+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 4 1 2 3 ... PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 39

Téma: Neviem hrať sola.

Členom od
    Dec 2011
    Level
    19
    Sila Reputácie
    0

Neviem hrať sola.

Čaute volám sa Dávid mám 15 rokov a gitaru vlastním asi 1 rok.Mám Tenson California Stratocoaster.Som začiatočník na gitare a učím sa sám.Môj problém je že neviem hrať sóla.To je jedno aké proste to nedokážem jedine sólo čo viem zahrať je v pesničke Smells Like Teen Spirit ale dosť to nechápem pretože intrá,bendy všetko zvládam v pohode dokedy nepríde rýchle sólo.To proste neznášam.Nedokážem sa naučiť sólo od Smoke on the Water ale pritom všetko viem od Smoke začiatok až po sólo.To isté Fear of the Dark,Thunderstruck a proste všetky klasické rockove hity.Možno nemám talent na sóla ale dosť ma to štve tak sa pýtam či nepoznáte nejakú fintu alebo nejaký trik aby mi to išlo ľahšie.Alebo ešte Stairway to Heaven.Viem to od začiatku po sólo ak príde sólo koniec skončil som idem sa učiť dalšiu pesničku..takže by som poprosil nejaké tipy alebo ešte ako to bolo s vami keď ste s učili sóla.

Členom od
    Jan 2010
    Level
    62
    Sila Reputácie
    20

Re: Neviem hrať sola.

Treba cvicit a cvicit veci na ktore mas ale ktore ti aj daju zabrat. Necakaj ze hned budes hrat jak Satriani. Skus nazaciatok nieco lahke, pomalsie. Napr Pink Floyd - Final Cut solo. Kratke, pomale ale paradne. Nauc sa ho a trenuj ho kym do nedas k dokonalosti a nezahrajes ho s jednoduchostou. Potom skus nieco tazsie, dlhsie a podobne. Aj cvicenia ti pomozu, tu na fore trekker uploadoval super cvicenia tak si popozeraj a cvic. Ak ti iba chyba rychlost tak treba cvicit pomaly a postupne zvysovat rychlos po malych kuskoch. Ak ide o bendy atd tak to musis cvicit stale dokola a pomozu ti aj tie cvicenia.

Členom od
    Dec 2011
    Level
    19
    Sila Reputácie
    0

tak diky za radu..

Členom od
    Nov 2010
    Level
    27
    Sila Reputácie
    0

menší offtopic: prosím ťa mohol by si hodiť link na tie cvičenia ? ) (som lenivý hladať to)
    We keep writing, talking and planning, but everything's changing.

Členom od
    Mar 2011
    Level
    26
    Sila Reputácie
    12

Ibanez GRG170DX
    Fina AEQ-501R
    Nashville NW-020N
    Fender Frontman 15R
    Electro Harmonix Metal Muff

Členom od
    Dec 2010
    Level
    23
    Sila Reputácie
    0

ja hram tiez rok na gitaru a solo z nothing else matters dam, takze staci velmi chciet a ide to dokonca aj solo z unforgiven nie je az take tazke (podla mna ked viem aj to ( viem ako viem ) )

Členom od
    Jul 2006
    Level
    70
    Sila Reputácie
    42

3 z 3 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Bude to znieť divne a hrozne konzervatívne, ale ...

Vykašli sa na sóla. Sólo je onanizerský pozostatok 80tych rokov a väčšinou pre pesničku nepredstavuje žiadnu pridanú hodnotu.

Ak sa chces naozaj naucit hrat na gitare (t.j. tak, ze budes pouzivat aj usi a nie len ruky), tak si skus zahrat na gitare melodiu spevu k Smells Like Teen Spirit, Smoke on the Water, Stairway to heaven, atd. atd.

1) pre vsetkych laikov aj toto bude solo, lebo nebudes len mlatit kila;
    2) pre ozajstnych hudobnikov to bude solo, lebo pochopia, ze si zapojil hlavu a nie sa len nabifloval taby;

a napokon

3) pre tych trotlov, co do Teba budu hucat, ze nevies zahrat solo zo Stairway to Heaven, ked ONI to dali po mesiaci hrania na gitaru ... koho vlastne zaujíma ich názor ANYWAY?
    Last edited by Simon; 27.12.2011 at 11:53. Dôvod: minor changes

Členom od
    Sep 2010
    Level
    62
    Sila Reputácie
    13

podľa toho čo čítam som si pomyslel: "do čerta ja sa to snáď nikdy nenaučím." (hrať na gitare)

Členom od
    Feb 2011
    Level
    57
    Sila Reputácie
    12

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Simon Zobraz Príspevok
    Bude to znieť divne a hrozne konzervatívne, ale ...

Vykašli sa na sóla. Sólo je onanizerský pozostatok 80tych rokov a väčšinou pre pesničku nepredstavuje žiadnu pridanú hodnotu.

No ja si zase myslim ze Solo dodava vela skladbe ... hlavne starsie ci uz rockove alebo metalove skladby si bez sola predstavit neviem .... predstav si Stairway to heaven bez sola ... ako s casti to je pozostatok 80 rokov teraz uz vela kapiel sola ani nehra a niekde hraju a je to na skodu napr take tie uber hyper brutal core teen kapely kde strieda growling s cistym spevom a ma obute tenisky za blsaku tam mi sola vobec nepasuju moj osobny nazor
    Keep on rockin` in the free World !

Členom od
    Jul 2006
    Level
    70
    Sila Reputácie
    42

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Ale veď jasné. Dobré sólo je dobré sólo.

Vadí mi, že je z toho fetiš. Sólo na Stairway to heaven je v tomto storočí totálne klišé. Zahrať nejakého bezduchého pentatonického hada môže aj hluchonemý, stačí si odpočítať správnu bodku na hmatníku, od ktorej treba začať hrať prstové cvičenie.

Načo je také sólo?

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky