+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 2 1 2 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 17

Téma: hra cez pocitac

Členom od
    Apr 2006
    Level
    35
    Sila Reputácie
    0

hra cez pocitac

cavte chalani ako mam vlastne pripojit elektriku na pocitac?treba mi nejaky program alebo s cim sa este da hrat? napriklad radio repraky so subakom... dik
    pukinko

Členom od
    Nov 2005
    Level
    79
    Sila Reputácie
    41

no, ako som Ti uz napisal do quickchatu, budes asi najprv potrebovat redukciu na vstup do kompu, ci do radia atd.. zapojit gitarku mozes fakt do vselicoho, co Ti zosili signal a ma to reprak, cez ktory sa budes pocut .. lenze, nic Ti nebude hrat tak, ako kombo/stack ..
    Téma o Rorym Gallagherovi:

reeller_sk: nebyť týchto zlosynov stále by sa hral jazzík a swing a nebol by to žiadny hnusný metal...
    Daemonion: sak to ze by si nemal co hrat
    -----------------------------
    NavzdyFender: ...a gitarista, ktorý má už na tom kolene toľko vyžmolenú gitaru...

Členom od
    May 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    34

Ja som nahral gitaru do compu velmi jednoducho. Urobil sa podklad napr. v programe reason a potom som gitaru praskol rovno do zvukovej karty a nahral som to v Audition rovno do toho materialu. Ziadne caviky okolo efektov. Navrstvil som tam 2 gitary a hotovo. Nahravanie do compu nie je moc pre mna. Radsej zivi muzikanti.
    anonymus

Členom od
    May 2006
    Level
    63
    Sila Reputácie
    31

Dovolim si reagovat aj ked trosku neskor. Dnes sa uz da do kompu hrat s celkom slusnym zvukom. Napr John McLaughlin hrava tak, donesie si laptop a hra. Len je dobre mat rozhranie, nieco cez co ides do kompu nap daku externe zariadenie kde sa da aspon nastavit uroven vstuopneho signalu,aby to neskreslovalo. Ale da sa ist aj rovno do karty. Potom si naistalujes nieco ako softwareovy efekt do svojho PC. Napr Amplitube je v pohode. Len tieto programy vacsinou nefunguju same musis mat daku hostitelsku aplikaciu a spustis to tam ako plug in. Napr Cubase aleho hocijaky nahravaci program. Chod a pozri www.amplitube.com su tam aj ukazky a tak.

Členom od
    Oct 2006
    Level
    53
    Sila Reputácie
    18

Re: hra cez pocitac

ahojte,
    k hraniu cez pc mam este jednu otazku. kedze chcem kupit elektricku gitaru, kombo nie, lebo zosik s reprakom mam v skusobni, chcel by som sa spytat, ci je hranie cez pc dobre na cvicenie na doma. a aky prevod mi treba? teda jasne, ze velky->maly jack ale ci stereo alebo mono, aby som si neodpalil pc. su k tomu potrebne aj nejake programy, alebo staci, ak pichnem kabel do zvukovky a zacnem hrat?
    za rady vam dakujem,
    jano
    HK Aquacity SKP Poprad

Členom od
    Jul 2005
    Level
    39
    Sila Reputácie
    0

ja tez mozem reagovat...ja som to nedavno vyskusal cez PC a pouzil som uz spomenuty program Amplitube 2...zvuk bol fajna ale ako sa pisalo nie je nad kombo....a myslim ze na take domace cvicenie to staci....

Členom od
    Mar 2006
    Level
    42
    Sila Reputácie
    17

čawte, pridám sa aj ja. Ja hrám na PC už asi 2roky a poviem vám že to je super zvuk ale kombo je kombo. Na kombe sa hrá akoby som to povedal trochu ťažšie, tam si musíte hladať ten zvuk ktorý vám vyhovuje ale zase na pc máte viac možností experimetovať zo zvukmi. Je to všetko o vkuse a o tom kto chceš čo hrať a čo mu verí.

Ja mám doma toto aby som mal také zvuky aké chcem ked hrám cez PC, ale mám ja kombo.

-Zvukovú kartu s externým modulom, len toto je nový typ, ja mám starší:
    http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=7528239

-Software ktorý simuluje efektové krabičky(Guitar Rig alebo Amplitube):
    http://www.native-instruments.com/in...d1d5ca&flash=0

-no a počítač...

čo sa týka tvojej otázky kamzik:
    Cez pc môžeš hrať uplne v pohode tak že zapojíš gitaru do vstupu mikrofon a zapneš repráky a máš surový zvuk gitary. Pokial chceš efekty tak potrebuješ tie veci čo som písal hore. Ale exstiujú aj lacnejšie riešenia, treba si stiahnuť zvukové ovládače(http://www.asio4all.com/) a potom ten software a máš to..
    "Až zemřu, pohřběte mě tváří dolů, aby mi celý svět mohl políbit prdel."
    "When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace" -Sri Chymnoy Ghose

Členom od
    Aug 2007
    Level
    28
    Sila Reputácie
    0

zdravim ludkovia, chcel by som poprosit niekoho kto sa vyzna a pouziva hranie cez pc tak keby tu postol link na vecicku vdaka ktorej mozem pripojit gitaru k pc ci to uz ma byt redukcia alebo kabel najlepsie keby to bol link z nejakeho e-shopu aj s cenou...
    chcel by som hrat cez pc bo ku gitare bolo take slabe kombo a repro na pc mam celkom dobre aspon na pesnickach ma super zvuk....a chcel by som sa opytat ci postaci aj integrovana zvukovka na doske pocitaca 6 kanalova...a ci hrozi nejake poskodenie hardweru pocitaca pri nespravnych nastaveniach a podobne...inak software som si uz zohnal guitar rig 2.0
    dakujem za odpoved a moznu pomoc....

Členom od
    Jul 2007
    Level
    33
    Sila Reputácie
    17

ten link tu uz niekde bol, je to redukcia a kupis ju v takmer kazdom elektre (napr. NAY), stoji okolo 25,-SK a poskodit by si nemal nic len to nedavaj moc hlasno lebo si pokazis repraky ako ja

Členom od
    Aug 2006
    Level
    91
    Sila Reputácie
    42

na tu redukciu nepotrebujes popis.. rukami nohami sa dorozumies vsade...ako napr. ja prvy raz ked som si kupoval... ku problemom, uz som to vela krat spominal... ja som si gitarou odpalil zvukovku , tym sa mi nejako zoskratovala disketova mechanika a odisiel mi uplne windows a prisiel som o data na disku... a to som si len chcel naladit gitaru v GP.. len som to tam pichal a zrazu jedna iskra a ticho ale nemusis sa bat.. ja osm jediny komu sa nieco take stalo
    Bunnyyyyy!

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Podobné Témy

1. hranie cez pocitac???
    By napster in forum Technické problémy
    Odpovede: 2
    Posledný príspevok: 28.12.2006, 01:09

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky