+ Odpoveď do témy
Zobraz výsledky 1 po 9 z 9

Téma: Zmen ahrubky strun- Vystuha alebo prilis hrube struny

Členom od
    Apr 2009
    Level
    34
    Sila Reputácie
    16

Zmen ahrubky strun- Vystuha alebo prilis hrube struny

Zdravim pani,
    brata som poslal kupovat desiny struny, doniesol hybridy 10-52 co myslim ze je dost rozdiel ale ide o to, ze som cital na inych forach, ze na niektore gitari by sa nemali davat hrubsie ako tie desiny z dovodu ze by sa mohol poskodit krk, ktory je tensi a dlhsi ako na nejakom LPcku myslim. Asi je to pripad aj mojho Washburn-a xmpro2f, ktory mal z vyroby deviatky klasicke dadaria. Takze otazka znie - Je bezpecne tam dat tie hybridy s tym ze nastavim vystuhu? Domnievam sa, ze vystuha sa nastavuje s povolenimi strunami staci ich len trocha rozladit alebo povolit ze budu lietat? Dam tam hrubsie struny takze to znamena, ze vystuhu musim dotiahnut aby sa vyrovnal vacsi tah strun?
    Dakujem.
    Music is a universal language, and needs not be translated. With it soul speaks to soul.

Členom od
    Jul 2007
    Level
    74
    Sila Reputácie
    30

Re: Zmen ahrubky strun- Vystuha alebo prilis hrube struny

kludne to obuj...ja som mal tiez povodne deviny a teraz mam jedenastky. na zvysok si si odpovedal spravne...ak bude treba nastavovat vystuhu tak jej pritiahnutim aby si vyrovnal tah strun
    ...ked raz vyrastiem tak si kupim nejaku peknu lubovku a ked nahodou vyrastiem este viac a nebudem vediet co od dobroty tak si kupim dobro

"Nikdo není opravdu dobře oblečen, nenosí-li úsměv." P.B. Shelley
    Lekvár je produkt šialenej myšlienky neurobiť zo všetkých sliviek slivovicu....
    Stará cigánska múdrosť: Učme sa hudbe, lebo lepšie je mať na brade jeden mozoľ od huslí, ako na rukách desať od roboty

Členom od
    Apr 2009
    Level
    34
    Sila Reputácie
    16

dakujem pekne este sa opytam mam prehodit najprv struny teda nahodim tie nove hybridy nechat ich trochu povolene a potom dotahovat vystuhu?
    Music is a universal language, and needs not be translated. With it soul speaks to soul.

Členom od
    Feb 2009
    Level
    45
    Sila Reputácie
    19

prehoď struny.. normalne to nalaď :P a potoom uvidíš či sa krk ohol a bude ho treba dotiahnuť alebo nie... ale nečakam že nastane nejaka zmena .. daj nam potom vedieť či sa to ohlo len tak zo zj**u
    Fender Standart Stratocaster-Sunburst,MN,3 single
    Fender Frontman 65r
    Digitech RP70

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    91

Aby si videl priebežne čo ti robí s krkom výmena strún, odporúčam ti meniť postupne struny jednu po druhej na naladenom nástroji (každú naladenú strunu hneď doladiť). Tento spôsob bude robiť okrem iného aj menší šok pre krk tvojho nástroja oproti prípadu že zhodíš komplet staré struny a nahodíš komplet nové.

Členom od
    Jan 2011
    Level
    55
    Sila Reputácie
    14

Chcel som sa vas spytat, pri hybridnych setoch sa nemoze stat, ze jedna strana krku bude namahana viac ako druha a ze sa ten krk zvrtulie? To by sa potom uz nedalo odstranit len pritiahnutim, ci?

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    91

Ak to nie je krk gitary z umelo "narýchlo" sušeného dreva z čínskych, vietnamských alebo indonézskych fabrík tak určite nie. Nástroje ktoré boli vyrobené z poriadneho dreva nemajú problém ani z 12-kami strunami či ešte hrubšími.

Členom od
    Jan 2011
    Level
    55
    Sila Reputácie
    14

aj keby som dal povedzme 8-52 tak sa nemam coho bat(cisto hypoteticky)? Lebo na mojom squiery, nuz, nechem tam nieco pokazit

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    91

Nič sa ti nepokazí, kľudne použi aj 10 - 52 len ak máš Strat s vibrapákou, bude treba buď trocha pritiahnuť pružiny aby bolo tremolo v pohode, alebo pridať naviac pružinu (y) ak máš iba tri.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky