+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 2 1 2 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 16

Téma: kovove struny na akusticku gitaru

Členom od
    Oct 2012
    Level
    16
    Sila Reputácie
    9

kovove struny na akusticku gitaru

Zdravim chcem si kupit nove struny na akusticku gitaru. mam domy SX gitaru.
    Rozmyslal som nad timito http://muziker.sk/struny-pre-gitary/...nd_nxa-11.html ale necham si poradit.

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    88

Re: kovove struny na akusticku gitaru

Aká gitara od SX by to mala byť ? Western /Dreadnought, Mini Jumbo, Traveller, Auditorium, Junior, klasická, .....

Členom od
    Oct 2012
    Level
    16
    Sila Reputácie
    9

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    88

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) lukac Zobraz Príspevok
    Zdravim chcem si kupit nove struny na akusticku gitaru. mam domy SX gitaru.
    Rozmyslal som nad timito http://muziker.sk/struny-pre-gitary/...nd_nxa-11.html ale necham si poradit.
    Výber značiek je rozsiahly, tiež si môžeš vyberať podľa tvrdosti (hrúbky) strún, ako aj použitých materiálov podľa vlastných predstáv a požiadaviek. Kedysi dávnejšie som tu na fóre písal dosť materiálu o strunách. Ak ťa zaujíma téma o strunách a pohľadáš to, máš celkom zaujímavé čítanie.
    Tebou vybraté struny sú solídna stredná trieda.

Členom od
    Oct 2012
    Level
    16
    Sila Reputácie
    9

forum.gitarista.sk/showthread.php?t=1469&highlight=struny tento clanok? ak nie vedel by si mi ho linkunt?
    inak do strun sa vobec nevyznam, znacky vidim 1. krat a sam by som asi nevedel co je premna najlepsie. hram skoro vsetko od popovych pesnicniek typu jason mraz po rock ako nickelback a nejake vybrnkavacky. neviem aky zvuk budu mat desiny, jedenastky, dvanastky. tie jedenastky som tam dal preto ze to je taky stred. asi tie vyskusam. inac ty bi si mi ake struny odporucil?

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    88

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) lukac Zobraz Príspevok
    forum.gitarista.sk/showthread.php?t=1469&highlight=struny tento clanok? ak nie vedel by si mi ho linkunt?
    inak do strun sa vobec nevyznam, znacky vidim 1. krat a sam by som asi nevedel co je premna najlepsie. hram skoro vsetko od popovych pesnicniek typu jason mraz po rock ako nickelback a nejake vybrnkavacky. neviem aky zvuk budu mat desiny, jedenastky, dvanastky. tie jedenastky som tam dal preto ze to je taky stred. asi tie vyskusam. inac ty bi si mi ake struny odporucil?
    V princípe desiny sú z nich najmäkkšie, jedenástky sú trocha tvrdšie ,...12.ky ešte viac a 13 sú len pre tých čo majú silné a zdravé šľachy a prsty a vyžadujú veľmi pevný tón (zvyčajne bluesmani. Ak si začiatočník asi by bolo najvhodnejšie začať s najmäkšími 10-kami, ak si trúfneš tak aj 11-kami. Čo sa týka značiek, musíš si vlastne nájsť to čo ti najviac bude zvukovo vyhovovať. Pravda je taká že každému sa môže páčiť niečo iné, každý má trocha iné prsty, iný sluch a preto by som tu nerád odporúčal konkrétnu značku. Je to tak trochu o čase a skúšaní rôznych strún. Nakoniec ak nájdeš tie "svoje" tak nebudeš počúvať na nikoho. Na trhu máš napríklad: D´Addario, Rotosound, Ernie Ball, Thomastik, Cleartone, Elixir, Everly, B-52, a mnoho ďalších z EU, USA, UK, aj lacných kórejských a čínskych strún. Okrem značiek si môžwš vyberať aj z materiálov: Bronze, Phosphor Bronze, Nickel, Steel, tiež potiahnuté plastom proti korózii, a ak sa ti nepáčia kvílivé zvuky strún pri ťahaní prstami po strunách, tak sú aj hladené (používajú najmä Jazzmani.

Členom od
    Oct 2012
    Level
    16
    Sila Reputácie
    9

uz hram ale tri roky na gitare ale z toho 2 roky to bola klasika s nilonkami. asi teda vykusam na zaciatok tien rotosound 11, uvidim co poviedia prsty ale mali by to vydrzat. zatial dik

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    88

Vieš tak ako všetci iní gitaristi si hľadali a mnohí dodnes hľadajú zvukový prejav svojej gitary, budeš musieť prejsť aj ty týmto procesom. A nie je to len strunami. Najlepšie na celom je to, že ak zahrajú dvaja gitaristi na tých istých strunách (prípadne aj na tom istom nástroji) nemusí byť výsledný sound rovnaký, lebo gro tvorby zvuku je v "pazúrikoch" gitaristu. Preto sa nedaj ovplyvňovať nikým a uberaj sa trpezlivo svojou cestou

Členom od
    Oct 2012
    Level
    16
    Sila Reputácie
    9

ok to si budem pametat.
    a nepoznas este nejaky dobry hudobny obchod v TT a okoli, alebo v BA? lebo ked som pozeral zahranicne e-shopy tak oproti muzikeru su dost lacnejsie.

Členom od
    Nov 2007
    Level
    85
    Sila Reputácie
    47

v TT Skacel, pohodoví chalani, poradia, pomôžu...
    GuitWashburn N2 Nuno Bettencourt Signature Model, Copy Of Strat, Marin Electroacoustic /nylon strings/
    Bass Lakland Jazzbass, LTD ESP B206, Squier Pbass
    Amp : Orange DT, Orange 2*12
    Eff : AKG wireless system, In Ear monitoring system, Bassboard : Line selector, Zoom MS60-B, DIbox
    Using : M-Audio Hardware, M-Audio Studiophile, Rode NT-1A, AKG-C1000/3000, Shure Beta52,SM57,SM58,PG56,PG81, Audix i-5

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky