+ Odpoveď do témy
Zobraz výsledky 1 po 8 z 8

Téma: Dilema so snimacom...

Členom od
    May 2009
    Level
    46
    Sila Reputácie
    17

Dilema so snimacom...

Caute,
    Davnejsie som tu pisal o tom, ze mi "zblbla" gitara po vymene strun (zmizol gain z jedneho snimaca, druhy zacal vrcat..) Vtedy ste mi odporucili, ze to pravdepodobne bude zlym uzemnenim a nieco mi kradne signal alebo chybny jack. Odvtedy som vymenil potak a nedavno som zobral gitaru do opravy, lebo som si s tym nevedel dat rady. Gitarar mi povedal, ze odisiel mi kobylkovy snimac Seymour SH4, ze sa to malokedy stane, ale asi sa prerusilo spojenie dnuka v snimaci a opravit sa to neda...

A tu prichadza moj problem. Gitarar mi tam zalozil nejaky lacny snimac nech sa viem zatial hrat. A v hudobnictve mi dal navrh, ze ak sa mi bude pacit tento lacny snimac, tak mu mam zaniest iba 15€ a vyriesene. Tato moznost sa mi nepaci nejako...

Alebo mi ponukol jeden snimac co tam mal, presne neviem jeho nazov nieco ako PAF Zebra (vraj to gibsony davali do gitar a viacero svetovych hracov hralo s tym snimacom Edieho V. H spomenul.) Ze novy stoji okolo 120 a da ho za 60 pouzity. Lenze ja neviem aky ma charakter ten snimac, nemam tusenia aky ma zvuk a ani ci sa hodi na metal. Tento snimac je pasivny. Podobal sa tomuto http://www.themusiczoo.com/product/5...kup-Set-Zebra/ ale neviem s istotou ci to bol ten.

Tretiou moznostou je ponuka z internetu. Za 50€ EMG 81 s Quick connectom. http://imgupload.sk/images/h/3/h3axocpofcbii3de2pck.jpg Tento snimac je aktivny, takze druhy kt. mam pri krku by sa nedal napojit kedze je pasivny... V celej gitare by sa zmenila elektronika na aktivnu, ktora je aj na fotke a mal by som jeden snimac. Kym by som nekupil do paru nieco aj ku krku. EMGcko by sa mi na metal isto hodilo to viem, len ci by mi velmi chybal ten pasivny pri krku (tovarensky ESP LH-130).

Otazka je, ci sa mi oplati kupit to EMG a poton este investovat do dalejsieho, alebo radsej kupit ten PAF co mi ponukol za 60 a nemusi sa menit ani elektronika... Okrem toho gitara mi cudne bzuci aj teraz ked nehram... Neviem, ci to bude nejakou pokazenou suciastkou, alebo ci to chybne napojil ten gitarar . Kupou EMG by sa mi asi aj tento problem vyriesil, kedze dostanem celu elektroniku k tomu...
    Co by ste volili vy ?

Členom od
    Jan 2010
    Level
    62
    Sila Reputácie
    20

Re: Dilema so snimacom...

EMG za 50€. Snimac u krku odpojis a vyriesene. Na metal aj tak nepotrebujes snimac u krku.

Členom od
    Jul 2007
    Level
    74
    Sila Reputácie
    27

este by som ti dal jednu alternativu a asi aj najlacnejsiu. premeraj snimac, resp jednotlive cievky aby si zistil kde je problem. nasledne si daj poskodenu cievku previt. taketo opravy robia v r.m pickups cca 200czk previtie jednej cievky + postovne. nevyhodou je ze je to v cechach. Myslim ale ze ked napises do sbs electronic alebo kent armstrong tak ti budu cievku tiez vediet previt. linky najdes na hlavnej stranke fora v lavo dole
    ...ked raz vyrastiem tak si kupim nejaku peknu lubovku a ked nahodou vyrastiem este viac a nebudem vediet co od dobroty tak si kupim dobro

"Nikdo není opravdu dobře oblečen, nenosí-li úsměv." P.B. Shelley
    Lekvár je produkt šialenej myšlienky neurobiť zo všetkých sliviek slivovicu....
    Stará cigánska múdrosť: Učme sa hudbe, lebo lepšie je mať na brade jeden mozoľ od huslí, ako na rukách desať od roboty

Členom od
    May 2009
    Level
    46
    Sila Reputácie
    17

ejha to mi nenavrhol asi preco ... Znie to fajn... Povedal, ze zmeral snimac a ten nereagoval... Neviem, co si z toho mam zobrat ze "nereagoval" na nieco predsa reagovat musel nie ? Dam to asi nejakemu elektrotechnikovi premerat este raz a skusit ho dat porobit... Dik Kubo

Členom od
    Apr 2011
    Level
    30
    Sila Reputácie
    13

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) frajerik Zobraz Príspevok
    Na metal aj tak nepotrebujes snimac u krku.
    No ja potrebujem na metal aj snimac pri krku. Haluz inac, ze sa dokaze snimac vobec pokazit a este pritom SD. Hm....

Členom od
    Jul 2007
    Level
    74
    Sila Reputácie
    27

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

to ze nereagoval je v "pohode" pretoze ak sa niekde porusilo vinutie tak je logicke ze nebude reagovat ale ako isto dobre vies tak HB ma dve cievky a nemyslim si ze chyba bude v oboch. takze treba premerat kazdu cievku samostatne, ak mas stvorzilovy vystup tak je to jednoduchsie. preventivne by som to premeral na spojeni vodicia z vinutia a kablu co pokracuje dalej cim vylucis zly kabel iduci zo snimaca.

takto prerusenia sa stavaju castejsie na SC kde sa tenky medeny drot navija priamo na polove nastavce a vplyvom ich oxidacie sa vedenie prerusi. V HB je vsak zvycajne medzi nastavcami a vinutim plastova vlozka. v starych gibson snimacoch vsak bola tato vlozka z javoru

este co sa tyka toho previjania tak by ti to mozno vedeli spravit aj niekde kde opravuju elektromotory. ak trochu pogooglis tak mozno najdes aj presne parametre snimaca (hrubka drotu, pocet zavitov)

EDIT: este som zabudol. v rm myslim snimac po previti aj zalievaju do vosku. neviem ako je to u sbs a KA ale ak by si si to dal niekde previt tak budes musiet potom snimac zaliat aby si sa vyhol piskaniu pri vacsich skresleniach. nie je to nic narocne, spravis to aj doma. myslim ze som to tu uz niekde popisoval ale najdi si na youtube pickup wax potting
    Last edited by kubb0; 29.05.2012 at 07:21. Dôvod: doplnenie
    ...ked raz vyrastiem tak si kupim nejaku peknu lubovku a ked nahodou vyrastiem este viac a nebudem vediet co od dobroty tak si kupim dobro

"Nikdo není opravdu dobře oblečen, nenosí-li úsměv." P.B. Shelley
    Lekvár je produkt šialenej myšlienky neurobiť zo všetkých sliviek slivovicu....
    Stará cigánska múdrosť: Učme sa hudbe, lebo lepšie je mať na brade jeden mozoľ od huslí, ako na rukách desať od roboty

Členom od
    Oct 2006
    Level
    74
    Sila Reputácie
    28

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

alebo si kúp dáky pasívny z netu a daj si ho namontovať, za 60 E kúpiš už hocičo.

Už ani Winnetou nemal rád komančov...
    "no? a kam sa Hendrix dostal bez teorie? pod zem!"

Členom od
    Aug 2008
    Level
    36
    Sila Reputácie
    14

Ja by som asi tiež pohľadal nejaký nový snímač na nete ako napísal Reeler, posielať snímač na previnutie, to je dosť komplikované, ale ak máš čas a máš rád svoj starý snímač tak si ho daj previnúť, neni o čom, je to už na tebe
    " Sedeli vrabce na zábradlí, sedeli až kým neprechladli."

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Kľučové slová pre túto tému

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky