+ Odpoveď do témy
Zobraz výsledky 1 po 4 z 4

Téma: Pomoc

Členom od
    Dec 2012
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

Cool Pomoc

Zdravím, neviem či bude niekto ochotný mi odpísať ale keď áno budem rád som úplný amatér, ale chcem začať hrávať na base, preto vás prosím o rady, viem že to tu už bolo 100x omielané ale potrebujem poradit v tomto :

Plánujem si zakúpiť basu : Yamaha RBX 170 BL
    a kombo : http://www.shop.muzikus.sk/sk/dimave...30w-14600.html

a potrebujem poradiť aj neaký dobrý prepojovací kábel, a zhodnotiť či sa chystám nakúpiť dobré produkty za všetky odpovede vám budem maximálne vďačný

Členom od
    Jul 2007
    Level
    74
    Sila Reputácie
    28

Re: Pomoc

Vidim ze sa nikto nechyta tak skusim odpovedat takto.
    Pises ze si si preluskal nejake tie temy a urcite si si vsimol ze sa v kazdej opakuje, ak chces nieco kupit tak to treba vyskusat. Ako vravi jedno stare zname porekladlo tisic ludi, tisic chuti. Vacsinou sa tu zaciatocnikom radi to iste, nakolko su tie veci overene. Bohuzial vela z nas sa uz poucila ze kupa podla obrazku a samozrejme ze toho najlacnejsie konci takmer vzdy trpkym sklamanim, ktore sa dostavi velmi skoro... toto mi huci, toto mi sumi, piska, rozladzuje sa, robi to ci nerobi ono. Tym nechcem povedat ze mas investovat tisice ale aby si si uvedomil ze ked je to lacne, niekde usetrit museli a to sa prajavy na vyslednom zvuku, kvalite materialov, zivotnosti a celkovom pocite z hrania.

nejdem sa vyjadrovat konkretne k tomu co si si vybral ale myslim ze sa da vseobecne zhodnotit: vyhni sa znackam ako dimavery, stagg, behringer,sx, roznym packom. to su vacsinou napodobneniny tych najlacnejsich produktov znamych znaciek, ktore tiez vacinou za vela nestoja. ak chces usetrit, tak jednoznacne pozri inzerciu. za cenu noveho kupis nieco pouzita o triedu, dve lepsie. Ak chces silou mocou nove veci tak skus pozriet nejake basy od firmy cort, aparaty napr roland, ampeg, fender, line 6, kustom. Basaci uz mozno presnejsie poradia. Kazdopadne vybrat si musis sam..ci uz to bude na zaklade rad, precitanych recenzii, pozretych videi alebo tolko odporucaneho odskusania je na tebe.

Vela zdaru
    ...ked raz vyrastiem tak si kupim nejaku peknu lubovku a ked nahodou vyrastiem este viac a nebudem vediet co od dobroty tak si kupim dobro

"Nikdo není opravdu dobře oblečen, nenosí-li úsměv." P.B. Shelley
    Lekvár je produkt šialenej myšlienky neurobiť zo všetkých sliviek slivovicu....
    Stará cigánska múdrosť: Učme sa hudbe, lebo lepšie je mať na brade jeden mozoľ od huslí, ako na rukách desať od roboty

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    89

Ťažko tu radiť, ale osobne si myslím, že kupovať 30 W kombo na basu sú zbytočne vyhodené peniaze, lebo nakoniec (ak to prežije počiatočné "trápenie" adepta) skončí ako "cvičítko v paneláku" a pri nervóznejších susedoch alebo členoch rodiny s použitím len cez slúchadlá. Na pódiu alebo v skušobni sa 30 W na basu nebude chytať ani pri akustických bicích bez ozvučenia.
    Viac rozumne by sa mi zdala akustická basgitara na oboznámenie sa s prstokladmi ako aj na cvičenie doma. Neskôr ak sa rozhodneš že ti "hrubé struny" učarovali sa určite budú meniť priority (4 . 5, 6 strunová, bezpražec, aktívna / pasívna elektrika, značka basy, typ krku - jazzbass, precisionbass a podobne). Neskôr možno zistíš že aj cez rôzne bazáry a aukčné predaje je možné kúpiť výborný nástroj (už vyhratý) za slušný peniaz. Aparát na basu ak budeš chcieť hrať v kapele asi budeš chcieť tak 200 - 300 W kombo (resp. hlavu + box) a možno aj silnejšie a to malíčké prdítko ti bude iba doma zavadzať. Unáhliť sa určite nemá zmysel.
    Ber to len ako môj induividuálny pohľad na vec a ty sa nakoniec beztak rozhodneš ako sa rozhodneš.

Členom od
    Nov 2008
    Level
    68
    Sila Reputácie
    25

ospravedlnujem sa za tento off topic post, ale ked som zbadal nazov tejto temy tak som si spomenul na toto: http://www.youtube.com/watch?v=xqQ6Z-HmAqY

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky