolo meno gitaristu, o ktorom som v živote nepočul. Jeho meno je Jason Becker. Hoci ho považovali za veľký talent (väčší než Hendrix či Eddie Van Halen), dlho na vrcholnej scéne nepobudol. Dôvodom bola zákerná choroba ALS. "Laicky povedané, pacientovi postupne odumierajú všetky svalové bunky ,stráca schopnosť hýbať sa , postupne stráca reč až napokon zlyhávajú jednotlivé orgány a prichádza smrť. Asi jedna z najzákernejších vecí je tá, že mozog pacienta ostáva až do jeho smrti v poriadku , teda cíti a rozumie všetko čo sa okolo neho deje. Človek sa tak postupne stane " väzňom " vo svojom vlastnom tele. Posledné svaly , ktoré ostanú ako tak funkčné sú očné svaly." Becker pôsobil v kapele Cacaphony, kde hrali neo-klasický metal. Ja osobne metal až tak nevyhľadávam, a preto som si ako prvú pustil skladbu, ktorá zachytáva celý jeho život. Zložil ju vďaka špeciálnemu softvéru na skladanie hudby pomocou pohybu hlavy a očí. Vydal viacero albumov na ktorých sa podieľali významní hudobníci ako napríklad Steve Vai, či Paul Gilbert. Viac už ale v spomínanom článku, keďže tento post nemá nejakú významnú pointu, má len poukázať na tohto človeka, na ktorom ma ako prvé zaujal životný príbeh. Budem rád, ak v komentároch uvediete iných hudobníkoch s nejakým podobným osudom. Tu je spomínaná skladba, v komentári pod videom je aj kvázy časová os, čiže to, ktorá časť skladby je venovaná určitému obdobiu jeho života.

článok : http://kotlisko.gpc.sk/all/jason-bec...2%80%9C-profil

ak by ste chceli vedieť viac o ALS : http://www.zachranmimaminu.sk/index....orobe-als.html

Členom od
    Oct 2009
    Level
    39
    Sila Reputácie
    18

Re: Jason Becker

Jasona Beckera poznam, aj ked jeho hudba bola na moj vkus vzdy tak trochu neoklasicke klise, takze som ho az tak casto nepocuval, mozno tak nieco z obdobia Cacophony, kde hral spolu s Martym Friedmanom (neskor Megadeth). V tejto suvislosti sa mi hned vynara meno Jacqueline du Pré, jednej z najgenialnejsich cellistiek 20. storocia, ktora takisto ako velmi mlada zacala pomaly podliehat velmi podobnej chorobe, roztrusenej skleroze.

http://www.youtube.com/watch?v=L5C99JyP2ns
    When you see the complexity of what you think is simple, then you will see the simplicity of what you think is complex.

Členom od
    Apr 2010
    Level
    26
    Sila Reputácie
    15

Prvykrat som uvidel Jasona Beckera na youtube v jednom video kde hra piatu kapriciu od paganiniho.To som este vôbec nevedel aky osud ho postihol.Vcera som sa na nete nudil a tak ma napadlo ze si o nom neco zistim a potom som ostal uplne prekvapeny ze teraz je ochrnuty a sotva sa moze hybat a ani rozpravat nevie.To ma uplne zarazilo.Ale podla mna keby ho nepostihla ta choroba bol by uplne najlepsi gitarista zo vsetkych vratane Vaia,Satrianiho a podobne.Samozrejme viem ze porovnavat gitaristou je blbost a ze hudba je umenie a nie preteky ale myslim najlepsi po technickej stranke.Moc hudobnikov co ochrnuly nepoznam ale viem ze Yngwie Malmsteen mal uz dost davno autonehodu.Vraj bol v kome a ked sa prebudil tak mal nejaky problem s citom v rukach alebo co.Ale nastastie sa z toho rychlo dostal.

Členom od
    Apr 2011
    Level
    40
    Sila Reputácie
    22

Jasona Beckera veru nepoznám, ale celkom smutný osud postihol aj gitaristu menom Shawn Lane, tiež umrel v pomerne mladom veku na chorobu, nejaká rakovina alebo genetická vada, stále priberal na váhe, až napokon to už jeho srdiečko nedokázalo utiahnuť. Preto vo veľa videách vyzerá obézny ale skutočnosti mal veľké diéty a nemohol ani jesť aby proces neurýchlil.
    Jedno z mojich obľúbených od neho http://www.youtube.com/watch?v=9Jit_KXxhX4
    A tu nejaké ked mal 16 rokov http://www.youtube.com/watch?v=yXADY...eature=related
    Ináč bol učitelom Bucketheada a často ho označujú za najrýchlejšieho gitaristu. Tiež veľká škoda.
    Awaken in the silent night. Alone, inland hysteria.I am a stranger in this land.Here I kneel before you. Oh, solemn glory. - CoL Following Betulas

Členom od
    Oct 2009
    Level
    39
    Sila Reputácie
    18

Pat Martino mal tiez nejaku nehodu kedysi alebo take cosi a vraj sa ucil uplne odznova hrat na gitare.
    When you see the complexity of what you think is simple, then you will see the simplicity of what you think is complex.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky