+ Odpoveď do témy
Zobraz výsledky 1 po 5 z 5

Téma: čistý zvuk je zkreslený

Členom od
    Sep 2010
    Level
    30
    Sila Reputácie
    11

čistý zvuk je zkreslený

čaute, dnes som zapojil gitaru do komba že si niečo zahrám...a sa mi zdalo źe proste je niečo divné divný distortion úplne hnusný bol...tak som prepol na clean...a proste stále bol zvuk zkreslený (aj keď menej)... ale proste na cleane je distortion kde môže byť chyba? nestalo sa to už niekomu?

Členom od
    Apr 2010
    Level
    37
    Sila Reputácie
    0

Re: čistý zvuk je zkreslený

zaleži ake maš combo ? Možno nejaky prepinač alebo zly spoj .
    A možno ak maš aj aktívne snimače..

Mne sa vyskyta problem zo snimačmi , ked si gitaru prepnem z lampovej hlavy do tranzistaku na ktorom cvičim a mam slabu baterku v snimačoch tak mi to hra FUZZovo-Distortionovo..
    a neda sa to nijako vyriešit len si kupit novu baterku a potom je pekny clean

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    88

Keďže si neuviedol konkrétny nástroj a konkrétne kombo a spôsob ich prepojenia, je možné len hádať a vyberať si z možných problémov. Jeden z nich môže byť aj tento:
    Pri pasívnej "elektrike" v gitare a v prípade že je všetko OK to môže spôsobiť iba prebudený vstup. zosíka (stane sa tak aj v prípade ak el. gitaru s aktívnou elektrikou zapojíš do vstupu komba pre pasívnu. Je to preto, lebo aktívna má "silnejší" výstup ako pasívna. Vstup pre pasívnu je citlivejší a tak sa ľahšie "prebudí". Výsledok je potom skreslený zvuk).

Členom od
    Sep 2010
    Level
    30
    Sila Reputácie
    11

snímače mám aktívne, kombo roland cube 20xl...doteraz šlo všetko v pohode, len pred pár dňami som proste zapojil a stalo sa toto...mohlo by to byť vraj teda slabou baterkou?

Členom od
    Jan 2010
    Level
    50
    Sila Reputácie
    13

Pokial sa to zmenilo len nedavno, tak moj Roland Micro Cube pri slabych baterkach zacina trochu "chrastit" a robit taky chrchlak. Je mozne, ze tuto vec mozu sposobovat aj baterky v snimacoch.

Inak mne vadi na vacsine aparatov, ze zapojis cistu gitaru a ono to uz ma automaticky drive. A niekedy zapojim gitaru iba do PA a zrazu, ze ako krasne to hra. Normalne mozem na Stratocasteri jemne jazzovat, pomaly aj klasiku zahrat, ale ked to zapojim do Fendra, hned to chce hrat grunge. Mne osobne sa najviac paci zvuk Roland JC Clean - zvuk z aparatu Roland Jazz Chorus, co maju aj mensie Rolandy. Prave rozmyslam, ze kupim Roland 80XL a mozem hrat od romantiky az po metal. Gitara a kombo su vlastne dvoma polovicami jedneho celku. Obe polovice si musia sadnut, aby bol zvuk vyhovujuci. A mam taky pocit, ze vacsina aparatov posuva elektricku gitaru skor do ostrejsej podoby.
    Last edited by philcan2; 30.08.2013 at 13:29.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky