+ Odpoveď do témy
Stránka 5 z 7 PrváPrvá ... 3 4 5 6 7 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 41 po 50 z 69

Téma: snimace = gain?

Členom od
    Oct 2006
    Level
    74
    Sila Reputácie
    28

Re: snimace = gain?

nie ty môžeš používať odborný termín vysokoziskové zosilovače pre elektrofonickú gitaru

Už ani Winnetou nemal rád komančov...
    "no? a kam sa Hendrix dostal bez teorie? pod zem!"

Členom od
    Apr 2011
    Level
    30
    Sila Reputácie
    13

Zbezne som sa poinformoval a dospel k nazoru, ze pravda je asi kdesi v strede. Humbucker sam osebe sustainu nepridava, skor naopak, silnejsie magneticke pole ho moze brzdit. Na druhej strane vznika vdaka vyssej citlivosti humbuckeru dojem, ze struna vibruje dlhsie, lebo lepsie pocut aj tichy dozvuk. Netvrdim, ze vsetko viem, dal som svoj nazor a naivne som ocakaval nejaky inteligentne sformulovany protinazor. Ako som uz predtym spomenul, viem, ze technika je dolezita. Hram 16 rokov na gitare, viem ako sa spravaju rozne snimace v roznych situaciach. Skoda, len ze sa tu nedalo civilizovane diskutovat. Gayn. Dpc...
    Last edited by iamomega; 19.06.2011 at 17:03.

Členom od
    Nov 2005
    Level
    79
    Sila Reputácie
    41

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Chlapci, vy sa neviete normalne porozpravat ako zdravi ludia. Aspon je vidiet, co robi ciastocna anonymita internetoveho fora. Keby ste sa stretli niekde pri pive po koncerte, verim, ze diskusia by prebehla uplne inac a mozno by ste skoncili pod stolom ako najlepsi kamosi (tym nechcem povedat, ze by pomohol ten alkac, to skor nie ). Ked vidim cloveka z oci do oci, vidim jeho reakcie a citim, ako sa sprava a ako veci naozaj mysli, spravam sa inac. A hlavne, mam respekt. Tym chcem len povedat, nebite svojim egom na internete do ludi, lebo robite len zo seba blbcov. Nenarazam na nikoho konkretneho, skor na celu diskusiu.
    Téma o Rorym Gallagherovi:

reeller_sk: nebyť týchto zlosynov stále by sa hral jazzík a swing a nebol by to žiadny hnusný metal...
    Daemonion: sak to ze by si nemal co hrat
    -----------------------------
    NavzdyFender: ...a gitarista, ktorý má už na tom kolene toľko vyžmolenú gitaru...

Členom od
    May 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    34

prst hore. toto si zaslúži reputačku. aspoň tí mladší budú vedieť na čom sa voľakedy kopčila hudba
    anonymus

Členom od
    Apr 2011
    Level
    30
    Sila Reputácie
    13

Fil, mas dobry podpis, vystihuje to tu... Zistujem, ze to tu zije animozitami medzi metalistami a militantnymi jazzmanmi...
    EDIT: ... co je dost smutne ...
    Last edited by iamomega; 19.06.2011 at 19:39.

Členom od
    Jan 2008
    Level
    49
    Sila Reputácie
    18

militantny jazzman sa mi paci....Ale one, ved sa samozrejme nebudeme to. Ja som sa len snazil zachranit ludom, ktori hladaju zopar mesiacov, mozno aj rokov. Nikoho som nemal v umysle sfuknut za zlu techniku.
    Len ide o to, ze s urcitym efektovym retazcom(vseobecne povedane) niektore veci vyzneju dobre, napriek tomu, ze technicky nie su zahrane dobre. To je vsetko.
    Potom casto byva adept gitarovej hry prekvapeny, ked zrazu dostane poriadny aparat a poriadny efektovy retazec, ze to, co znelo cool, zrazu az take ciste nie je.
    Ja osobne efekty rad nemam, ale ked sa niekomu pacia, tak nech ich pouziva.

To, ze sa s humbuckerom da dosiahnut hutnejsi, ci gulatejsi zvuk je ina story. Nepopieram.
    A na zaver, nemam rad singly, jedine ak pri krku, ale ani tam sa mi to ktovieako nepaci a mam Guiness
    Mam rad hudbu

Členom od
    Oct 2006
    Level
    74
    Sila Reputácie
    28

hrozne nemám rád tieto narážky na inteligentnú debatu, začne s ními vždy ten čo trepe voloviny, lebo do toho nevidí, možno to podáva krásne zabalené v servítke ale stále je to *****. A debata išla celkom zaujímavým smerom akurát bez nutných vedomostí, to že sa tam občas napíše aj kravina na odlahčenie vôbec v tom nevidím problém, len sa netreba hneď uraziť a začať ukazovať prstom, keď sa niekomu protirečí, diskusia je presne o tom. Nemusíme sa tu vždy bratríčkovať a vo všetkom súhlasiť. Biťov názor vyplýval z toho, že gitarista musí vedieť hrať na hocičom vtedy je dobrý gitarista, nie zvuk robí gitaristu gitaristom a tu nový kolega to riešil skorej technicky, ale bez potrebných vedomostí takže z toho vznikli nedorozumenia. Podstate mali obaja pravdu ľahšie sa hrá na vypeckovanom aparáte so silnými snímačmy, ale zároveň mal pravdu Biťo, že keď to zahrám na tom krivo tak to akurát nebude tak počuť ako na sigloch to crunchového zkreslenia.

Členom od
    Apr 2011
    Level
    30
    Sila Reputácie
    13

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) reeller_sk Zobraz Príspevok
    hrozne nemám rád tieto narážky na inteligentnú debatu, začne s ními vždy ten čo trepe voloviny [...] Podstate mali obaja pravdu
    ok, ja som z tejto OT temy definitivne vonku chalosi. Vidim, ze nekonfliktny dialog bez permanentnych narazok a urazok neni mozny, takze sa stahujem. Ale neteste sa, z fora neodchadzam.

Členom od
    Oct 2006
    Level
    74
    Sila Reputácie
    28

po technickej stránke si voloviny trepal

Členom od
    Jan 2010
    Level
    47
    Sila Reputácie
    27

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) iamomega Zobraz Príspevok
    ok, ja som z tejto OT temy definitivne vonku chalosi. Vidim, ze nekonfliktny dialog bez permanentnych narazok a urazok neni mozny, takze sa stahujem. Ale neteste sa, z fora neodchadzam.
    to som rád,že ťa to neodradilo.

Ten sustain tvoria rezonujúce časti(drevo tela gitary, struny, krk), ak tam má tremolo, a potom skúšal gitaru s pevnou kobylkou a HB,tak sa mu netreba čudovať, že to znelo podstatne dlhšie, keďže tremolo je odpružený systém, ktorý bude prenášať oveľa menšie vibrácie do tela gitary, ako pevná kobylka..a najväčší prenos bude mať systém strún cez telo gitary, asi bude rozdiel aj medzi šróbovaným krkom, priechodným krkom a lepeným krkom. U basy je to počuteľnejšie aj spoločne s priechodným krkom, u gitár, ako písali kolegovci v inom threade to tak nie je(resp. nejaká malinká odchýlka).
    Najdôležitejšia bude asi tá technika hrania, ako vravel Biťo, ktorá pri zlej aplikácii "utíšiť", alebo "zatlmiť" strunu. Až potom sa hrajte s tou Vašou elektronikou, gainom a gaynom(asi gain pre gayov). Podľa mňa, keď to tam zatlmí pri piatom tóne všetko, tak môže pridávať gain aj na 24ku, aj na 50ku.
    Neviem, čo si predstavujete,že robia tie snímače, podľa mňa len prenášajú vlnenie struny pomocou magnetického poľa prenesie signál na výstup gitary. Asi,že veľkosť sily magnetického poľa bude určovať, akú výstupnú hlasitosť vlnenia struny mi pôjde z gitary.Ak sa chcete vyhovárať na elektroniku, tak potom je tu Fernandez sustainer system, ale stále by som tú techniku hrania nezavrhoval. Ale to je len vyšší výstup+batéria, ktorá zase len zvyšuje veľkosť sily magnetického poľa.
    Keď zapnem na base aktívku, tiež viem hrať o dosť dlhšie, resp. viac tónov bude znieť hlasnejšie
    Last edited by gadge; 20.06.2011 at 23:13. Dôvod: nejaké korekcie výrazov a neviem písať
    Your ears are your most important piece of equipment. Unfortunately, they cannot be replaced as easily as your other gear.
    So please, say to drummer, that now he can pull out the stoppers from ears and stop play like a deaf schmuck.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky