+ Odpoveď do témy
Zobraz výsledky 1 po 8 z 8

Téma: výber multiefektu: zoom G1 XN vs G2.1NU

Členom od
    Jun 2009
    Level
    34
    Sila Reputácie
    12

výber multiefektu: zoom G1 XN vs G2.1NU

Ahojte, rozmýšľam o kúpe multiefektu, trocha som prelistoval muziker a viac menej som si vybral tieto dva: ZOOM G1 XN a G2.1NU
    Je medzi nimi značný cenový rozdiel, preto ma zaujíma Váš názor, čo by mohlo pasovať viac mne Hrávam na gitare viac menej len doma, sám pre seba, cvičím, neplánujem v blízkej (ani vzdialenej zatiaľ dobe nič extra viac (sem tam možno s niekym len tak), ani môj skill nieje nejaký úžasný, mám to skôr ako koníček než nejakú vážnejšiu hru (niekedy sa mi stane že nehrám aj pár dní). Z toho dôvodu zvažujem tú cenu, ak by som sa tomu venoval poriadne na 100% tak samozrejme nieje o čom (ale to by som už asi bral radšej poriadnu techniku a nie multiefekt...).

V podstate chcem, aby som tam mal pedál, ale ak navrhnete niečo iné, kde sa to ozaj oplatí bez neho, nebudem proti. Čo sa týka zvuku, samozrejme lepší je lepší ale pokiaľ nieje ten rozdiel zásadný, tak to až tak neriešim, ako hovorím, nebudem s tým hrať prakticky nikde. Na čom mi v tomto prípade záleží omnoho viac, je skôr používateľské hľadisko. Teda ako sa s tým robí, čo to vydrží (nezvyknem po veciach moc dupať, ale predsa...), v tomto prípade aj komfort pri práci s pedálom. Ako funguje prepínanie efektov (na G2ke sa mi veľmi páči ten display, i keď toto určite nieje dôvod aby som dal za to raz toľko €). Inými slovami, prinesie ten cenový rozdiel o toľko viac?

Pridám ešte linky:
    http://www.muziker.sk/gitary/gitarov...92-zoom-G2.1NU
    http://www.muziker.sk/gitary/gitarov...997-zoom-G1-XN

PS: kebyže má dakto nejaký funkčný multiefekt tak môžem zobrať aj používaný, bazáry som zatiaľ nepozeral, ale nebránim sa ani tomu..

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    88

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Re: výber multiefektu: zoom G1 XN vs G2.1NU

Najprv si treba položiť otázku či to má byť hračka za pár šušňov na domáce pobavenie sa bez veľkých očakávaní čo do kvality zvukov, alebo sa od toho bude očakávať aj slušný zvuk pri vážnejšej práci s nástrojom.
    Potom treba zvážiť, či je skutočne potrebné také množstvo zvukov ako ponúka ZOOM, ale pritom väčšina je pri serióznej hre na gitaru nepoužiteľná a zbytok má dosť nízku kvalitu - napríklad také skreslenie.
    Nakoniec treba zvážiť, či nie je zbytočné kupovať multiefekt ak by stačilo za tie peniaze kúpiť napríklad slušné skreslenie, prípadne delay, WAH, ...a podobne aj keď už použité.
    Osobne si myslím, že ZOOM je hračka pre experimentátorov a nie seriózny efekt pre gitaristu. Aspoň z dlhodobejšieho hladiska.

Členom od
    Apr 2011
    Level
    30
    Sila Reputácie
    12

Ja si myslim, ze chalan presne napisal, na ake ucely to chce a co s tym chce robit a ja by som mu to len odporucal. Multak podla mna ponuka na jeho moznosti a zamer najlepsi pomer cena/vykon. Nie vzdy podla mna treba odporucat kupu analogovych efektov alebo draheho digitalu. Ak chce mat moznost vyberu efektov, kupi za cenu toho lacnejsieho Zoomu, ktory by som na uvod odporucal pred tym drahsim, velmi chaby, pripadne nefunkcny analog. Ked si kupi multak za 65 €, bude mu to hrat relativne slusne a hlavne bude mat moznost zistit, o com cca. su jednotlive efekty. A ked sa raz rozhodne, ze zacne investovat do klasickych krabic, bude mat predstavu. Ja by som nepodcenoval nove procesory. Sam som presiel multakmi. Mal som Zoom 1010 (tragedia), Zoom 2020 (na dobu vcelku slusny digitalny multiefekt s analogovym skreslenim), BOSS GT8 a T.C.El. G-Major. Napokon som pri hladani idealneho zvuku presiel pred par rokmi aj ja na analogovy pedal board, s ktorym som sice spokojny, ale zdaleka neponuka tu flexibilitu a tie moznosti, ako posledne dva spominane multi-fx. A pravdupovediac, keby som mal tie peniaze, asi by som predal mesu a board a kupil si Axe FX a zosik. Doma na homerecording pouzivam emulacie od Line6. Myslim, ze netreba otvarat prastaru diskusiu o tom, ci je lepsi analog alebo digital, odpoved podla mna zavisi od toho, ze na co..... Pre chalana s jeho prioritami je multi urcite dobra volba na uvod (neviem, preco ten cenovy rozdiel, ale myslim, ze aj ten mensi Zoom urcite posluzi dobre a urcite to nebude na vecnost :-). Tych par susnov ho nebude mrziet, ked sa rozhodne postupit dalej alebo to zabalit.

Členom od
    Apr 2011
    Level
    30
    Sila Reputácie
    12

A samozrejme najpodstatnejsia rada: oskusat a pozorne nacuvat predajcovi. Ten sa samozrejme bude snazit predat drahsi mfx, ale ked clovek vyfiltruje spravne fakticke info, moze sa dozvediet, aky ten rozdiel je. Otestovat oba, neunahlit sa. Ked sa nebude pacit, su aj ine znacky a moznosti.

Členom od
    Apr 2006
    Level
    87
    Sila Reputácie
    27

Ja by som mozno pozeral po http://www.muziker.sk/gitary/gitarov.../17407-zoom-G3
    Je to riadne robustna krabicka, neviem posudit kvalitu efektov, ale myslim, ze to bude mat dost dobre vyuzitie na domace hranie a experimentovanie, ma aj looper a bubenika, idealny na cvicenie, usb vystup a podobne srandy, urcite sa to podla mna oplati viac ako ta G2 a ten rozdiel v cene nieje taky velky.
    Fender Strat (Dimarzio Super Distortion pickup)
    Line6 UX2

Členom od
    Apr 2011
    Level
    30
    Sila Reputácie
    12

Gitarista z novobanskych Doomas prave nahral demo k aktualnym Zoomom: checkujte

Členom od
    Feb 2009
    Level
    76
    Sila Reputácie
    39

hmm..myslim ze nazivo som mal s g5 lepsi zvuk ked som si brnkal
    without music, life would be a mistake. Friedrich Nietzsche

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    88

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) iamomega Zobraz Príspevok
    Gitarista z novobanskych Doomas prave nahral demo k aktualnym Zoomom: checkujte
    Neviem ako iní, ale ja by som na jeho mieste nemal odvahu hodiť to na YouTube - strašný zvuk, strašná prezentácia a strašný výkon. Neberte to ako kritiku, len ako suché konštatovanie okoloidúceho
    Last edited by muziker; 19.04.2013 at 10:20.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky