+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 2 1 2 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 15

Téma: Ako by ste postupovali?

Členom od
    Sep 2010
    Level
    30
    Sila Reputácie
    11

Ako by ste postupovali?

Čaute, mám takýto problém...pred 2 rokmi som kúpil v muzikeri lacnejšiu gitaru (bola v akcii 70 percent...keď sa nad tým teraz tak zamýšlam asi sa mi to malo zdať podozrivé )s floydom (chyba ktorú už nikdy nebudem opakovať) a teraz sa ten floyd dostal do takého štádia(struny si vyrezali do mäkkého kovu vlastné drážky takže zle držia), že sa po pár použitiach tremola gitara úplne rozladí (3 krát mi už z kobylky aj vyletela struna). Tak som reklamoval, keďže muziker má záručnú dobu 3 roky. Týpek mi dneska volá:"Gitara je v poriadku, odborník posúdil že to je normálne, je to lacný materiál pri kúpe s tým treba počítať, a mne sa tu nerozlaďuje. Kebyže je to gitara za 400 euro tak to je problém, ale pri takejto cene to je bežné."

Ja mu na to "tá gitara stála pôvodne 365 eur ona bola len v akcii, takže podla vašich slov by to mal byť problém nie?"...odpoveď..."Povedal som čo som povedal, to už nechajte tak"

Ako neviem, doteraz som považoval muziker za veľmi serióznu firmu ale teraz u mňa fakt klesli

Úplne ma už zarazila perlička toho reklamačného týpka čo vypustil keď som mu povedal že keď nie sú schopní niesť zodpovednosť za nekvalitný tovar čo predávajú, nech neponúkajú 3 ročnú záručnú lehotu..."To neponúkam ja, to ponúka muziker."
    Last edited by Simon7197; 12.06.2013 at 18:54.

Členom od
    Jan 2010
    Level
    62
    Sila Reputácie
    19

Re: Ako by ste postupovali?

Uplne normalne, zaruka neplati na opotrebovanie materialu.

Členom od
    Sep 2010
    Level
    30
    Sila Reputácie
    11

Na prirozdené opotrebovanie...to neni po dvoch rokoch...po dvoch rokoch sa nemôže preboha opotrebovať floyd z gitary za 360 eur. Ako viem že to neni nejak extrémne vela na gitaru s floydom, ale dva roky sú málo aj na gitaru za 150 euro

Členom od
    Apr 2006
    Level
    87
    Sila Reputácie
    27

To je take velmi na povazenie, ze zaruka na lacnu gitaru na 3 roky, lebo tie gitary byvaju z takych materialov, ze nad tym rozum stoji, tie floydy na lacnyhc gitarach su jak z masla, clovek ide raz nastavovat oktavy a ten floyd (ak to preziju zavity) tak aj tak vyzera jak keby ho niekto nastavoval kladivom...hentaku vec ti nikto nevyreklamuje ja osobne si ani neviem rpedstavit co by sa tka dalo na gitare vyreklamovat po dlhsiej dobe resp. po tyhc dvoch rokoch, mozno keby prestane fungovat elektronika, alebo sa vykruti krk, ale inak ostatne zavady hlavne natychto pohyblivyhc castiach sa daju zvalit n aopotrebenie...ja osobne som mal gitaru za nejakych 600 eur s floydom a uz by som to nespravil, pokial to nieje original floyd tak to ani nebrat...

P.S. floyd na gitare za 360 eur by som ani floydom nenazval, je to len kus nekvalitneho plechu co moze odyst za par hodin hrania
    Fender Strat (Dimarzio Super Distortion pickup)
    Line6 UX2

Členom od
    Jul 2007
    Level
    74
    Sila Reputácie
    26

jedine co asi mozes urobit, ak to nevyhadas s muzikerom a myslis s,i ze si v prave, je obratit sa na slovensku obchodnu inspekciu

co sa tyka opotrebenia a pouziteho materialu... nikto nemoze cakat, ze na lacnej gitare (myslene vseobecne) budu pouzite kvalitne materialy, na strane druhej by zas, podla mojho nazoru, mali byt pouzite take materialy, ktore su na to vhodne a netlacit cenu za kazdych okolnosti dole. Predpokladam, ze su stanovene nejake normy kolko by mal ten a ten komponent vydrzat z coho vcelu logicky vyplyva, ze s nizsou cenou bude tento spodny limit viac a viac atakovany.

Co sa tyka tej zaruky tak je to len marketingovy tah ako prilakat ludi a ked dojde na ciny tak to dopadne ako v tvoje pripade. Je to podobne ako dozivotna zaruka na bicykel. V konecnom dosledku sa tato zaruka vztahuje iba na ram a zivotnostou sa mysli zivotnost materialu, ktora je pri oceli stanovena myslim na 5rokov a pri hlinikovych zliatinach 2-3. V konecnom dosledku nema clovek z takejto zaruky ziadnu vyhodu oproti zakonom stanovenej dvojrocnej
    Last edited by kubb0; 13.06.2013 at 22:41.
    ...ked raz vyrastiem tak si kupim nejaku peknu lubovku a ked nahodou vyrastiem este viac a nebudem vediet co od dobroty tak si kupim dobro

"Nikdo není opravdu dobře oblečen, nenosí-li úsměv." P.B. Shelley
    Lekvár je produkt šialenej myšlienky neurobiť zo všetkých sliviek slivovicu....
    Stará cigánska múdrosť: Učme sa hudbe, lebo lepšie je mať na brade jeden mozoľ od huslí, ako na rukách desať od roboty

Členom od
    Jun 2013
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

Ja mam muzikéra dosť už totálne a to som si u nich kupoval len gitaru za 200€... Mal som problém s tým že mi drčali struny (Bolo treba povoliť krk) Tak som im písal čo s tým a oni že v žiadnom prípade s tým nemám nič robiť a priniesť do servisu asi tak o týždeň som tam šiel a tak ma s prepáčením zj*bali že načo som tam s tým šiel že to som si mal urobiť doma a že drnčanie je v pohode ak ho nepočuješ na kombe pritom on ako to ešte skúšal tak mu to bolo krásne počuť ako to drnčí aj cez kombo D. Som mu ešte aj hovoril tomu chlapíkovi že som im tam posielal mail a že toto mi prišlo a jeho odpoveď bola že "Aj keď si kúpiš nové auto tak si vymeníš doma olej a natankuješ do neho" nebolo to úplne takto doslovne... potom to som už radšej ani nič nepovedal lebo bolo vidieť že moc nerozmýšľal nad tým čo hovorí lebo keď si kúpite auto originál na predajni tak myslím že nejakých 2-3 rokov musíte chodiť len k ním do servisu takže ja som čo sa týka gitár s muzikérom skončil...

Členom od
    Jan 2010
    Level
    62
    Sila Reputácie
    19

Alebo si mohol doma precitat nejaku temu na fore, pogooglit a zistit ze staci len povolit/utiahnut jednu skrutku a hotovo. Nemusis sa trepat nikam do muzikera, posielat emaily a podobne. Myslim ze na nastavenie gitary neplati zaruka. To je ako keby si chcel vymenit struny lebo to mas v zaruke.

Členom od
    Sep 2010
    Level
    30
    Sila Reputácie
    11

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Tomik Zobraz Príspevok
    Ja mam muzikéra dosť už totálne a to som si u nich kupoval len gitaru za 200€... Mal som problém s tým že mi drčali struny (Bolo treba povoliť krk) Tak som im písal čo s tým a oni že v žiadnom prípade s tým nemám nič robiť a priniesť do servisu asi tak o týždeň som tam šiel a tak ma s prepáčením zj*bali že načo som tam s tým šiel že to som si mal urobiť doma a že drnčanie je v pohode ak ho nepočuješ na kombe pritom on ako to ešte skúšal tak mu to bolo krásne počuť ako to drnčí aj cez kombo D. Som mu ešte aj hovoril tomu chlapíkovi že som im tam posielal mail a že toto mi prišlo a jeho odpoveď bola že "Aj keď si kúpiš nové auto tak si vymeníš doma olej a natankuješ do neho" nebolo to úplne takto doslovne... potom to som už radšej ani nič nepovedal lebo bolo vidieť že moc nerozmýšľal nad tým čo hovorí lebo keď si kúpite auto originál na predajni tak myslím že nejakých 2-3 rokov musíte chodiť len k ním do servisu takže ja som čo sa týka gitár s muzikérom skončil...
    Ten týpek musí strašne zbožňovať autá Aj mne povedal "nemôžete si kúpiť škodu a čakať že bude jazdiť ako ferrari"

Členom od
    Apr 2006
    Level
    87
    Sila Reputácie
    27

V dnesnej dobe sa najviac oplati robit si servis a taketo nastavenia sam doma, alebo to dat nejakemu nastrojarovi, pripadne znamemu. Ja osobne nic proti muzikeru nemam, kupoval som u nich len zopar krabiciek a problemy som nemal, ale momentalne odtial budem zrejme kupovat gitaru a to bude asi prvy aj posledny krat kedy tam s nou budem v predajni, lebo pokial sa na nej nepokazi nieco co naozaj sam neopravim, resp nebude sa dat povedat ze to je len sposobene opotrebenim tak je zbytocne sa s tymito obchodmi dalej zapodievat. Zial tka to dnes funguje vsade.
    Line6 UX2

Členom od
    Apr 2006
    Level
    87
    Sila Reputácie
    27

V dnesnej dobe sa najviac oplati robit si servis a taketo nastavenia sam doma, alebo to dat nejakemu nastrojarovi, pripadne znamemu. Ja osobne nic proti muzikeru nemam, kupoval som u nich len zopar krabiciek a problemy som nemal, ale momentalne odtial budem zrejme kupovat gitaru a to bude asi prvy aj posledny krat kedy tam s nou budem v predajni, lebo pokial sa na nej nepokazi nieco co naozaj sam neopravim, resp nebude sa dat povedat ze to je len sposobene opotrebenim tak je zbytocne sa s tymito obchodmi dalej zapodievat. Zial tka to dnes funguje vsade.
    Line6 UX2

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Kľučové slová pre túto tému

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky