+ Odpoveď do témy
Zobraz výsledky 1 po 7 z 7

Téma: Začinám a neviem sa rozhodnut

Členom od
    Jun 2011
    Level
    4
    Sila Reputácie
    0

Začinám a neviem sa rozhodnut

Zdravim tento mesiac si idem kupit gitaru a stale sa neviem rozhodnut ci askusticku alebo normalnu no v zivote by som chcel bit dobry gitarista napr ako kirk lee hammett , sam tottman , jimi hendrix .
    A rozmislal som nad tymito gitarami : akusticke - http://www.eplay.sk/index.php?catego...productid=4431 alebo http://www.eplay.sk/index.php?catego...productid=3733
    Elektricku - http://www.eplay.sk/index.php?catego...productid=1617 (zateby som ju napojil na PC a zarobil by som si na kombo cez prazdniny

Potrebujem nejaku gitaru na štart a nie drahu lebo som chudobny student

Členom od
    Jan 2010
    Level
    62
    Sila Reputácie
    20

Re: Začinám a neviem sa rozhodnut

Aj akustická gitara je normálna . Zober tú ktorá sa ti viac páči a čo ta viac bude baviť. Keď sa rozhodneš pre elektrická tak jednoznačne zober taká čo má aspoň 1 humbucker pri kobylke. A keď si úplny začiatočník tak radšej zober pevnú kobylku a nie tremolo. Takto cez internet nenájdeš dobru gitu a hlavne v tejto cene. Najlepšie keby si mal známeho a šiel vyskúšať niekde či ladí a ako sa na nej hraje lebo keď nebude ladiť a dohmat bude 1km tak ťa to hranie asi čoskoro prejde . Pokukaj po dajakých cortoch, squieroch a neviem čom všetkom (ani neviem či sa vôbec robia v tejto cenovej hladine). A na hranie s PC... na kombo to nemá a sú s tým miliony starostí a problémov a keď nevieš s PC robiť tak radšej na to zabudni inak prídeš o nervy.

Členom od
    Feb 2009
    Level
    76
    Sila Reputácie
    40

4 z 4 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

ked nemas prachy do elektriky ani nechod ..akustika okolo 100e a dobra - fender cd 60 , tiez nejake kusky od takamine napr..a este kukaj muzikerbazar a v nom nejake povodne drahsie kusky zlacnene kvoli nejakemu trapnemu skrabancu a podobne ..a nauc sa gramatiku, kym nebudes vediet vybrane slova po b tak sa stupnice ani neuc
    without music, life would be a mistake. Friedrich Nietzsche

Členom od
    Jun 2011
    Level
    7
    Sila Reputácie
    0

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Svoju gitarku mam ešte len asi 2mesiace a tiež som silou mocou chcel ísť do elektriky no zhodnotil som +ka a -ka a rozhodol som sa pre akustiku zatiaľ. Zober si tak, do elektriky si musíš riadne priplatiť ak chceš niečo poriadne a akustika je predsa len lacnejšia. Ak by ťa to prestalo bavyť po mesiaci vyhodíš menej penazí. Môžeš tu gitaru zobrať trebars na chatu (ano da sa povedať že aj elektriku môžeš ). A že vraj sa z akustiky prechadza na elektriku ľahšie ako naopak čiže keď sa už naučíš na akustike nieje problem zainvestovať do lepšej elektriky Ale aj tak vyber je na tebe :-)) dufam že som neporadil veľmi od veci

Členom od
    Jan 2010
    Level
    47
    Sila Reputácie
    27

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Daemonion Zobraz Príspevok
    ked nemas prachy do elektriky ani nechod
    Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) qwerty Zobraz Príspevok
    tiež som silou mocou chcel ísť do elektriky no zhodnotil som +ka a -ka
    Zober si tak, do elektriky si musíš riadne priplatiť ak chceš niečo poriadne a akustika je predsa len lacnejšia.
    Ak by ťa to prestalo bavyť po mesiaci vyhodíš menej penazí. Môžeš tu gitaru zobrať trebars na chatu (ano da sa povedať že aj elektriku môžeš ). nieje problem zainvestovať do lepšej elektriky Ale aj tak vyber je na tebe :-)) dufam že som neporadil veľmi od veci
    Už som si myslel, že som na fóre elektrikárov
    Your ears are your most important piece of equipment. Unfortunately, they cannot be replaced as easily as your other gear.
    So please, say to drummer, that now he can pull out the stoppers from ears and stop play like a deaf schmuck.

Členom od
    May 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    34

ak nechceš do gitary veľa investovať, tak kupuj spod ruky , prejdi si bazoš, muziker forum, avizo... všetky možné aj nemožné inzertné stranky a určite tam najdeš v ponuke gitary , ktoré ťa oslovia, či už elektrofonické , alebo akustické. za lacné prachy nekúpiš dobrú gitaru v obchode nekúpiš, hoc bude nová.
    anonymus

Členom od
    Jun 2011
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

ja osobne som začínal, a povedal by som, že najlepšie je začať hrať na akustickej gitare, a až potom neskôr si kúpiť elektrickú, pretože treba mať základy aj s akustickej :-)
    dosť to pomôže, keď má človek základy s akustickej..... ale inak je to 100 a jedno... :-)

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky