+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 2 1 2 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 11

Téma: Tvorba obalu svojho vlastného CD

Členom od
    Jun 2008
    Level
    47
    Sila Reputácie
    15

Tvorba obalu svojho vlastného CD

Som zvedavý, že ako vlastne vyrobiť obal (resp. booklet) do svojho vlastného CD.

Ako sa to vlastne robí- postup? Mám na mysli teraz aj profíkov, ale aj amatérov z roznych kapiel, ktoré si tvoria svoje vlastné demá.

Čo použiť na takýto obal? - nejakú digitálnu fotografiu? čo v tom prípade ak by niekto chcel použiť ručne nakreslený obrázok? Je to zložitejšie pretransformovať to potom na obal ako keby sa to vytvorí v PC??

Čo potom taká tlač...

Aké máte skúsenosti??

Členom od
    Oct 2006
    Level
    69
    Sila Reputácie
    22

Re: Tvorba obalu svojho vlastného CD

ak chces kreslit nieco sam, je vyhodne mat tablet. menej castou moznostou je nakreslit nieco rucne a nasledne to oscannovat. toto je vacsinou len taky hruby zaklad. dalej to potom mozes editovat v lubovolnom grafickom editore - pridat texty, efekty, upravit farebnost, atd... fantazii sa medze nekladu ked bude mat tvoj dokument spravne rozmery a budes to robit aspon pri rozliseni 300 dpi, tak s tlacou potom nebudu problemy a bude to kvalitne
    Last edited by m4jo; 01.08.2011 at 16:20.

Členom od
    Jul 2006
    Level
    70
    Sila Reputácie
    42

Naše materíaly sú všetky ručne kreslené a potom sacanované a upratované. Je to síce robota, ale určite je u vás v kapele niekto, kto sa v tom nájde.

Určite by som to nedal do rúk "profíkovi". V prvom rade nepochopí, čo ste za kapela, v druhom rade je mu to vlastne jedno a v tom treťom tam aj tak mrdne nejaký template a pokúsi sa vám natlačiť do hlavy ako sa s tým veľmi namakal.

Členom od
    Oct 2007
    Level
    59
    Sila Reputácie
    32

Ešte sa dá byť aj kreatívny. Videl som jednu industry kapelu, čo svoje CDčká balila do kartónu, ten zdrátovali a šup ho na pulty.
    video killed the rock´n´roll...

Jedna gitara, druhá gitara, jedno kombo. Všetko ostatné som predal a peniaze prepil.

Členom od
    Apr 2011
    Level
    40
    Sila Reputácie
    19

odporúčam nájsť si kamarátku /kamaráta študujúceho maľovanie a grafiku a niečo podobné, ja mam 3 kandidátky čo by mi chceli urobiť booklet (keby bolo na čo však) a sú veľmi šikovné a viacmenej sú ochotné ako ľáskavosť urobiť. Oni to potom využijú v portfóliu alebo v životopise alebo ako prácu do školy a koza je celá, vlk sýty a peňaženka plná.
    Awaken in the silent night. Alone, inland hysteria.I am a stranger in this land.Here I kneel before you. Oh, solemn glory. - CoL Following Betulas

Členom od
    Jun 2008
    Level
    47
    Sila Reputácie
    15

ďakujem za odpovede..

Ja zatiaľ nepotrebujem niečo takéto vyrobiť - aj keď človek nikdy nevie..

Chcel som viac menej zistiť v čom je rozdiel na profesionálnej úrovni napr. také obálky od Deep Purple - In rock, alebo The battle rages on...; prípadne od Rainbow - Rising, ale od Sabbathov - Forrbiden a takejto ´´amatérskej´´. jasné svoju rolu hrajú peniaze - tie asi otvárajú dvere viacerým možnostiam...

Ale principiálne teda ak raz by som chcel obal - tak - nakresliť poriadne, oskenovať, v prípade opraviť, vytlačiť a hotovo??

Členom od
    Apr 2011
    Level
    40
    Sila Reputácie
    19

Iste a keď sa nemaľuje tak sa dá v dnešnej dobe photoshopov jednoducho odfotiť nejaká krajinka, doom metalisti a post-rockery radi fotia nejaký ostamotený strom alebo zašmušilú čistinku, drbnú tam čiernobiely filter, urobia hmlu ,nacapnú meno kapely do stredu a voala. A také triky dokáže aj priemerný užívateľ photo editorov.
    Awaken in the silent night. Alone, inland hysteria.I am a stranger in this land.Here I kneel before you. Oh, solemn glory. - CoL Following Betulas

Členom od
    May 2009
    Level
    46
    Sila Reputácie
    16

najkrajsie album covery maju aj tak Maideni http://img.karaoketexty.sk/img/artis...den-239332.jpg
    alebo ani toto nie je na zahodenie http://unrealityshout.com/files/imag...er.preview.jpg , len nech to ma suvis s hudobnym obsahom tvojho CD.

Členom od
    Nov 2007
    Level
    85
    Sila Reputácie
    47

2 z 2 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

GuitWashburn N2 Nuno Bettencourt Signature Model, Copy Of Strat, Marin Electroacoustic /nylon strings/
    Bass Lakland Jazzbass, LTD ESP B206, Squier Pbass
    Amp : Orange DT, Orange 2*12
    Eff : AKG wireless system, In Ear monitoring system, Bassboard : Line selector, Zoom MS60-B, DIbox
    Using : M-Audio Hardware, M-Audio Studiophile, Rode NT-1A, AKG-C1000/3000, Shure Beta52,SM57,SM58,PG56,PG81, Audix i-5

Členom od
    Jan 2010
    Level
    62
    Sila Reputácie
    19

2 z 2 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

najoriginálnejší cover albumu
    http://discovery.czechian.net/coverbest.JPG

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky