+ Odpoveď do témy
Zobraz výsledky 1 po 6 z 6

Téma: Strat vs Tele

Členom od
    Jan 2010
    Level
    50
    Sila Reputácie
    14

Strat vs Tele

Ok, takychto tem tu uz bolo plno, ale mna zaujima nieco ine. Nakolko sa Strat a Tele lisia, co sa tyka hmatnika. Ide totiz o to, ze asi budem pracovat v jednom obchode, kde budem mat pomerne vela casu na cvicenie (predava sa menej, ale drahsich veci (nie hudobniny)) a tak budem den travit skor brnkanim ako obchodovanim. Vlastnim Fender Stratocaster a moja otazka znie, ci si mam kupit nejaku lacnu repliku Stratu na cvicenie v praci, alebo si radsej kupim Tele. Aj ked to nebude Telecaster, ako ma byt, aspon by som trosku zistil, ako funguje aj tento typ gitary. Zaujima ma vsak, ci potom ked chytim do ruky moj Stratocaster, nebude sa mi zdat prilis odlisny. Moju gitaru nechcem kazdy den vlacit tam a spat, bolo by to dost otravne.

Teraz mi vsak aj napadlo, ci by nebolo vhodne zohnat radsej nejaky second-hand Telecaster, aby som za rovnaku sumu kupil trochu hratelnu gitaru.

A ked uz sme pri Telecasteroch - je zvuk tych poloakustickych velmi odlisny? Lebo vizualne sa mi to celkom paci, vyzera to viac tak umelecky, nielen taka lopata.

Členom od
    Oct 2007
    Level
    59
    Sila Reputácie
    32

5 z 5 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Re: Strat vs Tele

Chlapče, podľa mňa riešiš fest volovinu, bez urážky. Asi nemožeš stráviť celý život hraním len na jeden hmatník a osobne sa domnievam, že keď sa naučíš poriadne hrať (na bársčom), bez problémov zvládneš hocjakú gitaru. Asi jak vodičák. Jazdíš síce prevažne na svojom aute, ale keď presadneš do kamarátovho, furt je to spojka brzda plyn. Proste vyber si gitaru podľa toho, ako sa Ti páči jej zvuk, ako sa Ti na nej hrá, ako ladí a ideš. A keď je to pre Teba také dôležité, milión rád na fóre sa nevyrovná 10 minutovej návšteve hudobnín a okoštovaniu jedného strata a jedného telecastra.
    video killed the rock´n´roll...

Jedna gitara, druhá gitara, jedno kombo. Všetko ostatné som predal a peniaze prepil.

Členom od
    Nov 2007
    Level
    85
    Sila Reputácie
    48

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

pravda pravda...
    už len strat má niekoľko profilov krku...
    http://4.bp.blogspot.com/_xWjoeLNcmQ...hape+chart.jpg (lepší obrázok som v rýchlosti nenašiel)
    GuitWashburn N2 Nuno Bettencourt Signature Model, Copy Of Strat, Marin Electroacoustic /nylon strings/
    Bass Lakland Jazzbass, LTD ESP B206, Squier Pbass
    Amp : Orange DT, Orange 2*12
    Eff : AKG wireless system, In Ear monitoring system, Bassboard : Line selector, Zoom MS60-B, DIbox
    Using : M-Audio Hardware, M-Audio Studiophile, Rode NT-1A, AKG-C1000/3000, Shure Beta52,SM57,SM58,PG56,PG81, Audix i-5

Členom od
    Jan 2010
    Level
    50
    Sila Reputácie
    14

Nejde o ucenie sa hrat, trosku som sa uz hrat naucil, ale o konkretne cvicenie konkretnych skladieb. Nie som zaciatocnik. A viem, ze ked nacvicis nejaku narocnu skladbu napr. na klasickej gitare a potom chytis do ruky inu klasicku gitaru s trochu inou menzurou, nesedi ti to a nedokazes hrat presne. Niekedy len staci, ak ma gitara iny dohmat alebo inu tvrdost strun a uz to je ine, kedze hranie je aj o svalovej pamati. Napr. aj Pavel Steidl si dal vyrobit presnu repliku gitary z 19. storocia, aby pri cviceni nemusel drat historicky kusok. Pretoze nacvicenie koncertu na beznej klasike mu nepomoze, ked potom chyti do ruky nieco, co hra uplne inak.

Členom od
    Oct 2007
    Level
    59
    Sila Reputácie
    32

4 z 4 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Uf. No možno to je môj subjektívny názor, ale tu už ide o perfekcionizmus profesionála pri prednese skladieb a nie o to, že na inej gitare by to nezahral. Je to asi taká núdza, ako keď má Petrucci na koncerte 20 rovnakých gitár a strieda ich po každej pesničke. Ja som presvedčený, že 90% tých skladieb by zahral aj na jednej. Ovšem, nemám prehľad o Tvojich schopnostiach, takže takto: Pokiaľ si tvrdý profík-virtuóz s vysokým finančným stropom a plným programom, nechaj si trebárs vyrobiť presnú repliku Tvojho stratu, aby si nemusel drať historický kúsok. Ale ak si nedajbo Gitarista obyčajný, ako my všetci tu, tak nemá cenu takéto veci riešiť. Proste vyber si gitaru, ktorá sa Ti páči a hraj. A keď sa naučíš hrať Stairway to Heaven na jednej, zahráš to aj na päťdesiatich ďalších. Proste J*E*T*O*J*E*D*N*O.
    video killed the rock´n´roll...

Jedna gitara, druhá gitara, jedno kombo. Všetko ostatné som predal a peniaze prepil.

Členom od
    Jan 2010
    Level
    66
    Sila Reputácie
    23

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Cisto subjektivne hovorim na tvoj subjektivny nazor ´Bachez na hrad!´, s tym, ze podobny nazor mam aj na aparaty.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky