+ Odpoveď do témy
Zobraz výsledky 1 po 10 z 11

Téma: Výber basgitary

Hybrid View

Členom od
    Mar 2013
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

Výber basgitary

Dobrý deň, chcem si kúpiť basgitaru, kombo som si kúpil Warwick BC150. Nad gitarou uvažujem buď YAMAHA RBX 270, ktorá je z masívnej jelše, alebo americkú značku JAY TURSER JTB 400 a JTB 402.
    Keby som bral turserov, zobral by som oboch, lebo jeden je JAZZ bass a druhý je PRECISSION bass.
    Dám Vám tu aj linky na basgitary. A hrajem štýl Punkrock, teda Inekafe, Green day a Horkýže Slíže. NA JT ma zaujalo, že gitara je za lacný peniaz a je takisto s masívnej jelše, do ktorej by sa potom aj oplatilo dať Fender snímače. Dúfam že mi budete vedieť poradiť a budete ochotný, pretože sa v tom nevyznám. Yamahu som skúšl, padla mi do ruky, ale jej vzhlad sa mi až tak nepáči, lebo skor inklinujem k tomu Fender vzhladu. Tu sú linky:
    http://kytary.cz/jay-turser-jtb-402-iv/HN123524/
    http://kytary.cz/jay-turser-jtb-400c-tsb/HN123522/
    http://kytary.cz/yamaha-rbx-270j-fb/HN113494/
    Ešte raz ďakujem za odpovede, s prianím pekného dňa Tomáš.

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    89

Re: Výber basgitary

Ako si povedal, je to za lacný peniaz a v tom sa skrýva riziko. Samozrejme netvrdím že sú to zlé nástroje, ale keďže ide o "šikmookú" produkciu - pravdepodobne Vietnam, Indonézia a podobne (aj keď ide o americkú značku JAY TURSER JTB 400 a JTB 402), preto aj kvalita bude kus od kusa rôzna. Preto si treba každý nástroj pred zaplatením aj skúsiť obrnknúť. Aby si potom nebol sklamaný čo si to kúpil cez internet. Hádam si len nemyslíš, že amíci by robili tieto nástroje tak lacno. Problém u nich nebude v snímačoch, ale v NONAME HW a materiáli (dreve) a jeho spracovaní. Lak zakryje totiž všetko.

Členom od
    Feb 2009
    Level
    45
    Sila Reputácie
    17

ja na tvojom mieste by som sa poobzeral po nejakych strednych radach Squierov.. predsa len je to pod očkom tej najlepšej nástrojovej firmy sveta :P
    Fender Standart Stratocaster-Sunburst,MN,3 single
    Fender Frontman 65r
    Digitech RP70

Členom od
    Mar 2013
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

Tak to áno, máte pravdu, že nikto nevie čo je to zač, ale píše že to je masívna jelša, tak ma to zlákalo, že to može byť dobry nastroj. Len je to asi riziko, lebo mám od kamaráta požičanú gitaru Stagg JB ale tá sa rozladuje po každej pesničke. Viem že tá Yamaha je kvalitná, ale vzhladovo mi pripadá taká metalova a to nejak nemusim. Keby robili tie kopie fenderov z JB snimačom aj s PB na jednej gitare ako tá Yamaha... A Yamaha aj dobre dží ladenie, snímače sú kvalitnejšie, ale predsa ma lákal ten JT hlavne že to je jelša, ale neviem či niekto z Vás s tým nemá skúsenosti, tak preto sa pýtam. Viem že záleží od kusu. A ináč som na tie Squier moc dobrého nečítal, ked tak Vintage, alebo Classic Vibe, ale tie su tiež len bud PB alebo JB. Ďakujem za Vaše odpovede. Tomi.

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    89

Obávam sa že takéto škatuľkovanie nie je celkom správne. Každá značka má svoje "shity" ale aj dobré kúsky (aj YAMAHA, aj SQUIER a dokonca aj slávny FENDER a ďalšie). Je to tým, že každý sa snaží ušetriť na nákladoch na výrobu a tak sa odrbáva kde sa len dá. A pravda je, že v ázijských štátoch ľudia sú ochotní robiť aj za "misku ryže" ale nejde o žiadnych fachmanov. Robia samozrejme aj dobré nástroje ale tie sa na český a slovenský trh nedostanú, lebo naši obchodníci nejdú za kvalitou ale za najnižšou cenou aby zarobili maximum (viem čo hovorím, lebo som sa pohyboval v tomto biznise)..
    Videl som dokonca aj telá gitár pozlepované z rôznych kúskov dreva (zrejme odpad) a potom je to krásne zamaskované lakmi takže na prvý pohľad nič nezbadáš. Odhalí to iba skúsené oko pri podrobnej prehliadke. Pri servisovaní nástrojov som už narazil aj na kusy kde bol vzpodložený hmatník kúskom šmirgľa, alebo odrbaný krk všelijako zlátaný pričom na pohľad to bolo OK, len sustain prezradil že je tam problém. Rovnako sa môžu vyskytnúť aj hluché miesta na hmatníku - tzv. vlky. Preto odmietam z princípu nakupovať nástroj cez internetové predajne alebo bez dôkladného vyskúšania.

Ak sa ti páči to čo si uviedol, je to OK, ale musíš si ako som povedal vycestovať na kamennú predajňu ktorá ich predáva a vypýtať si viac kusov jedného modelu a každý si vyskúšať "nasucho" aj v aparáte. Na yáklade toho čo reálne cítiš v rukách a počuješ sa potom rozhodni pre kúpu toho ktorého kúska.
    Last edited by muziker; 30.03.2013 at 09:52.

Členom od
    Apr 2006
    Level
    87
    Sila Reputácie
    28

Poradil by som tinapriklad nieoc od Cortu, trebars B4ku, su to take univerzalne basy na vsetko a hlavne maju velmi pohodlne hmatniky, ale po novorocnom zdrazeni by sa to uz moc neoplatilo Ak sa ti pacia Yamahy tak http://kytary.cz/yamaha-rbx-374-fls/HN113497/ tieto su dost v pohode, su aj v inych farbach...tie snimace zneju dost slusne, mne na nich vadi len to ze maju farbeny aj krk. Potom trebars http://kytary.cz/cort-c4h-bks/HN109684/ su velmi slusne a vyzeraju velmi dobre, robia sa aj v bielej. Ak chces nejaku klasiku tak trebars http://kytary.cz/fender-squier-vinta...n-bl/HN112445/ tie maju uz aj duncan designed snimace, hraju dost dobre a spracovanie je tiez uplne niekde inde ako u tych lacnych kusov.
    Tym basam co si sem dal by som sa oblukom vyhol, to su vyhodene peniaze, okolo tych 300 eur je podla mna taka dolna hranicu pod ktoru netreba ist.

P.S. ja som kupoval basu cez net z kytar.cz Cort B5 a prisla v takom stave, ze som som ju len trochu doladil, kedze cestovala v zime a bolo. Dohmat krasne nizky, oktava ladila aj na Hcku...a nastastie drevo moc osidit nemohli, kedze je to telo z jedneho kusu a nema ziaden lak ale je pravda ze u tzchto lacnych gitar sa neoplati riskovat...aj utych drahych sa najdu riadne nepodarky.
    Ale take rady, ze chod do predajne kde maju viac kusov toho isteho modelu a skusaj, ktory je lepsi...to je zbytocne ak clovek nebyva pri nejakych superhudobninach, lebo tie zasoby byvaju asi take, ze napriklad muziker ma na sklade sice ale 5 kusov, ale kazdy je na inom konci sveta a nemas ani ako porovnat dva rovnake kusy, takze ak nemas dakoho skuseneho so sebou tak sam zistis v tej predajni prd.
    Last edited by Xibal; 30.03.2013 at 09:57.
    Fender Strat (Dimarzio Super Distortion pickup)
    Line6 UX2

Členom od
    Mar 2013
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

Ďakujem pekne za rady, tie aktívne basy ma nejak nelákajú, podla mna sa ani nehodia na moj štýl, tá Squier je krásna, tie Vintage rady všetci chvália, len to má háčik že to sú len precission bassy. Jazz snímač nemajú a to je škoda. A ked už, tak sa ešte opýtam na signature model mike dirnt. Je to fakt krása, čo sa designu týka, tolko by som za nu ešte dal. Čo poviete. A ja som si ináč myslel že tá Yamaha RBX 270 je dobrá basa, že tým nič neskazím. Tak dajme tomu keby som porovnával tú Mike dirnt a Yamaha RBX 270 a ten Squier Vintage. Kotrá by bola z nich naj? Ďakujem za rady. Slovinský.

Členom od
    Mar 2013
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

Ale pozor! teraz som si všimol že tie squiery sú z agathisu dreva. Yamaha je jelša.

Členom od
    Apr 2006
    Level
    87
    Sila Reputácie
    28

Kludne mozes mrknut aj na toto http://kytary.cz/fender-squier-vinta...n-bk/HN112447/
    Ta aktivna elektronika ma svoje vyhody, hlavne ta siroka skala zvukov co z toho dostanes, len tie lacne aktivky vacsionou aj pridavaju dost sumu a bordelu do zvuku. Mne osobne sa hentie Yamahy nepacia, prid emi to kvalitou jak tie lacne Stagy, ale mozno su to len moje rpedsudky

Ja by som to nejak neriesil, ten agathis je riadne tazky kus dreva, to bude mat podla mna dobre basy, ked som drzal jednu LTDckovu gitaru z toho tak som mal pocit ze drzim nejake mahagonove LPcko a SQuier na to dava aj tak taky pevny lak ze to drevo pod tym nikdy neuvidis Mna by na nich hlavne lakali tie snimace, sice to niesu originaly, ale zvukovo su velmi dobre, na tie ceny.

Tu mas javorove telo http://kytary.cz/fender-squier-vinta...n-na/HN086509/ ale osobne nemam rad javorove lakovane hmatniky...
    Last edited by Xibal; 30.03.2013 at 10:35.
    Fender Strat (Dimarzio Super Distortion pickup)
    Line6 UX2

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Kľučové slová pre túto tému

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky