+ Odpoveď do témy
Stránka 2 z 2 PrváPrvá 1 2
Zobraz výsledky 11 po 18 z 18

Téma: Nahrávacie štúdio

Členom od
    Jul 2005
    Level
    78
    Sila Reputácie
    29

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Re: Nahrávacie štúdio

Potvrdzujem to, čo už odznelo vyššie:
    - školu na to netreba (formálne vzdelanie nie je podmienkou)
    - slušný kapitál na nákup potrebnej kvalitnej techniky bude nevyhnutnosťou
    - skúsenosti, dobre rozvinutý hudobný sluch, atď. - to všetko je žiadúce (inak si totiž takého človeka budeš musieť zamestnať, a z Teba by bol len "zlý kapitalista")

Ak by som bol na Tvojom mieste, najprv by som chcel byť (úspešným) zamestnancom už existujúceho štúdia - jednak tam človek získa nezaplatiteľné skúsenosti, jednak sa veľmi rýchlo ukáže, či na to má a v neposlednom rade je to taký "test" nanečisto, bez nutnosti vyhodiť celý fúrik prachov na techniku, ktorá potom zapadne prachom, lebo do štúdia nik nepríde...

Ale mal by som aj pripomienky:
    - ak vidíš úspešné štúdio, ktorému to vynáša, tak netreba zabúdať, že za ním sú desiatky neúspešných štúdií, ktoré mali veľké oči a ich sny sa nesplnili...
    - a ak je hlavným motívom túžba zarábať, tak na to zabudni a prachy svojich rodičov vraz radšej do niečoho iného. (ešte aj prechlastať ich by bolo zmysluplnejšie, než investovať ich do takéhoto projektu...) Na Slovensku je len veľmi málo "hudobníkov", ktorí na hudbe skutočne dobre zarábajú; väčšina len živorí alebo musia popri hudbe robiť ešte niečo iné.

Takže moja rada znie: nemať veľké oči, predídeš tak veľkým sklamaniam.

Členom od
    Jul 2007
    Level
    74
    Sila Reputácie
    30

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) laco Zobraz Príspevok
    ... za ním sú desiatky neúspešných štúdií, ktoré mali veľké oči a ich sny sa nesplnili...
    poznam jeden konretny pripad jednych znamych. tiez rozbehli studio, nakupili techniku ale netrvalo to dlho a vzufalstve zacali nahravat aj "hip hoperov"(zopar tych veci som pocul a bolo to naozaj nieco strasne a dodnes ich lutujem ze nieco take museli pocuvat a nie este sa snazit nejak to spracovat) no ani to ich neuzivilo. Naozaj brali kadejake sracky len aby zarobili aspon na chod studia, nie este aby z toho mali zisk. Nakoniec skoncili dost v minuse, bez studia (skusobne).

Nechcem tu teraz vytahovat keci o bratislave a zvysku slovenska, lebo z duse neznasam tieto reci, ale chcem ta vyvarovat sklamaniu. nemysli si ze v bratislave je vsetko, vsetko ide a vsetko sa da. spominani ludia boli prave odtialto a kontaktov mali tiez riadnu kopu
    ...ked raz vyrastiem tak si kupim nejaku peknu lubovku a ked nahodou vyrastiem este viac a nebudem vediet co od dobroty tak si kupim dobro

"Nikdo není opravdu dobře oblečen, nenosí-li úsměv." P.B. Shelley
    Lekvár je produkt šialenej myšlienky neurobiť zo všetkých sliviek slivovicu....
    Stará cigánska múdrosť: Učme sa hudbe, lebo lepšie je mať na brade jeden mozoľ od huslí, ako na rukách desať od roboty

Členom od
    Sep 2010
    Level
    27
    Sila Reputácie
    0

Vďaka za všetky rady a pripomienky ktoré mi naozaj pomohli. Samozrejme to bolo zatial len zisťovanie čo a ako bude treba a som naozaj vďačný všetkým ktorý sa k danej téme vytvorili. Ešte mám času dosť takže si to dobre rozmyslím.

Členom od
    Apr 2011
    Level
    40
    Sila Reputácie
    22

Keby som bol tebou urobil by som štúdio v nejakom väčšom meste kde žiadne nie je. A ak ho urobíš v temnom lese všetci black metalisti budú k tebe chodiť
    Awaken in the silent night. Alone, inland hysteria.I am a stranger in this land.Here I kneel before you. Oh, solemn glory. - CoL Following Betulas

Členom od
    Dec 2010
    Level
    49
    Sila Reputácie
    15

kup si nejake lacnejsie nahravacie zariadenie a skusaj.Trebars nejaky starsi roland vs.Tam si to osahaj , nahraj a daj na posudenie trebars sem.Nejak zacat musis.

Členom od
    Apr 2006
    Level
    87
    Sila Reputácie
    30

Ja by som asi zacal dakym lacnym mixom trebars od behringeru...niesu na zahodenie a su lacne, na zaciatky uplne stacia a trebars aj fasttrack od M-Audia cez ktory to potom das do kompu, ale asi by som nesetril na mikrofonoch, to sa moc neoplaca. Neviem mozno ti radim kravinu ale ja osobne ked uz tak by som si urcite zohnal daky mix lebo s tym bude treba robit a pri najhorsiom ak ti tvoj sen nevide mozes dokupit dake PAckove bedne a mozes zvucit male akcie za provizie
    Fender Strat (Dimarzio Super Distortion pickup)
    Line6 UX2

Členom od
    Feb 2011
    Level
    57
    Sila Reputácie
    14

Hou hou sukmenovci. Bacha na lacaky. Myslim, ze kapela/muzikant sa vyda na milost/nemilost studia, ak ponukne nieco lepsie, nez na com moze natocit demac aj doma. A to su najma vybavenie a skusenosti. Samozrejme aj prostredie ma svoje caro. Mysi a kable nie su moc usporiadana dvojica. Takze by som si sadol, zapalil fajku zobral papier a nejake pisadlo a zacal spisovat. Svoje poziadavky, ze kolko penazi Ti staci na prezitie, naklady na energie, sanitu, najom, naklady na vybavenie a samozrejme aj predpokladany cennik za to, co ponuknes. No a z tohoto realneho zakladu sa daju veci riesit. A este si treba uvedomit pocet nahravajucich muzikantov na centimeter stvorcovy. Na vacsie baliky su uz ini cavovia a samozrejme, ze sa da preniknut aj k nim, ale to chce peniaze a cas. No a mesacne sa o Teba budu zaujimat napr. take firmy, ako vodarne, elektrarne, telekomunikacie a pripadne netrpezlivi veritelia. A tych bachorkami o svetlych zajtrajskoch moc neukecas. No a vzhladom na bliziaci sa koniec sveta, moc by som sa nespoliehal na zazrak, ktory by priamo pozdvihol Tvoje studio. Ale ak sa rozhodnes, prajem Ti vela sily a stastia.

Členom od
    Mar 2015
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

My sme si postavili hudobné nahrávacie štúdio v Prievidzi http://www.piarpro.sk

Podľa mojich skúseností je veľký rozdiel v tom, či sa chceš venovať aj hudobnej produkcii alebo čisto nahrávaniu a zvukovému inžinierstvu. Na Slovensku je to väčšinou tak, že v štúdiu robíš všetko, no v zahraničí je to väčšinou tak, že zvukový majster komunikuje priamo s producentom a ten má veľký vplyv na celkový zvuk kapely.

Prídi sa niekedy k nám pozrieť, poukazujeme Ti, ako to máme urobené.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky