+ Odpoveď do témy
Zobraz výsledky 1 po 5 z 5

Téma: kratke kable na snimacoch

Členom od
    Jan 2011
    Level
    29
    Sila Reputácie
    0

kratke kable na snimacoch

Zdravim
    Nie som ziaden elektrotechnik len sem tam nieco spakujem niekedy to ide niekedy nie mam staru japonsku gitarku typ stratocaster a momentalne mam problem s dlzkou snimacovych kablov..potreboval by som ich predlzit..robil to uz niekto? nechcel by som dobabrat tie snimace takze za kazdu radu budem vdacny

Členom od
    Jan 2010
    Level
    62
    Sila Reputácie
    20

Re: kratke kable na snimacoch

tak ich skus vytiahnut. vacsinou maju dostatocnu dlzku len su poskladane alebo natlacene. alebo ich predlzis po kutilsky :d

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    89

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) tomando1 Zobraz Príspevok
    Zdravim
    Nie som ziaden elektrotechnik len sem tam nieco spakujem niekedy to ide niekedy nie mam staru japonsku gitarku typ stratocaster a momentalne mam problem s dlzkou snimacovych kablov..potreboval by som ich predlzit..robil to uz niekto? nechcel by som dobabrat tie snimace takze za kazdu radu budem vdacny
    A v čom je problém ak píšeš že spajkovať dokážeš ? Je bežné vymeniť tienený káblik ako aj nadstaviť mu dlhší alebo kratší kúsok. Vždy ale musí ísť o tienený káblik a nesmie sa zameniť stredný "živý" vodič s opletením (tienením). Pozor na skraty. Je dobrú kontrolovať svoju prácu merákom (multimeter).

Členom od
    Jan 2011
    Level
    29
    Sila Reputácie
    0

takze v podstate staci ked zoberiem totozny kablik a napojim ho na povodny? teda ze ich zmocem a dam trochu cinu ta ten uzol?

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    89

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) tomando1 Zobraz Príspevok
    takze v podstate staci ked zoberiem totozny kablik a napojim ho na povodny? teda ze ich zmocem a dam trochu cinu ta ten uzol?
    Samozrejme ano - žiadna veda. Len si daj záležať aby sa ti cín dobre "rozlial" inak budeš mať "studené spoje a problémy. Veľké hľuzy cínu tam nedávaj, iba toľko aby to spolu držalo a pri spajkovaní používaj kolofóniu - lepšie chytá cín. Stredný vodič po spojení omotaj páskou alebo natihni bužírku, a až potom spoj vonkajšie tienenie (opletenie) - to už netreba izolovať.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky