+ Odpoveď do témy
Zobraz výsledky 1 po 6 z 6

Téma: Problem s Akustickou gitarou

Členom od
    Feb 2011
    Level
    57
    Sila Reputácie
    12

Problem s Akustickou gitarou

Caute mam problem na mojej akustike LAG Tramontane T66D

dnes som chytil do ruky akustiku a ked brnknem prazdne struny E,A,D a aj Gecko tak ako struna vybruje nieco v gitare rezonuje .. niesu to struny o prazce ked gitarou potrasiem tak ten zvuk pocut niekde v hmatniku , ked napr silno zatlacim na hlavu zvuk prestane , teraz som zistil ze ak gitarou potrasiem v hlave sa nieco trasie ... je to zvuk ako ked je nieco rozpadnute .. napr lozisko, maticka odpadla alebo co .. proste nieco tam naraza o drevo ale neviem absolutne co to moze byt , pri hrani to velmi vadi lebo pri vybrnkavani pocut viac to trasenie ako strunu robi to hlavne na gecku pri ostatnych menej ale aj tak to pocut .. napadlo ma ci to nieje vystuzou krku ale nato je len jedna sktrutka pod strunami na tele gitary a ta je pevne dotiahnuta moze byt ze je uvolneny koniec alebo co ja viem ale ako to opravit ?nieje tak k tomu pristup , nerobia to ani ladiace mechaniky tie som podotahoval vsetky ani nultak nehuci ide to proste s hlavy ... neviem co s tym
    Keep on rockin` in the free World !

Členom od
    Dec 2011
    Level
    17
    Sila Reputácie
    0

Re: Problem s Akustickou gitarou

Ja mám ten istý problém. Už si to vyriešil alebo ti niekto poradil???

Členom od
    Dec 2010
    Level
    22
    Sila Reputácie
    12

Hľadaj uvoľnenú vec, pravdepodobne kovovú. Ešte raz skontroluj ladiace mechaniky spredu aj zozadu, zakončenia stún... kamarátovi to robilo tiež, a keď som sa mu na to pozrel, drnčali mu tie kužeľové podložky pod motýlikmi ladiacich mechaník... dve gumky do vlasov to vyriešili

Členom od
    Apr 2011
    Level
    23
    Sila Reputácie
    0

Ja mam taky isty problem a asi tam je nieco uvolnene takze idem to dat do obchodu a uvidim .
    Last edited by sniper_svk; 16.06.2013 at 15:19.

Členom od
    Apr 2015
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

Ahojte pred 5 dňami som si kupil LAG Tramontane t66D a posledné dva dni pozorujem podobný problém, len som si to stále pripisoval k zle uchyteným akordom, ale vidím, že nemám len ja taký problém.
    Ale 3 roky je záruka, tak je to vec na reklamáciu?
    Čítal som, že majú problém aj s kobylkou, že sa vie odlepiť. Bola by to vec na reklamáciu? Nemôžu povedať, že to bolo spôsobené zlou manipuláciou, údržbou, že som tam mal niekedy natiahnuté hrubšie struny...???
    Už ste niekto reklamovali Tramontane?

Členom od
    Jul 2007
    Level
    74
    Sila Reputácie
    28

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

nie je to uvolnena vystuha krku?? skus ju dotiahnut https://youtu.be/hIQXQy25qlk?t=2m20s
    ...ked raz vyrastiem tak si kupim nejaku peknu lubovku a ked nahodou vyrastiem este viac a nebudem vediet co od dobroty tak si kupim dobro

"Nikdo není opravdu dobře oblečen, nenosí-li úsměv." P.B. Shelley
    Lekvár je produkt šialenej myšlienky neurobiť zo všetkých sliviek slivovicu....
    Stará cigánska múdrosť: Učme sa hudbe, lebo lepšie je mať na brade jeden mozoľ od huslí, ako na rukách desať od roboty

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky