+ Odpoveď do témy
Zobraz výsledky 1 po 5 z 5

Téma: Single coil, ak je sirsi hmatnik

Členom od
    Jan 2010
    Level
    50
    Sila Reputácie
    14

Single coil, ak je sirsi hmatnik

Caute, existuje single coil snimac (taky skor na akusticku gitaru), ktory by dobre fungoval, aj ked su struny dalej od seba (skor taky klasicky hmatnik)? Chcem si totiz dat vyrobit nieco podobne ako Yamaha Silent Guitar tak, aby to malo aj piezo snimac aj magneticky snimac, aby sa tam dali pouzit aj nylonky aj kovove struny a hmatnik by to malo skor taky klasickejsi (plochy, sirsi). Piezosnimac mam, len rozmyslam, aky single coil tam dat, aby tie polove prepinace (ci ako sa to vola) sedeli dobre k strunam.

Členom od
    Oct 2006
    Level
    74
    Sila Reputácie
    28

Re: Single coil, ak je sirsi hmatnik

však nechceš snímať nylonky magnetickým snímačom?

Už ani Winnetou nemal rád komančov...
    "no? a kam sa Hendrix dostal bez teorie? pod zem!"

Členom od
    Jan 2010
    Level
    50
    Sila Reputácie
    14

Nie, ten by fungoval iba na kovove. V podstate prvotnou motivaciou na nieco take je, ze by som mal rad prkno na cvicenie, ktore ma presne taky isty hmatnik, ako moja koncertna gitara (kedze ta ma trosku sirsi ako bezne klasicke gitary (a ako aj Yamaha SLG), co mne vsak vyhovuje), na ktorom sa bude dat hrat kedykolvek aj v noci. A ked sa to uz spravi, tak to je najmenej, miesto kobylkoveho prazca zasunut piezosnimac a niekam tam aj do dreva napichnut magneticky, ktory by fungoval na kovaky. Mozno to nakoniec bude mat aj zaujimavy zvuk a bude sa tym dat nahrat nejaka zaujimava hudba. Ved vela nastrojov vzniklo iba ako taky pokus. Ide vsak o to, aby ten magneticky snimac nemal tie polove prepinace (ci ako sa to vola) mimo strun.

Členom od
    Jul 2007
    Level
    74
    Sila Reputácie
    27

polove nastavce sa to vola...neviem ci taky snimac zozenies ale skus pozriet stranku sbs electronics, rm picups alebo kent armstrong (na slovensku ich robi juraj turza)...v ponuke ich asi mat nebudu ale ked im napises tak si myslim ze by ti vedeli spravit snimac podla tvojich poziadaviek. najlacnejsie ti ich budu vediet spravit asi v sbs. maju tam najsirsiu ponuku a su zo slovenska. pan macho z rm je tiez celkom fajn ale predrazuje sa to postovnym (200czk, snimace stoja okolo 1000czk). pan turza (k. armstrong) je tiez zo slovenska ale je uz trochu drahsi (cca 70€) asi aj kvalitnejsi. linky najdes na hlavnej stranke fora nizsie na lavej strane. neviem ci ides robit gitaru svojpomocne alebo si ju davas niekomu robit ale mozes porozmyslat aj nad tym ze si snimac navinies sam. zalezi aky vysledok cakas...samotny snimac nie je nic zlozite, horsia je ta alchymia okolo.
    ...ked raz vyrastiem tak si kupim nejaku peknu lubovku a ked nahodou vyrastiem este viac a nebudem vediet co od dobroty tak si kupim dobro

"Nikdo není opravdu dobře oblečen, nenosí-li úsměv." P.B. Shelley
    Lekvár je produkt šialenej myšlienky neurobiť zo všetkých sliviek slivovicu....
    Stará cigánska múdrosť: Učme sa hudbe, lebo lepšie je mať na brade jeden mozoľ od huslí, ako na rukách desať od roboty

Členom od
    Jan 2010
    Level
    50
    Sila Reputácie
    14

Dik za rady. Gitaru by mi spravil chlapik, co vyraba klasicke gitary (vacsinou) a vyrobil aj tu moju. Sam hovoril, ze to nie je problem, vyrobit take prkno, ved to je vlastne len krk a nejaka doska, kde bude kobylka, takze predpokladam, ze to ani nebude drahe, kedze to nepotrebujem zo ziadnych exkluzivnych materialov, skor mi ide o presnu menzuru. Ale snimacom sa az tak nevenuje, viac robi akusticke gitary.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky