+ Odpoveď do témy
Stránka 3 z 4 PrváPrvá 1 2 3 4 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 21 po 30 z 38

Téma: Ako začať ? Help

Členom od
    Jun 2009
    Level
    56
    Sila Reputácie
    22

Re: Ako začať ? Help

Ja by som ti odporucil skusit si zahrat nejake vybrnkavacky, ci uz s trsatkom alebo prstami ... Hocico co sa ti paci a je to zvladnutelne ...
    Mozno by som odporucil toto ...
    http://www.youtube.com/watch?v=Phnc11jbYQI
    http://profdeguitare.com/Hallelujah.pdf
    Su tam taby aj noty takze to by nemal byt problem. Skusaj maximalne pomaly a pridavaj az vtedy ak to vies v tom pomalom tempe ...
    “Being good is not about playing fast, it's about thinking fast.”
    ---
    http://www.youtube.com/user/1Simonz

Členom od
    Dec 2011
    Level
    2
    Sila Reputácie
    0

Díky... to by som mala zvládnuť...

Členom od
    Apr 2011
    Level
    40
    Sila Reputácie
    20

K tomu transponovaniu, nemusíš mať kapodaster ale značne ti ho uľahčuje. Ja ti moc neviem ohľadom tých pesničiek poradiť, preto som to tak všeobecne napísal, že nájdi si nauč sa a čo ti nepôjde sa prídi spýtať.
    K tým tabom, to je proste chyba v technike ako písal saimon ak ti robia problémy prechody medzi strunami tak stačí jednoduché, akordy vybrnkávať, rovnomerne, v tempe, každý ton nech znie rovnako nahlas a rovnako dlho (k tomu ti má pomôcť metronóm). A smutná správa výrazný pokrok uvidíš až po polroku usilovného cvičenia, takže odporúčam každému povedať že nehráš na gitare a po pol roku začať strúhať rešpekt v gangu
    Awaken in the silent night. Alone, inland hysteria.I am a stranger in this land.Here I kneel before you. Oh, solemn glory. - CoL Following Betulas

Členom od
    Jan 2010
    Level
    62
    Sila Reputácie
    20

Taby su naozaj lahucke a rytmus odpocuvas z pesnicky alebo ako vies citat rytmus z not tak to je ultimate kombinacia :-D. Treba cvicit prve pomaly na tempe v ktorom stihas rozmyslat a nerobis chyby a pesnicky sa uc ake teba bavia alebo sa nauc nieco co kazdy pozna... smoke on the water, ... a podobne

Členom od
    Dec 2011
    Level
    2
    Sila Reputácie
    0

Chalani, zatiaľ vďaka, som rada, že sa aspoň niekto ozval, to mi je jasné, že to chce viac času, ja nie som z tých, čo chcú všetko vedieť hneď!!! takže vybrnkávať...ok na tom popracujem...dobrý záväzok do nového roka...pozriem do iných tém ohľadom vybrnkávania a tak...P. S. výborná stránka a keď sa tu človek pohrabe, ani sa to nezdá, ale je tu toho fakt dosť...:-) chválim vás všetkých, klobúk dole

Členom od
    Dec 2011
    Level
    2
    Sila Reputácie
    0

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) frajerik Zobraz Príspevok
    Taby su naozaj lahucke a rytmus odpocuvas z pesnicky alebo ako vies citat rytmus z not tak to je ultimate kombinacia :-D. Treba cvicit prve pomaly na tempe v ktorom stihas rozmyslat a nerobis chyby a pesnicky sa uc ake teba bavia alebo sa nauc nieco co kazdy pozna... smoke on the water, ... a podobne
    ahoj... máš pravdu, ktoré každý pozná...ja by som sa chcela najprv naučiť všetko, čo neviem na slovenských poprípade českých skladbách...tam je toho dosť na výber...neviem ako vy, ale ja si potrebujem pritom aj spievať( môj spev sa dá), a anglicky plynule neviem...ale to je každého názor...vďaka

Členom od
    Feb 2009
    Level
    76
    Sila Reputácie
    40

-transponovania s capom sa neboj, to je naj vyhoda gitary
    -veci co mas uz naopocuvane v uchu sa ti budu ucit rychlejsie ako veci co pocujes prvy krat a rozhodnes sa ze si to ides dat
    -cvic to co ta bavi, tak casom objavis svoje silne stranky(ci uz technickej alebo pristupovo-tvorivej kategorie)a tie treba kultivovat
    -cvicit pravidelne hoc aj pomenej ale nevynechat (hodinka, dve cisteho casu denne je dobry start, potom uvidis ci ti bude treba viac - poznas to podla toho ci sa vies alebo nevies odtrhnut od gitary)
    -vzdy cvic rytmicky presne a cisto, je jedno ze pomaly, snaz sa vyzivat v rytme, tone a jeho detailoch - takto sa naucis pocuvat samu seba a byt ku sebe kriticka

podla mna najdolezitejsia vec v hrani je usami sa zorientovat a vnimat zmeny a tak vediet kedy si co mozem dovolit a samozrejme popri tom co najvernejsie kopirovat ten zvuk a tony/akordy ktore sa deje v tvojej hlave

davaj si menise ciastkove ciele nech si motivovana a mala by si mat aj nejaky ten hlavny ze co vlastne nakoniec chcem tou gitarou dosiahnut, ci pobavit gang (aj to je vznesene) alebo koncertovat niekde vo vypredanej hale - podla mna je lepsie si to uvedomit cim skor (napr moje bolo od prveho momento co ma zaujala gitara aby som vedel zahrat co len chcem v momente ked si na to spomeniem - ci celu skladbu ci frazu, to je jedno, samozrejme nerealne a na cely zivot ale mas si naco spomenut vo chvilach demotivacie ;-))
    without music, life would be a mistake. Friedrich Nietzsche

Členom od
    Dec 2011
    Level
    2
    Sila Reputácie
    0

Chápem ťa...to je fajn, predstaviť si, že počúvam rádio, zapáči sa mi song, šup..zoberiem gitaru a viem si to zahrať.. či už sólo, alebo len niektorú časť a pod.
    To by som určite chcela...ale neviem, či ako samouk k tomu dospejem, je to pevná vôľa...a kopec obetovaného času...môj cieľ? naučiť sa 10-20 pesničiek, bez chýb...100% rytmus, vybrnkávanie a najmä sústrediť sa a vcítiť sa do tej pesničky...popravde ja som hrávala doteraz len gospelové pesničky a tie nie každý chce počúvať...chcem sa zamerať na nejaký žáner, ktorý mi je najbližší...keď vás tu mám, aký žáner spieva L. Filipová, hľadám to v googli..a nejako to neviem nájsť, chcela by som sa uberať týmto smerom...hudobný sluch mám a zatiaľ mi postačí ak si zaspievam na nejakej oslave a tak...zatiaľ vďaka...

Členom od
    Apr 2011
    Level
    40
    Sila Reputácie
    20

Ja som mal nejaké rozprávky od Lenky Filipovej a tam spievala povedal by som normálne pop country. Pár akordov a melodie spievala, jednoduchá účelná hudba, čo sa ľudom páči. Nič ťažké ale najprv sa uč len hrať, spievať súčasne s hraním až keď si budeš sama sebou istá jak Rytmus (boh odpusť mi že ho spomínam )
    Awaken in the silent night. Alone, inland hysteria.I am a stranger in this land.Here I kneel before you. Oh, solemn glory. - CoL Following Betulas

Členom od
    Dec 2011
    Level
    2
    Sila Reputácie
    0

to si teraz zabil s tým Rytmusom...nemusím ho, ale o tom potom...!!! ok, máš pravdu, keď si začnem spievať už sa tak nesústredím na hranie...chce to čas...a verím, že raz sem hodím aj video na ktoré budem hrdá...:-)

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky