+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 4 1 2 3 ... PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 32

Téma: Aké klávesy?

Členom od
    Sep 2006
    Level
    32
    Sila Reputácie
    0

Aké klávesy?

Zdravim Vas !
    Ak viete - poradte.
    Uz davnejsie premyslam o obstarani nejakych klaves so sekvencerom. Nieco ako Yamaha PSR-550. Avsak rad si necham poradit. Mojim cielom je naucit sa hrat na klavesoch. Viem, ze som uz na to mozno pristary - aspon moje okolie je toho nazoru. Je mi 27, ale nemyslim si, ze na to nemam. A k tomuto nazoru som sa este viac priklonil po precitani prispevkov na tomto fore - kde niektori z vas radili slecne, ktora sa v 30-ke chce ucit klavir. Drzim jej palce. Necakam, ze budem profik, ale viem, co dokaze clovek, ktory ma o nieco vazny zaujem. Co sa tyka zakladov - navstevoval som LSU - 2 roky. /gitara, basa/ Je to uz davno - ale co sa tyka zakladov, myslim, ze s notami mat problem nebudem. Co sa tyka tych klaves - v tejto oblasti nemam ziadne skusenosti - ale dozvedel som sa, ze co sa tyka zvuku tak mi odporucili Yamahu, chcel by som aby mali sekvencer a diketovu mechaniku. Nevadi ak by boli starsie. Poradte, ako by som mal zacat a kde sa obratit pri kupe klaves.

Dakujem za rady.

Členom od
    May 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    34

Do klavesov sa moc nerozumiem, hlavne nie do tych samohrajkovitych (vyssie stadium sa nazyva Workstation) v ktorych mas vsetko. Myslim si, ze ti ohladom tejto veci pomozu v kazdej lepsej predajni hudobnych nastrojov. Samozrejme ak je predavac gitarista, nemozeme od neho ocakavat nejake zazraky, ale vseobecny prehlad o predavanom sortimente by mal mat.
    anonymus

Členom od
    Jul 2005
    Level
    78
    Sila Reputácie
    27

Najprv trochu motivačných kecov... ;-)

Mayo, smelo do toho! Tvrdenie, že pre dospelého človeka je neskoro je fáma, ktorú širia zabednenci. Je pravda, že dospelý netrénovaný jedinec už má menej ohybné prsty, než dieťa - ale to nie je neprekonateľná prekážka. Podobne nie je pravda, že človek musí cvičiť roky, aby dokázal zahrať niečo aspoň trochu počúvateľné. Aj pre úplného začiatočníka (ktorý je správne motivovaný a cvičí) je to otázka cca pár mesiacov... Presne o to sa snažíme v našej akadémii. Teoretické základy sú v Tvojom prípade veľkou výhodou.

Čo sa týka nástroja, veľa záleží od Tvojich zámerov. Ak potrebuješ niečo, na čom môžeš doma v obývačke "mačkať klávesy", samohrajka od Yamahy je akceptovateľnou voľbou - aspoň podľa tých, ktoré som mal možnosť odskúšať. Môj najčastejší problém bol v tom, že 5 oktáv mi bolo málo. (Nad menším počtom oktáv ani neuvažuj. Iba ak by to bolo zadarmo...) :P

Pokiaľ ide o domáce hranie, buď skoč do hudobnín ako radí VladoKN, alebo sa kľudne poobzeraj po inzerátoch a pohľadaj starší, ale zachovalý a funkčný kúsok. V tom prípade si ale daj pozor - samohrajky sú spotrebný tovar ako mobily - aj keď väčšinou vydržia viac. ;-) Niektorí ľudia si však myslia, že po 4 rokoch môžu pýtať za samohrajku takmer toľko, koľko stála pri kúpe.

Avšak ak chceš svoju virtuozitu predvádzať nielen najbližšej rodine a susedom, zabudni na samohrajky a poobzeraj sa po slušnejšom kúsku.

Členom od
    Sep 2006
    Level
    32
    Sila Reputácie
    0

Ahoj mayo.
    Ja by som mal na predaj Yamahau PSR 550, za 12 000,- Sk. Podla mna 550-ka je velmi dobry a kvalitny nastroj, vynikajuce pre zaciatocnika a dost dobre pre muzikantov. Moj nastroj je v bezchybnom stave, aj ta cena je dobra. Rozmysli to a pis mi e-mail na csaba.seres@post.sk, alebo ma zavolaj na 0908/683-575.

Členom od
    Apr 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    64

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) csaba.seres
    Ahoj mayo.
    Ja by som mal na predaj Yamahau PSR 550, za 12 000,- Sk. Podla mna 550-ka je velmi dobry a kvalitny nastroj, vynikajuce pre zaciatocnika a dost dobre pre muzikantov. Moj nastroj je v bezchybnom stave, aj ta cena je dobra. Rozmysli to a pis mi e-mail na csaba.seres@post.sk, alebo ma zavolaj na 0908/683-575.
    Nechces to dat este ako titulku?

:idea: Prepac az som ta urazil. :idea:

Členom od
    Jul 2007
    Level
    28
    Sila Reputácie
    0

Re: Aké klávesy?

Ahojte som tu novy, na zaciatok zopar postrehov. Ked som bol mladsi hraval som na malych klavesoch co mi rodicia kupili. Do skol na hudobnu som nechodil, pretoze som bol aky som bol tj asi hlupy. Dodnes banujem. Ale po precitani tohoto fora a inych casti fora som utvrdil svoje myslenie. Nikdy nie je neskoro. Dodnes ma bavi hrat na klavesoch. Ucil som sa samozrejme ze sam doma. No a dnes som tu na tomto fore. Pretoze nie som az tak skuseny potreboval by som pomoct. Jednak vysvetlit aky je rozdiel medzi workstation a aranzermi u klavesov. Pretoze zamyslam si nejake kupit. Mate nejake tipy? Ja rozmyslam nad rolandom e-50 al. korgom pa50. Co vy na to neviete o niekom kto ich ma ako je s nimi spokojny? Alebo poradte co by bolo vhodne. Chcem sa naucit hrat viac skladieb, ale zaroven vediet a s klavesami odohrat aj nejaku tu mensiu oslavu. Taka je moja predstava....Dakujem za kazdu radu podporu .....

Členom od
    Oct 2010
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

Prosim vas mohol by mi niekto poradit ake si mam kupit klavesy nechcem mat ziadne smejdy .Tak by som bola rada keby mi niekto napise ze ake.Dakujem

Členom od
    Jul 2008
    Level
    52
    Sila Reputácie
    16

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Nikola 589 Zobraz Príspevok
    Prosim vas mohol by mi niekto poradit ake si mam kupit klavesy nechcem mat ziadne smejdy .Tak by som bola rada keby mi niekto napise ze ake.Dakujem
    Aspoň napíš aký maš finančný strop...lebo ti môžem poradiť aj KORG Oasys
    Moje nádobičko:
    Engl Fireball 60
    Harley Benton G212 Vintage
    Fokus Strat S-S-H KA
    Kustom Dual 30RC
    Akustika Marco
    Zopár káblov a veľa trsátiek

Členom od
    Apr 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    64

Ideálne s kladivkovou mechanikou a citlivosťou na dynamiku. Najideálnejšie ešte aj drevené klávesy. Ostatné je nepodstatné.

Členom od
    Oct 2006
    Level
    53
    Sila Reputácie
    18

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Nikola 589 Zobraz Príspevok
    Clavia NordStage 88
    HK Aquacity SKP Poprad

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Podobné Témy

1. klavesy na akordeon
    By kamzik in forum Gitarista.sk Café
    Odpovede: 0
    Posledný príspevok: 14.01.2007, 20:47

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky