+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 2 1 2 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 11

Téma: Chcem začať hrať na gitare

Členom od
    Aug 2013
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

Chcem začať hrať na gitare

Takže ccel by som sa začať učiť hrať na gitare mám ju 2 dni skúšal som akordy už viem napríklad Ami, C, G, F, Dmi, Emi a ešte nejaké teraz neviem....neviem či to je normálne ale bolia ma prsty tam kde držím akordy neviem prečo či je to normálne? ešte sa chcem spýtať či mi treba noty? lebo chcem sa naučiť hrať len také základy a potom prejsť na elektriku a pripadne si najsť nejakú kapelu kde si pravdepodobne budem tvoriť sám tak či mi je to treba....do ZUŠ chodiť na to čas nemám....poradíte mi nejaké jednoduché pesničky? ešte mi kamarát hovoril že sa mám učiť nejaké stupnice a nemám ani tušenie čo to je....poradte mi nejako zatial Ďakujem

Členom od
    Oct 2009
    Level
    39
    Sila Reputácie
    16

Re: Chcem začať hrať na gitare

Bolest je normalna. Je to z tlaku na struny, po case by ti mala koza na tych prstoch zhrubnut a uz to boliet nebude. Trva to niekolko tyzdnov.
    Noty ti odporucam sa naucit. Je to totalne jednoducha vec, nemal by si s tym mat problem. Stupnice tiez bude treba, ale az trochu neskor.

Ake jednoduche pesnicky?
    When you see the complexity of what you think is simple, then you will see the simplicity of what you think is complex.

Členom od
    Aug 2013
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

Dobre skúsim si pozrieť na nete nie noty a stupnice no mal som na mysli nejaké kde sa striedajú dva tri akordy nejaké také známejšie

Členom od
    Aug 2013
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

ešte som našiel nejaké takty t mi tiež bude treba?

Členom od
    Aug 2013
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

a ešte keď mám polovicu kovových a polovicu nylonových môžem brnkatkom?

Členom od
    Oct 2009
    Level
    39
    Sila Reputácie
    16

Tuna najdes urcite nejake clanky k tomu, ale to ti skor ostatni budu vediet lepsie poradit, lebo ja sem len obcas zavitam; nerobil som tu stranku. Ano, aj takty ti treba (to dostanes v jednom baliku spolu s notami).

Ano, mozes. Ale celkom urcite mas vsetky nylonove, len tie hrubsie su navyse obtocene nejakym kovom, ale vo vnutri su nylonove.

Pokial ide o piesne, nie je na skodu sa naucit nieco od Beatles (napr. Yesterday, ked mas tu spanielku). Niekde na nete sa aj potuluje ich kompletna tvorba v notach (s partiturou pre vsetky nastroje).

Inak odporucil by som ti sa prihlasit niekam na gitaru.
    When you see the complexity of what you think is simple, then you will see the simplicity of what you think is complex.

Členom od
    Oct 2012
    Level
    16
    Sila Reputácie
    10

ja ked som sa ucil hrat na gitare tak som sa 2-3 ucil len sam doma podla akordov a tabov. celkom dobre som sa naucil, pesnicky som si zahral ake som chcel podla akordov a vobec som sa nezaujimal o noty na gitaru(aj ked je pravde ze v tej dobe som mal uz vychodenu zus na klaviri takze tuto oblast som uz ovladal, ale na gitaru som to nepotreboval). po tych 3 rokoch som isiel do zus aby som sa zlepsil, naucil sa hrat podla not na gitare a mal nejaky odborny dohlad. ak nemas vobec pojem o tom co je to stupnica, noty, takt, dynamika tak ti odporucam najst si nejakeho ucitela. ak chces ist do kapely a tvorit si nejake vlastne veci tak ti to podla mna dost pomoze.

Členom od
    Aug 2013
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

jasné ďakujem plánujem niekde ísť ale nemám moc čas športujem a tak sa učím doma niekedy pojdem len tak na dve hodky sa poradiť s nejakým gitaristom

Členom od
    Aug 2013
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

díki lukac asi tam predsa len zaskočím

Členom od
    Oct 2012
    Level
    16
    Sila Reputácie
    10

cas sa najde vzdy ja tiez trenujem dva krat denne chodim na gympel a najdem si cas skocit raz do tyzdna do zus na tu gitaru

ale priprav sa na to ze na zuske nebudes hrat metalicu, led zepelin alebo pink floyd. budes hrat stupnice, etudy(to sa take otravne male skladby ktore sluzia hlavne na cvicenie roznych rozkladov akordov, barovych akordov, atd... http://www.youtube.com/watch?v=JxJ7DOq4ZiM nieco taketo)je dost mozne ze ta to nebude bavit... mozno by bolo lepsie najst si nejakeho sukromneho ucitela, ale to ta vyde zase drahsie... treba sa rozhodnut sam...ale kazdopadne odporucujem si niekoho aspon na tie zaciatky najst

a na tejto stranke najdes vsetky pesnicky http://www.ultimate-guitar.com/top/top100.htm pink floyd - whish you were here je celkom lahka
    Last edited by lukac; 15.08.2013 at 22:23.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky