+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 2 1 2 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 13

Téma: Tuning Drop B

Členom od
    Jun 2010
    Level
    28
    Sila Reputácie
    15

Wink Tuning Drop B

Čaute,kedže viem že vás je tu väčšina skúsenejších než ja tak sa vás chcem spýtať že ako presne naladím gitaru DROP B?Podľa ucha to presne nedám isto,vlastním marshall ladičku klasickú dalo by sa to aj s ňou?tuto ukážka-http://www.youtube.com/watch?v=R-Y_Y0x6lVM&feature=relmfu

Členom od
    Apr 2011
    Level
    40
    Sila Reputácie
    22

Re: Tuning Drop B

Drop B ladenie obsahuje tony BF#BEG#C# ak nemáš chromatickú ladičku tak pán boh s tebou, skús si stiahnut do PC AP guitar tuner, zapojit gitaru do Mic In vstupu a ladit to tak. Alebo ak máš guitar pro, pusti ti ako znie ton B a nalad si gitaru, ako ton F# atd atd.
    Btw ak máš 9viatky struny a nejaké mastné tremolo tak to gl.
    Awaken in the silent night. Alone, inland hysteria.I am a stranger in this land.Here I kneel before you. Oh, solemn glory. - CoL Following Betulas

Členom od
    Jan 2010
    Level
    62
    Sila Reputácie
    22

z ecka podladis vsetky o 1 a pol a Eckovu strunu este o 1 cely(ak ma matika neklame). proste si to vygoogli. potrebujes ladicku a hrubsie struny, ak mas tremolo tak to radsej neskusaj ked sa pytas take otazky lebo ti to nebude ladit intonacia(to si mozes tiez vygooglit a studovat) na nete mas MILION videi na yt, clankov po svk, cz eng.
    Last edited by frajerik; 15.10.2012 at 15:06.

Členom od
    Apr 2011
    Level
    40
    Sila Reputácie
    22

0 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

hej ? tak si zopakuj matiku pre istotu aj ty
    Awaken in the silent night. Alone, inland hysteria.I am a stranger in this land.Here I kneel before you. Oh, solemn glory. - CoL Following Betulas

Členom od
    Nov 2007
    Level
    75
    Sila Reputácie
    25

všetko sa dá ja som si ibanezu naladil do drob B s obyčajnou ladičkou tak že som podladil všetky struny o 1 a pol tona , ale najhrubšiu strunu o 2 a pol tona, z toho vyplýva že na tretom pražci ti musi ladička ukazovať normalne tony v klasickom ladeni , a na nahrubšej strune na piatom pražci . Struny som mal desiny a znelo to v pohode. Mam dvojzvratne tremolo tak som ho musel inak nastaviť . ale pokial chceš stale hravať v drob B tak si kup aspon 12-ky struny (znie to odost lepšie a aj pohodlnejšie sa hra, pretože desiny su v drob B jak blato)
    Last edited by SOAD; 15.10.2012 at 11:55.
    Ibanez Prestige Rg 1570 MRB
    Squier Affinity Stratocaster - RW - 3 Tone Sunburst
    Home made guitar
    španielka marris
    Blackstar HT-5RH
    Kustom ARROW16DFXJ
    Digitech XMM Metal Master Distortion
    Wah Dunlop 95Q
    BOSS DS-1
    BOSS SD-1
    BOSS BF-2

Členom od
    Apr 2011
    Level
    40
    Sila Reputácie
    22

3 z 3 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

ktorý z vás kokotov mi dal - na posledný príspevok ? odteraz budem ponúkat lekcie matematiky na gitarovom fóre alebo čo ? ja viem že na ruke máte len 5 prstov ale do 6 nie je také ťažké napočítať.

Členom od
    Mar 2011
    Level
    22
    Sila Reputácie
    14

vsetci mate pravdu
    Last edited by Chesus; 15.10.2012 at 20:41.
    Guitar: Ibanez GRG170DX + EMG 81/85, Cort AD870 (R.I.P 2.2.2010 - 7.7.2012)
    Amp: Vox MINI3
    Effect: Modtone Speedbox Distortion

Členom od
    Nov 2007
    Level
    85
    Sila Reputácie
    50

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Mess Zobraz Príspevok
    ktorý z vás kokotov mi dal - na posledný príspevok ? odteraz budem ponúkat lekcie matematiky na gitarovom fóre alebo čo ? ja viem že na ruke máte len 5 prstov ale do 6 nie je také ťažké napočítať.
    to je tu nová móda s tými mínuskami...
    GuitWashburn N2 Nuno Bettencourt Signature Model, Copy Of Strat, Marin Electroacoustic /nylon strings/
    Bass Lakland Jazzbass, LTD ESP B206, Squier Pbass
    Amp : Orange DT, Orange 2*12
    Eff : AKG wireless system, In Ear monitoring system, Bassboard : Line selector, Zoom MS60-B, DIbox
    Using : M-Audio Hardware, M-Audio Studiophile, Rode NT-1A, AKG-C1000/3000, Shure Beta52,SM57,SM58,PG56,PG81, Audix i-5

Členom od
    Jun 2010
    Level
    28
    Sila Reputácie
    15

Klídek ľudia,dík za pomoc.No a ešte som sa chcel spýtať že ja chcem hrávať aj DROP B aj na klasicko naladenej gitare a kedže si kúpim dvanástky alebo trinástky struny ktoré som kukal na nete zneli asi najlepšie že či to nebude znieť zle keď nebude podladená.A skúšal som teda podladiť podľa vašich rád o 1,5 tóna znie to vskutku fajn len nechápem prečo by som hrubé E mal podlaďiť až o 2,5tóna?.Inak tremolo nemám,vlastním Jackson DKXT.

Členom od
    Apr 2011
    Level
    40
    Sila Reputácie
    22

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

nejde o to žeby znela gitara zle na hrubých strunách ale tebe sa bude zle hrať + gitaru treba primerane nastaviť, ináč ti tremolo bude lietať a ohýbať sa krk. Preladovať sa z drop B do E teda nie je principiálne dobrý nápad.
    prečo máš hrubé E podladiť až o 2.5 tóna ? dokážeš to urobiť inak aby sa z E stalo B ?
    E>polton - D# >polton - D > polton - C# >polton - C>polton H(pre teba B). Keď už neovládaš tóny/noty tak aspon matiku použi

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky